RODO

Etykiety

Etykiety

Stosik książek z wierszami, rymowankami, piosenkami i wyliczankami dla dzieci

Po dłuższej przerwie, bez podsumowania, minionych, pięknych świątecznych i sylwestrowych chwil, powracamy z wpisem o niezwykłych książeczkach. Tym razem prezentuję aż 7 publikacji wydawnictwa Greg i wydawnictwa Wilga.
To idealne pozycje wydawnicze, które umilą długie zimowe wieczory. Są też dobrym pomysłem na prezenty i nagrody w przedszkolu, czy szkole. Zatem zapraszam do dalszej lektury.Książki zawierają szereg wierszy, rymowanek, wyliczanek i piosenek dla dzieci młodszych, jak i starszych. Do tego każda z nich jest bogato ilustrowana.

POZNAJĘ POLSKĘ. Wiersze o PolsceAutorką książki jest Patrycja Wojtkowiak-Skóra.

W formie krótkich wierszyków zaprezentowano Polskę od morza aż po Tatry. Mały czytelnik poczyta o najważniejszych polskich miastach (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Szczecin, Poznań, Toruń, Łódź, Wrocław, Katowice, Opole, Zakopane, Kielce, Lublin, Zamość), zamkach i klasztorach, górach, rzekach, a także roślinach, zwierzętach, zwyczajach i obyczajach (m.in. o Wielkanocy, 3 maja, Bożym Narodzeniu, topieniu Marzanny, Dożynkach i wielu innych - w sumie 17 zagadnień),  a nawet o najulubieńszych potrawach Polaków (m.in. o bigosie, oscypku, pierogach). Nie zabrakło także najważniejszych polskich legend (m.in. ,,O Warsie i Sawie"), ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych (m.in. Chrzest Polski, Potop Szwedzki, Rozbiory, I i II Wojna światowa, PRL, ,,Solidarność", Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Adam Mickiewicz i wiele wiele więcej).

Wiersze napisane są prostym przystępnym językiem, wzbogacone wspaniałymi fotografiami i ilustracjami, które świetnie obrazują treść.
Książka zawiera 96 stron.
Do kupienia tutaj

Wydawnictwo GREG 

***

POZNAJĘ ŚWIAT. Wiersze o państwachAutorem książki jest Grzegorz Strzeboński.

Na początku książki znajduje się konturowa mapa świata z podpisanymi kontynentami. Przedstawiono także liczebność wybranych krajów świata. Książka zawiera szereg zabawnych wierszyków, które zabierają małego czytelnika na fascynującą podróż dookoła świata przez najbardziej znane kraje świata. Wesołe rymowanki opowiadają o popularnych miastach, rzekach, zwierzętach, potrawach, zwyczajach, strojach, tańcach, wierzeniach. Podano ciekawostki i nietypowe fakty.
Książka omawia po kolei każdy kontynent, każdemu krajowi towarzyszy jego flaga i godło.
W książce omówiono zagadnienia 27 krajów. Wśród nich takie kraje jak: Polska, Wielka Brytania, Indie, Turcja, Grenlandia, Meksyk, Brazylia, Chile, Madagaskar, Australia.

Wiersze napisane są prostym przystępnym językiem, wzbogacone wspaniałymi fotografiami i ilustracjami, które świetnie obrazują treść. Z tą książeczką dziecko z pewnością zaznajomi się z różnymi ciekawymi miejscami.
Książka zawiera 96 stron.
Do kupienia tutaj
Wydawnictwo GREG 

***

MOJA RODZINA. Wiersze dla dzieciAutorem książki jest Grzegorz Strzeboński.

Główną bohaterką książki jest sześcioletnia Gosia, która rozstrzyga różne zawiłości związanymi z powiązaniami w rodzinne - kto dla kogo jest kim. Młody czytelnik z pomocą Gosi i starszych członków jej rodziny dowiaduje się poprzez ciekawe wierszyki kim w rodzinie jest np. szwagier, kuzyn, stryj, synowa, zięć i wiele innych. Nie zabrakło wierszyków o bliskich, takich jak mama, tata, siostra, brat, czy babcia i dziadek. Dodatkowo w książce zawarto wiersze o różnych rodzinnych świętach takich jak rocznica ślubu, urodziny, czy imieniny. Są też wierszyki o wdowcach. 
W książce zamieszczono także ilustrację drzewa genealogicznego rodziny Gosi, to może być także świetną inspiracją dla dziecka, by z pomocą rodziców i rodzeństwa stworzyło własne drzewo genealogiczne.

Wiersze napisane są prostym przystępnym językiem, wzbogacone wspaniałymi ilustracjami, które świetnie obrazują treść.
Książka zawiera 64 strony.
Do kupienia tutaj
 Wydawnictwo GREG 

***

NAJPIĘKNIEJSZE WIERSZE


Wiersze są dziełem wielu znamienitych polskich autorów, wśród nich są: Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Stanisław Jachowicz, Sławomir Gowin, Michał Bryś, Agata Widzowska, Urszula Kozłowska. 

