RODO

Etykiety

Etykiety

Mały podróżnik - Olesiejuk

,,Mały podróżnik" Wydawnictwa Olesiejuk, to jedna z serii książek interaktywnych dla najmłodszych. Książka poznawcza z pytaniami quizowymi i specjalnym długopisem do zaznaczania odpowiedzi.


Książka posiada specjalny sygnalizator podłączony do książki za pomocą kabelka, która wyposażona jest w wygodny uchwyt na niego, a z tyłu książki znajduje się miejsce na baterie, które się wymienia po zużyciu.
Sygnalizator służy do zaznaczania odpowiedzi na kolejnych stronach książki. Gdy zaznaczona odpowiedź na czarnej kropce jest prawidłowa, to buźka chłopca (o imieniu Kacper) zaświeca się na zielono i słyszymy sygnał dźwiękowy (,,tin ton tin"), gdy niepoprawna buźka zaświeca się na czerwono i słyszymy sygnał dźwiękowy (,,ły yy yy"). Zdarzyć się może, że więcej niż jedna odpowiedź jest poprawna. :)

Zaznaczona odpowiedź jest poprawna:


Zaznaczona odpowiedź jest błędna:

 

Książka posiada sztywne solidne lakierowane stronice, które bez wątpienia przetrwają wiele czytania i wertowania oraz odpowiadania na liczne pytania ;) .

Dziecko wiele się uczymy przemierzając świat z Małym podróżnikiem Kacprem przez różne ciekawe zakątki globu. Książka podzielona jest na kilka ciekawych rozdziałów. Przedstawiono m.in.: las tropikalny, gorącą pustynię, podwodny świat, czy gospodarstwo rolne.


W każdym z niedługich rozdziałów, które mieszczą się na dwóch stronach każdy, zamieszczone informacje napisane są przystępnym językiem, zamieszczono liczne piękne rysunki i pytania quizowe. 

Na uwagę zasługuje fakt, że książka jest bardzo ciekawym narzędziem edukacyjnym, poznawczym, a nawet rozrywkowym. Dziecko korzystając z sygnalizatora ćwiczy umiejętności małej motoryki i zdobywa wiedzę, a przy tym doskonale się bawi.

Zatem niech nasze dziecko wraz z Kacprem ,,wyruszy" w podróż do nieznanych zakątków, by dowiedzieć się m.in.: które zwierze poluje na węże; które ze zwierząt potrafi dobrze skakać; z jakich materiałów Eskimosi budują igloo; co pożytecznego robią pszczoły; które owady chronią rośliny przed szkodnikami? i wiele innych. 

powyższa książka to ,,Księga przyrody" z serii ,,Ciekawe dlaczego" wyd. Olesiejuk.
Jak widać ,,Mały podróżnik" stał się prowodyrem do poszukiwań kolejnych informacji na interesujące dziecko tematy.


Książkę bardzo serdecznie polecamy.

Mały podróżnik
Strony: 16, Format: 22x28,5 cm
Rok wydania: 2016
Oprawa: książka całokartonowa

Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
 

5 komentarzy:

 1. Mamy i również polecamy. Super książka!

  OdpowiedzUsuń
 2. My mamy "Małego doktora",ale podróżnik też nas kusi

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubiłam tego typu gry w dzieciństwie. Szkoda, że takich książek wtedy nie było.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna zabawka dla najmłodszych. Na pewno dziecko może się dzięki niej dużo nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...