RODO

Etykiety

Etykiety

Super Labirynty. Bystrzaki do dzieła - Wilga

Rysowanie, zmazywanie i ,,gonitwa" po labiryntach przy użyciu dołączonego do książki mazaka, to co dzieci lubią i chętnie wykonują. 
Zaryzykuję stwierdzenie, że każdy przedszkolak mały i duży z pisaka książek suchościeralnych korzystać lubi ;). Zapraszam na prezentację książki ,,Super Labirynty" od Wydawnictwa Wilga.


Książka posiada dobrej jakości lakierowane strony połączone ze sobą za pomocą sprężynki. W okładce znajduje się blister, który zawiera suchościeralny mazak z gumką w skuwce do wycierania malunków.


Labirynty są piękne graficznie, bardzo kolorowe i pomysłowe. Przyciągają uwagę dziecka. Filip z wielką ochotą pokonywał trasy poszczególnych labiryntów. Większość z nich jest dość łatwa, ale posiada tą ogromną zaletę, bo rysując trasy dziecko ćwiczy rękę, koncentrację, logiczne myślenie i spostrzegawczość oraz cierpliwość - cechy, które warto ćwiczyć u dzieci od najmłodszych lat.

Zadania są bardzo różnorodne, a labirynty mają różne typy. Występują w nich różne zwierzęta, postaci ludzkie, środowiska. Dziecko ma m.in.  doprowadzić owieczkę do barana... i tutaj jest pretekst do rozmowy o zwierzętach ich cechach, wydawanych dźwiękach itd.


Jest i podziemny mieszkaniec naszych ogrodów, mniej lubianych przez ogrodników, ale ukochany przez dzieci - Kret. 


 Nie zabrakło i zwierząt morskich, którym należy dopomóc, by bezpiecznie dotarły do morza.


Są i głodne pingwinki zagubione wśród lodów, jest  kosmos, łąka, las, a nawet smok i rycerz odziany w srebrną zbroję, nie zabrakło także Jasia i Małgosi z piernikową chatką...
Na końcu książeczki znajdują się rozwiązania wszystkich labiryntów, by już całkiem rozwiać wątpliwości, czy zadanie zostało wykonane prawidłowo.


Labirynty są bardzo bardzo różnorodne, jedne mają proste drogi, inne mocno poskręcane. Wszystkich w książce jest aż 25!.

Poza standardowym mazakiem z zestawu Synek korzystał także z domowych kolorowych. Powstała taka oto kolorowa wariacja. Labirynt stał się pretekstem do nauki pisania. Można także pobawić się w sylaby, co kto tylko wymyśli. Warto pokombinować, by urozmaicić dziecku naukę, która w takim wydaniu staje się miłą zabawą.


Książkę Super Labirynty z serii Bystrzaki do dzieła serdecznie polecamy dzieciom młodszym (od 3 lat) i starszym (nasz sześciolatek bardzo je polubił).


Seria: Bystrzaki do dzieła
Tytuł oryginalny: Super Labirynty
Liczba stron: 24
Okładka: miękka
Przedział wiekowy: od 3 lat

 

6 komentarzy:

 1. Ignasiowi bardzo się spodobały :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz bliżej mamy takich książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie frajda dla Tygryska, coś czuję 😊

   Usuń
 3. Jak córka była młodsza to uwielbiała takie labirynty :) Fajne jest to, że można zmazać i rysowac ponownie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Labirynty są dla dzieci atrakcją 😃

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...