RODO

Etykiety

Etykiety

DOC - Mówiący robot edukacyjny - Clementoni

Zabawka edukacyjna, która zrobiła wielkie wrażenie na całej naszej rodzince, to DOC - Mówiący robot edukacyjny od Clementoni. Współczesne dziecko trudno czymś zachwycić, czymś zaskoczyć, ale kiedy Filip otrzymał robota DOCa, okazało się, że jest to możliwe. Zaczął go pieszczotliwie nazywa ,,robotino" (z włoskiej reklamy Clementoni). Co takiego niezwykłego jest w tym zestawie? Sami zobaczcie. 
Zapraszam na prezentację z wieloma zdjęciami i video, które dokładnie pokazują na czym polega zabawa robotem. 


Zawartość opakowania:
- robota DOC
- 12 wielkich, dwustronnych puzzli, z których układamy plansze dla DOCa
- 9 kart z niebieskim tłem
- 21 kart z czerwonym tłem
- 16 dwustronnych karteczek kierunkowych
- instrukcję

Wszystkie elementy zestawu zapakowane są w sztywne kolorowe kartonowe opakowanie z plastykową wkładką, która zapewnia porządek, a podczas transportu zabezpiecza zawartość. Każdy szczegół jest tutaj starannie dopracowany.


Robot DOC ma wymiary ok.: wys. 12,5 cm, a szer. to 9,5 cm. Zasilany jest 3 bateriami AA LR6 1,5 V. (nie załączone w zestawie), zaleca się używanie baterii alkalicznych, które nie dość, że zabezpieczają przed wylaniem się, to jeszcze zabawa z nimi trwa dłużej.

Robot DOC jeździ, mówi, a podczas jazdy świecą mu się oczy na niebiesko :). 

 

Ilustrowana instrukcja dołączona do zestawu jest obszerna, klarowna oraz szczegółowa, a przy tym łatwa do przyswojenia. Poza instrukcją obsługi, w której opisano tryby pracy robota, a także wyjaśniono działanie poszczególnych przycisków, książeczka zawiera także krótki poradnik ,,Dlaczego warto uczyć się programowania". Warto się z nim zapoznać.

 

Robot posiada trzy tryby zabawy, które wybieramy przesuwając przełącznik na głowie robota.

Tryb FREE - SWOBODNY 
Ten tryb jest polecany podczas pierwszych zabaw z DOCem. 
Bez planszy:
Po wybraniu tego trybu robot będzie poruszał się swobodnie tak, jak go zaprogramujemy. Celem jest przećwiczenie możliwości poruszania się DOCa. 

Wygląda to tak (VIDEO):


Na planszy nr 1:
Celem jest wprowadzenie pierwszych kombinacji ruchów wybierając cel na planszy. Tutaj warto wykorzystać karty z czerwonym tłem. Pokazują, jak kierować robotem, by dotarł do celu.
Tryb EDU na planszy nr 1
To tryb nauki, zalecany jest dla dzieci powyżej 5 lat, a także dla każdego, kto chce poćwiczyć sobie działanie robota na planszy.
W tym trybie robot będzie nam wskazywał dokąd mamy go zaprowadzić. Poleci nam trzy cele. Jeśli się pomylimy, wracamy na start i powtarzamy zadania.


Wygląda to tak (VIDEO):


Tryb GAME - Gry na planszy nr 2
Jest to bardziej zaawansowany tryb, który przy okazji sprawił nam najwięcej frajdy. 
Zadaniem w grze jest dotarcie do celu, który znajduje się na wylosowanej (lub wybranej) karcie. Mamy tutaj także ,,fanty" do zebrania. Na planszy są przeszkody, które należy omijać oraz pachołki i czerwone linie przez które nie wolno przejeżdżać. Unikać musimy też skrótów przez żywopłoty. W grze pomocne mogą okazać się dwustronne karteczki z kierunkami, które układa się, by ułatwić sobie planowanie trasy.
Najkrótsza droga jest do do kina, najdłuższa do biblioteki, a nasza ulubiona... do domu. :)

Karty mają punktację. Można liczyć punkty z kart. Kto zdobędzie ich najwięcej wygrywa. :)


Wygląda to tak (VIDEO):


Instrukcja podpowiada nam jeszcze jedną możliwość. Możemy sami stworzyć plansze dla DOCa! Wystarczy utworzyć siatkę z polami do kroków robota o wymiarach 13 x 13 cm. To daje w zasadzie nieograniczone możliwości planowania tras i nauki programowania.

Z zestawem DOC - Mówiący robot edukacyjny dziecko uczy się podstaw programowania, trenuje logiczne myślenie, koncentrację, liczenie, kolory, niektóre litery i cyfry, a do tego świetnie się bawi. To wspaniała zabawka dla dziecka. Zestaw dedykowany jest dla dzieci w wieku od 4 - 7 lat. Nie tylko one będą zachwycone.  U nas do zabawy przystąpiły dzieci w wieku od 6 do 15 lat, a także dorośli. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, główkowaliśmy, a także... rywalizowaliśmy ze sobą ;)

Wszystkie elementy zestawu są starannie i pięknie wykonane, przyciągają uwagę dzieci, a do tego wspaniale bawią przy odrobinie ulubionej przez dzieci elektroniki. 

Clementoni, to produkty, które z serca polecamy, a robot DOC zachwyci na pewno.


http://www.clementoni.com/pl/

10 komentarzy:

 1. Super! Bardzo mi sie podoba!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra,a robocik to hit!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy i gorąco polecamy! Genialny zestaw, nauka pezez zabawę i mnostwo frajdy bez wzgledu na wiek! Doc jest mega!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy takie same odczucia.
   To naprawdę wartościowy zestaw 😊

   Usuń
 4. Ale fajny ten robicik... Pierwszy raz widzę... Chcemy takiego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. A nam umknęła jakoś ta reklama. Może i dobrze, bo pewnie Tygrys zaraz by wołał: chcę to :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...