RODO

Etykiety

Etykiety

Rumiankowa SamNieWiemIle - Agnieszka Karga - wyd. Aksjomat

Mały domek, niezwykli lokatorzy i wspaniała opowieść pełna ciekawych wydarzeń w urokliwym miejscu, przy ulicy Rumiankowej SamNieWieIle, od wydawnictwo Aksjomat. Zapraszam :)


Państwo Cierpliwi mieszkają w bloku na 12 piętrze, który stoi przy ruchliwej ulicy Tłoczna 44B. Pani Cierpliwa przyniosła do domu wielkie lustro. Kiedy próbowali je zawiesić na ścianie spadło i rozbiło się na głowie pana Cierpliwego. Rozpoczęło dziać się coś dziwnego. Następnego dnia pan cierpliwy zaczął słyszeć mowę zwierząt. Odkrył to, kiedy usłyszał wołanie o pomoc. Okazało się, że pomocy wzywa pies. Pies stał się członkiem rodziny Cierpliwych, nazwano go Lolek.

Po kilku dniach państwo Cierpliwi przeprowadzają się do domku przy ulicy Rumiankowej SamNieWiemIle. Wkrótce zostają rodzicami. 
A dlaczego taką nazwę otrzymał domek? Otóż nie otrzymał żadnego numeru, gdy go budowano, tak po prostu, więc od tamtej pory zawsze mówi się o nim ,,Rumiankowa SamNieWiemIle".
Państwo Cierpliwi oprócz domu maja także ogród, a tak wiele się dzieje :). Poza tym odnajdują skarb, który pozostawił dla nich poprzedni właściciel. O co chodzi, co to za skarb? O tym wszystkim dowiecie się z lektury książki.
Tak państwo Cierpliwi mieszkają sobie w domku znajdującym się na końcu ulicy Rumiankowej i są szczęśliwi.Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, dzięki temu czyta się ją szybko i przyjemnie. Treść wzbogacają piękne ilustracje pani Katarzyny Kołodziej.
Książka urzekła nas bardzo.  Polubiliśmy państwo Cierpliwych i ich pieska Lolka. Już kilka razy czytaliśmy tę opowieść, bo trudno oderwać się od tego cudnego klimatu i sielankowej opowieści.
Polecamy.

Rok wydania:2011
Oprawa:Broszura
Format:19x24 cm, s.48, 
ilustracje barwne, 
twarda oprawa
http://www.aksjomat.com/1170/ksiazki_dla_dzieci/Rumiankowa-SamNieWiemIle.html

6 komentarzy:

 1. Bardzo ładne ilustrcje:-) no i ciekawa jestem co to za skarb na nich czekał ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka bardzo przyciąga wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. W środku zawartość też piękna

   Usuń
 3. I teraz muszę zaspokoić ciekawość.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...