RODO

Etykiety

Etykiety

Brulion zabaw podwórkowych dla każdego - Wilga

Powróciła, znów jest, w końcu! Wiosna! Od dwóch dni mamy znośną piękną pogodę i przyjemne ciepło. W końcu można wyjść na dwór i pobawić się z dzieckiem, a w zasadzie zapoznać dziecko z kultowymi zabawami. Nie wszystko się pamięta? Nie szkodzi, jest Brulion zabaw podwórkowych dla każdego od Wydawnictwo Wilga.

Książka to taki właśnie ,,brulion" zeszyt ,,wydzierak". Można, ale nie trzeba wydzierać. Pełna dowolność. Ważne by dobrze się bawić. Z brulionem nuda nie nastąpi. Znajdziemy w nim szereg zabaw podwórkowych, różnych rymowanek, projekty ,,origami", a nawet znaczki na kapsle, by zabawa trwała i trwała.

Czym jest ,,Brulion"? Jest po prostu zbiorem gier i zabaw z naszego - rodziców - dzieciństwa. To wszystko co mogło nas bawić się tutaj znajduje...

Na początku i na końcu książki znajdują się zasady kilku gier. Opisy innych znajdują się także przy poszczególnych grach wewnątrz książki.


Mamy tutaj zasady popularnego i nieśmiertelnego ,,kółko i krzyżyk", znajdują się też gotowe kratki :) Baaardzo wygodne :).


Do książki dołączono gumę do skakania! :) A jaki to był deficyt w latach mojego dzieciństwa. Łezka się w oku kręci na samo wspomnienie o tym.
Oprócz gumy mamy tutaj oczywiście opisane i rozrysowane poszczególne ,,kroki" jednej z gier.


Są i ,,łapki"... :) Ileż to razy trzeba było rysować dłoń i pisać te wszystkie liczby. Już nie trzeba, wystarczy przejść do gry.


 Są i wyliczanki i ,,chowany"...


 ,,Sąsiedzi", ,,czołgi"...


oraz ,,chłopek" (ja nazywam ,,lalką" ;) )


I wiele wiele innych.

A pamiętacie erę bez komórek, gdzie mama, tata lub innych domownik wołał przez okno? Ah, jaki to był galimatias...! Co chwilę to z tego, to z tamtego okna słychać było ,,Eee-wa", ,,Jaaa-rek", ,,Maa-gda", ,,A-gnieee-szka" O-BIAD... !!! :) :)


Oho, rozmarzyłam się, powspominałam. A teraz pokażę, jak my współcześnie korzystamy z ,,Brulionu"... Oczywiście to tylko niektóre z zabaw. Wiele z nich jeszcze przed nami. Oby ciepło się utrzymało.

Pamiętne ,,piekło niebo". Można wykorzystać do wielu zabaw. Także tych edukacyjnych :)
Wykonaliśmy jeszcze i kubek, i kopertę. Koperty nie znałam. W dzieciństwie zawsze miałam problem z wykonaniem takiej, która wyglądałaby ,,jak prawdziwa". W książce jest szczegółowa instrukcja składania. Wystarczy jedna kartka A4. Filip wykonuje ich wiele i bawi się w pocztę. W książce jest dodatkowo opis zabawy ,,w podchody".


Gra w klasy zaliczona. Nawet mamusia sobie poskakała dla instruktażu Synkowi. ;)


I tak oto za nami wiele gier i zabaw, ale jeszcze więcej przed nami. Już planujemy z Synkiem składanie samolocików, grę w kapsle z wyciętymi flagami... i inne.


Czy warto nabyć ,,Brulion zabaw podwórkowych dla każdego"? Zdecydowanie tak. Z całego serca polecam.

Autor: Praca zbiorowa
Liczba stron: 112
Okładka: miękka

,,Brulion zabaw..." do kupienia TU 

 

8 komentarzy:

 1. O! Coś dla nas ;) Fantastyczna ściąga (y)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że przypadłaby Wam do gustu. 😍

   Usuń
 2. Guma... Chętnie i teraz bym pograła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci za tę recenzję. Wlaśnie się zastanawiałam czy warto kupić tę książkę a nie miałam gdzie jej obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😊 Jak miło przeczytać, że moja recenzja się komuś przydała 😊.
   Książkę polecam 😍

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...