RODO

Etykiety

Etykiety

Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie II - Promic

U nas zawitała druga część Legend chrześcijańskich wydawnictwa Promic. (o pierwszej pisałam tutaj). To kolejna dawka pięknych i pouczających opowieści chrześcijańskich.

W książce znajduje się sześć ciekawych opowieści o gościnności i chciwości, o szczodrości, o cnocie, pracowitości... Każda z tych opowieści po mistrzowsku przekazuje najbardziej uniwersalne wartości, jakimi są cnota, dobro, pracowitość...
Legendy pochodzą z różnych krajów m.in. z Hiszpanii i Niemiec. 


Najbardziej w tych opowieściach urzeka to, że opisywani w nich Święci nie są tacy idealni i nieskazitelni, jakbyśmy mogli sądzić. Siostra Beatrycze ulega pokusie i schodzi na złą drogę. Jak przeczytamy w legendzie, siostra Beatrycze porzuca klasztor i podejmuje pracę jako kobieta lekkich obyczajów. Jak się okazuje Matka Boska pozwala wrócić jej na właściwą ścieżkę. 


Naszą ulubioną opowieścią jest ta o Świętym Eligiuszu kowalu, który jest pobożnym, uczynnym i dobrym człowiekiem. Miał jednak w sobie pychę sądząc, że nie ma lepszego kowala od niego. By dać mu naukę Jezus zstępuje z Nieba, jako czeladnik kowalski przystępuje do drzwi kuźni. I tutaj zaczynają się dziać ciekawe sytuacje... 
Odsyłam Was do lektury książki, by samemu się przekonać o czym mowa.
Książka posiada piękne kolorowe ilustracje, sztywną oprawę i wyraźną czcionkę.

Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie bardzo serdecznie polecamy. Często do niej wracamy. Jest doskonałym pomysłem na prezent na różne okazje, jak urodziny, Gwiazdkę, czy Pierwszą Komunię Świętą.
rok wyd.: 2011
 oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
ilość stron: 64
 wydawnictwo
http://wydawnictwo.pl/

6 komentarzy:

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...