RODO

Etykiety

Etykiety

Krzysia i ptasie kłopoty - Wyd. Literówka

Książka o niezwykłej dziewczynce, która żyje w średniowiecznym zamku, w którym jest strażniczką mieczy. 
To książka z wartką akcją i ciekawą fabułą okraszona humorem. Książka dla młodszych i nieco starszych czytelników, idealna dla dziewczynek i chłopców. ,,Krzysia i ptasie kłopoty" od wydawnictwo Literówka, to już niestety ostatni tom. Autorem książki jest Frances Watts.


Książka ze swoją niezwykłą akcją jest idealna lekturą i dla dziewczynek i dla chłopców. Dedykowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Górna granica jest ,,elastyczna" ;), gdyż od siebie mogę dodać, że jestem pod wielkim urokiem książki o małej Krzysi, a przecież mam więcej niż 9 lat, a nawet więcej niż 29 lat ;p.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie, doskonałym ułatwieniem jest duża czcionka, wygodne dla początkujących czytelników.

Autorem ilustracji do książki jest utytułowany rysownik, Australijczyk, Gregory Rogers. Czarno-białe rysunki są bardzo ładne, trochę zabawne i przyciągają uwagę młodego czytelnika.


Za sprawą lektury przenosimy się do średniowiecznego zamku, gdzie właśnie ogłoszono, że odbędą się uroczystości z okazji urodzin lady Beaty Znudzonej, żony sir Waltera. Podczas trzech dni świętowania urodzin lady Beaty, zaplanowano całe mnóstwo atrakcji dla rycerzy i giermków oraz dla wszystkich chętnych. Zapowiada się moc atrakcji. Wśród konkursów będą m.in. walki z lancami, wyścigi konne, konkursy łucznicze. Przewidziano wspaniałe nagrody.
Okazało się, że również Krzysia może wziąć udział w rycerskich konkurencjach. Zaczęła się przygotowywać do tych zawodów. Jak zakończy się rywalizacja? O tym dowiecie się z lektury książki. Dodam jeszcze, że jeden z jej sympatycznych przyjaciół będzie miał wielkie zmartwienie, a w tej niedoli wesprze go Krzysia, błyskotliwa strażniczka mieczy.

Jeśli, tak jak my, po przeczytaniu książki poczujecie niedosyt, to polecam również 5 pozostałych tomów, które ukazały się nakładem wydawnictwa Literówka:

"Krzysia i tajemnica mieczy"
"Krzysia i intryga z trucizną"
"Krzysia i oblężenie zamku",
"Krzysia i turniejowe turbulencje"
"Krzysia i potworny psotnik"


Książkę i całą serię serdecznie polecamy. Posiada niezwykły klimat i urok średniowiecznej epoki, pokazanej od tej piękniejszej, łagodniejszej,  strony.

Autor: Frances Watts
Ilustracje: Gregory Rogers
Wiek: 6 -  9 lat
Format: 198 x 128 mm
Oprawa: miękka

http://literowka.com/wydalismy/strazniczka-mieczy-krzysia-i-ptasie-klopoty.html

2 komentarze:

  1. Książka o ciekawym klimacie,trzeba zaopatrzyć dzieci w lekturki na wakacje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Świetna książka. Polecam serdecznie :)

      Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...