Wiersze zawarte w książce są znane i lubiane przez kolejne pokolenia dzieci. Wśród wierszy nie zabrakło popularnych, jak: ,,Małpka w kąpieli", ,,Stefek Burczymucha", ,,Tęcza", ,,Chory kotek"..., a także mniej znanych, jak: ,,Końska modnisia", ,,Dobra wróżka", ,,Jesienią", ,,Powitanie wiosny" i inne. Bohaterami wierszy są ludzie, zwierzęta i przyroda. 

Książka jest bogato ilustrowana. Kolorowe piękne ilustracje przyciągają uwagę dzieci, które z chęcią powracają do lektury wierszy, które szybko zapadają w pamięć.

książka ma 57 stron.
Do kupienia tutaj Znalezione obrazy dla zapytania wilga logo
 ***

WIERSZE NA CZTERY PORY ROKUKsiążka, choć jej tytuł brzmi ,,Wiersze na cztery pory roku", przeznaczona jest do czytania przez cały rok. Zawiera mnóstwo wspaniałych wierszy znanych i mniej znanych autorów, takich jak: Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Maria Konopnicka, Ewa Szelburg-Zarembina, Aleksander Fredro, Dorota Gellner, Agnieszka Frączek, Barbara Lewandowska, Agata Widzowska-Pasiak, Katarzyna Szyngiera, Urszula Kozłowska, Dorota Głośnicka, Katarzyna Marciniak, Katarzyna Czarnecka, Justyna Czernicka, Magdalena Witkiewicz, Katarzyna Marciniak, Irena Suchorzewska, Bronisława Ostrowska, Władysław Bełza, Stanisław Jachowicz.

Wiersze pogrupowane są zgodnie z porami roku, czyli wiosna, lato, jesień, zima. Są także utwory w rozdziałach: święta; znane i lubiane; kołysanki. W każdym z rozdziałów młody czytelnik znajdzie wspaniałe wiersze, które idealne wpasują się w konkretne okoliczności, jakie niosą ze sobą poszczególne pory roku. Tematyka jest dość różnorodna, odnosi się do zjawisk przyrody, ludzi i przedmiotów. Wśród wierszy są także kołysanki, a nawet kolędy.

Książka jest bogato ilustrowana, kolory są bogate, a ilustracje przyciągają uwagę dzieci i pobudzają ich wyobraźnię.

książka ma 118 stron.
Do kupienia tutaj
Znalezione obrazy dla zapytania wilga logo 
***

KSIĘGA POLSKICH RYMOWANEKKsiążka jest wielkim zbiorek polskich rymowanek, wyliczanek i piosenek dla dzieci. Są to znane i lubiane utwory znane kolejnym pokoleniom polaków.
Wśród pięknie ilustrowanych tekstów nie zabrakło takich wierszyków i wyliczanek, jak: Idzie jeż; Biedroneczka; Ślimak, ślimak; Wpadła gruszka do fartuszka; Zła zima. i wiele innych. Piosenek, takich jak: Panie Janie; Jadą, jadą misie; W murowanej piwnicy, Krakowiaczek jeden; i wiele wiele więcej. W książce znajduje się aż 69 do czytania i śpiewania.
To wspaniałe źródło pięknie ilustrowanych tekstów.

książka ma 96 stron.
Do kupienia tutaj


 Znalezione obrazy dla zapytania wilga logo
***

RYMOWANKI WYLICZANKI


W książeczce zebrano znane i lubiane wierszyki, przysłowia, rymowanki i wyliczanki dla najmłodszych.
Wśród tekstów znajdziemy m.in. Siała baba mak; Na zielonej łące; W pokoiku na stoliku; Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie; Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta i wiele wiele innych. Wszystkich utworów w książeczce jest aż 47.
Książka jest bogato ilustrowana. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do wspólnej zabawy.

książka ma 57 stron.
Do kupienia tutajZnalezione obrazy dla zapytania wilga logo 
***

Książki serdecznie polecamy. Każda z nich wnosi wiele radości w zimowe wieczory. Są też dobrym pomysłem na prezenty z różnych okazji.

Wszystkie zaprezentowane książki posiadają twardą oprawę, co podnosi trwałość egzemplarzy, które z pewnością przetrwają kolejne pokolenia dzieci.

6 komentarzy:

 1. Bardzo sympatyczne książeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie fajne książeczki. Najbardziej spodobała mi się "Księga polskich rymowanek".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczki są bardzo fajne, często do nich wracamy. Miło powspominać i poznać nowe teksty.
   Naszą ulubioną jest ,,Wiersze na cztery pory roku" ;). Zjawiskowe ilustracje oraz piękne wierszyki na różne okazje :)

   Usuń
 3. Ciekawe i różnorodne propozycje czytelnicze, ładna oprawa graficzna książek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak.
   Naprawdę wartościowe publikacje.

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...