RODO

Etykiety

Etykiety

Czytam sobie - Troja i Edison czyli ciekawe opowieści od wyd. Egmont

Za nami pierwsze spotkanie z serią ,,Czytam sobie" od Wydawnictwo Egmont. U nas zagościły „Troja. Historia upadku miasta” oraz „Edison. O wielkim wynalazcy”.


Seria ,,Czytam sobie", to seria książek do treningu samodzielnego czytania skierowana do dzieci w wieku od 5 do 7 lat.
Książki mają trzy poziomy. 
Pierwszy poziom dla dzieci, które dopiero rozpoczynają samodzielną przygodę z czytaniem. Teksty mają bardzo dużą czcionkę, co ułatwia czytanie, zdania są krótkie, mają 150-200 wyrazów w tekście i a na marginesie znajduje się głoskowanie.
Drugi poziom przeznaczony jest dla dzieci, które składają już zdania. Znajduje się 800-900 wyrazów w tekście, a zdania są dłuższe oraz zawierają dialogi. Na marginesie znajdują się ćwiczenia sylabizowania.
Trzeci, ostatni poziom, przeznaczony jest dla zaawansowanych czytelników. Tutaj czcionka jest dość duża, ale teksty są trudniejsze, zdania bardziej złożone, zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście. Na końcu książki znajduje się słowniczek z trudnymi wyrazami.
Na końcu książek znajdują się ,,dyplomy sukcesu", na który można naklejać naklejki znajdujące się w książeczkach.

Przy wyborze książek kierujemy się zainteresowaniami Synka. Wachlarz tematów po które sięga jest szeroki, taka jest i seria ,,Czytam sobie".

,,Troja. Historia upadku miasta". 
Poziom  2
Autorką książki jest Zofia Stanecka, ilustrował Piotr Fąfrowicz.
Książka opowiada historię upadku Troi.


Młody czytelnik na początku lektury dowiaduje się, jak powstał mitologiczny świat bogów i herosów. To pomaga mu zrozumieć jak doszło do upadku Troi.
Książka jest ciekawie ilustrowana i posiada miękką okładkę.Historia Troi i mitologicznych bóstw pochłonęła nas dość intensywnie. Pod jej wpływem podczas wakacji odwiedziliśmy ciekawy Park Mitologii w Zatorze. Tam mogliśmy przyjrzeć się posągom boskich postaci, co jeszcze bardziej zachęciło Synka do ponownej lektury książki.


***

,,Edison. O wielkim wynalazcy".
Poziom 3
Autorką książki jest Ewa Nowak, ilustrowała Agata Kopff.
Książka opowiada o życiu i pracy naukowej słynnego wynalazcy Thomasie Edisonie.


To zdecydowanie ,,nasza" tematyka. Tej książki nie mogło zabraknąć w biblioteczce naszego Synka,  miłośnika nauki, eksperymentów i projektowania. Książka okazała się być dla niego ciekawą lekturą. Dla nas rodziców też okazała się ciekawa. Prawdę powiedziawszy, to nie za wiele wiedzieliśmy o Edisonie.

Edisona poznajemy od jego dzieciństwa. Okazuje się, że mały geniusz nie chodził do szkoły, naukę pobierał w domu od matki, która zawsze go wspierała i w niego wierzyła. Książka jest wspaniałym motywatorem do działania, do podejmowania wyzwań i z uporem dążenia do celu.Książka posiada piękne czarno-białe ilustracje, które idealnie oddają klimat tamtym czasom. 

Książki bardzo serdecznie polecamy. 
Wśród bogatej oferty serii ,,Czytam sobie" znajdują się różnorodne tematycznie książki, które z pewnością znajdą swoich amatorów.
 http://egmont.pl/

6 komentarzy:

 1. Czytanie jest fajne :) warto wzbudzać miłość do książek od najmłodszych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo, że do czytania nam daleko, serię znamy. A wycieczka rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! Musze poszukac dla Z. Zator planujemy i jakos sie nigdy nie udaje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Tych tytułów jest coraz więcej, córka na nich ćwiczyła technike czytania :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...