RODO

Etykiety

Etykiety

Wojtek. Żołnierz bez munduru - Eliza Piotrowska - wyd. święty Wojciech

Czy słyszeliście o Wojtku, żołnierzu, który nie był człowiekiem, a misiem... najprawdziwszym niedźwiedziem, który wraz z armią generała Andersa wędrował przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino? Książka ,,Wojtek. Żołnierz bez munduru" od wydawnictwo święty Wojciech.Kiedy pierwszy raz usłyszałam niedźwiedziu służącym w wojsku, to trudno było mi uwierzyć, że to możliwe, ale już wiem, że to prawda, o czym wiem już od lat. Mocniej trzeba było przekonywać Filipa, który o tej historii nic nie słyszał. Z pomocą przyszła nam pięknie ilustrowana, fabularyzowana opowieść o Wojtku. Do wspólnej lektury książki nie musieliśmy Filipa przekonywać, bo bardzo lubi różne historie, a czytanie jest u nas czymś naturalnym, to jeszcze poczucie patriotyzmu jest bardzo silne w naszej rodzinie. Tak, więc, lektura idealna nie tylko dla Filipa, ale i dla nas trojga.


Książkę napisała i zilustrowała Eliza Piotrowska. Piękne i barwne ilustracje dopełniają treść, a solidna twarda oprawa daje gwarancję trwałości egzemplarza.

Wojtka poznajemy, kiedy już mieszka w ogrodzie zoologicznym w Edynburgu, ale by dowiedzieć się dlaczego Wojtek znalazł się w tym miejscu, należy przeczytać książkę. Wojtek, nasz żołnierz bez munduru ,,zza krat" snuje opowieść o losach wojennych swoich w armii Andersa. Dzięki niemu poczujemy trud życia codziennego w armii podczas wojny okres dorastania Wojtka, niedźwiedzia rozrabiaki. Przeczytamy o wielu zabawnych sytuacjach, których często był przyczyną. Będzie także poważnie, ale nie straszno. To wspaniała, pouczająca i ciepła opowieść o odwadze, miłości, i przyjaźni.
Z książki młody czytelnik dowie się wielu ważnych pojęć dotyczących wojny, armii i różnych postaci historycznych. To wszystko ułatwia nie tylko sama treść opowiadań Wojtka, ale także słowniczek zamieszczony w książce.


Książkę bardzo serdecznie polecamy. Będziecie świetnie się bawić oraz dowiecie się wielu ciekawych szczegółów z lat wojennej zawieruchy.Liczba stron: 96
Wymiary: 180x210 mm
Oprawa: twarda


https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Wojtek-Zolnierz-bez-munduru

2 komentarze:

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...