RODO

Etykiety

Etykiety

Jesienne nowości od Publicat - prezentacja

Książki, książki, książki... U nas do chleb powszedni. Szukając ciekawych pozycji i nie umknęły naszej uwadze jesienne nowości od Grupy Publicat (Papilon i Centrum Edukacji Dziecięcej). Dziś przedstawiam cztery wspaniałe książki, które polecamy na prezenty i bez okazji. Książki, które opowiadają o wspaniałych postaciach, ale i uczą. Zatem zapraszam na wpis.Dobór książek dla kilkulatka nie jest łatwym zadaniem, ale gdy zna się zamiłowania dziecka, to już połowa sukcesu. Z Publicat poszukiwania zawsze są bardzo owocne.

REKSIO ENCYKLOPEDIA


Towarzyszem podczas lektury jest ulubieniec dzieci i dorosłych - Reksio. Występuje on w każdym rozdziale, za każdym razem prezentuje inną minę i pozę, czasami towarzyszą mu przyjaciele z podwórka. Takie dodatki sprawiają, że podróż po dziedzinach wiedzy jest bardzo przyjemna i bardziej urozmaicona. To bardzo przyciąga uwagę dziecka i zachęca do lektury.

Encyklopedia pięknie wydana, bogato ilustrowana, posiada wspaniałe fotografie.
Na 143 stronach przystępnym językiem wyjaśniono przeróżne naukowe zagadnienia:
- Astronomia
- Chemia i fizyka
- Człowiek i życie
- Królestwo zwierząt
- Matka Ziemia
- Technika, nauka i historia

Młody czytelnik z książki dowie się m.in. jak zbudowany jest skafander kosmiczny, jak powstaje tęcza, czym są wirusy i bakterie i wiele, wiele więcej.

 ***

REKSIO. SZCZENIAK


Z okazji 50 urodzin Reksia wydano piękną książkę o przygodach Reksia. Opowiada o wydarzeniach od jego wczesnego dzieciństwa pieska. Kiedy Reksio jest szczeniakiem, jego właściciele wyjeżdżając na wakacje porzucają bezbronnego pieska. Znajduje go i przygarnia Adaś.
48 stronicowa, pięknie ilustrowana książka, pełna zwrotów akcji opowiada o radościach i troskach młodego pieska. Spotkamy Reksia na gospodarskim podwórku, u weterynarza, a nawet w cyrku. Reksio wcieli się w wiele ról. Książka wciąga i fascynuje. Czytaliśmy ją z zapartym tchem, a po zakończeniu czytania... przystąpiliśmy do ponownej lektury.

Książka jest wspaniałą lekturą, która jest oparta na odnalezionym po latach scenariuszu twórcy postaci Reksia - Lechosława Marszałka pt. ,,Reksiowe cyrki".

 ***
  
12 WYJĄTKOWYCH POSTACI
POLSCY AUTORZY O MARZENIACH


Książka biograficzna o 12 znanych osobach napisana przez różnych polskich autorów. 
Opowieści dotyczą 12 wybitnych postaci, opowiadają o ich marzeniach, kiedy Wielcy byli mali zrodziły się w nich marzenia, one nie ustały, tylko rozwijały się i dojrzewały, by w przyszłości zaowocować sukcesami i sławą.


Nota wydawcy:
,,Dwunastu autorów napisało 12 opowieści o… marzeniach. O tym, jak mali stawali się Wielkimi. Zdobywali sławę i uznanie. Zanim jednak zostali sławnymi Polkami i Polakami, byli dziećmi – jak czytelnicy tej książki. Historie bohaterów inspirują do stawiania sobie celów i sięgania do gwiazd. Uwaga! To nie są nudne biografie „ku czci”! Książka pokazuje, że każdy, nawet Najsławniejszy Człowiek Świata, był kiedyś dzieckiem. Okruchy dziecięcych marzeń pomagały realizować dorosłe plany, dążyć do celu, być niezwyciężonym. Drodzy dorośli! Pochylcie się nad dziecięcymi marzeniami, zachęcajcie do opowiadania o nich, mądrze wspierajcie marzycieli. Drogie dzieci! Wasze marzenia są ważne!

W książce znajdziecie 12 opowiastek o dzieciństwie i młodości wyjątkowych Polek i Polaków, którzy swoim życiem udowodnili, że warto realizować swoje marzenia, że czasami trzeba iść pod prąd albo pod górkę, walczyć z przeciwnościami losu, aby poczuć i zachwycić się światem.
Przeczytacie o ludziach niezwykłych - odważnych, wytrwałych, silnych, cierpliwych, utalentowanych, oddanych, gotowych na poświęcenia, z głowami pełnymi marzeń i fantazji. O ludziach kochających życie, którzy pozostawili nam tak wiele.
Właśnie dzięki Nim powstała ta książka - inspiracja dla nas, aby lepiej i piękniej żyć."
Stron 128.

 https://3.bp.blogspot.com/-dGUVaO5Nw7M/Wc1gg1zUTuI/AAAAAAAAjIs/1WZdzvnY4SwYQLw1DeaG3XtfhrwffO6TACLcBGAs/s1600/CED%2Blogo.jpg
 ***

ELEMENTARZ W PODSKOKACH


Nietypowy elementarz, który ma za zadanie uczyć dzieci, ale nie sztywno przy biurku, a w podskokach, tak jak szczęśliwe dzieci najczęściej się poruszają.

W książce znajdziemy mnóstwo wierszy i opowiadań, których autorką jest Agnieszka Frączek. Podczas aktywnej zabawy dzieci opanują poznawanie liter i postawią także pierwsze kroki w nauce czytania i pisania.
Z tym elementarzem nie sposób się nudzić. Zaprezentowano przydatne ćwiczenia gimnastyczne i manualne (,,pobaw się plasteliną. Zrób z niej dziwne przedmioty"; ,,zrób gimnastykę" [podano szereg ćwiczeń, takich jak przysiad, wymachiwanie nogami i inne]).
Na uwagę zasługują także ciekawe dodatki, które umilą naukę. Są to: Gra planszowa ,,Graj z Miczytajem", z którą dziecko przećwiczy litery w słowach obrazków umieszczonych na polach planszy. Jest i obrazkowe sudoku i karty memo do wycięcia.

Z tym elementarzem nauka nie jest nudnym ślęczeniem nad książką, a pełną pasji poznawczą przygodą.
Elementarz ma 159 stron.

 https://3.bp.blogspot.com/-dGUVaO5Nw7M/Wc1gg1zUTuI/AAAAAAAAjIs/1WZdzvnY4SwYQLw1DeaG3XtfhrwffO6TACLcBGAs/s1600/CED%2Blogo.jpg
 ***

Zaprezentowane książki serdecznie polecamy. Znajdziecie je TU i TU

14 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam, że jeszcze Reksio "żyje", jestem zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W fantastycznym wymiarze ,,żyje" i ma się doskonale.

   Usuń
 2. Bardzo podoba mi sie pomysl wcisniecia kreskowkowego Reksia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez takie dodatki lubimy i to bardzo.

   Usuń
 3. Reksia znamy, mamy i uwielbiamy, ale ciekawi mnie ta Księga postaci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księga postaci także jest świetna książką.
   Polecamy

   Usuń
 4. Reksia bardzo lubiłem, teraz próbuję reksiomanią zarazić mojego syna. Ciekawe, czy w porównaniu z zagranicznymi produkcjami stary, poczciwy słowiański zwierzak ma szansę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szansa jest, i to bardzo dużą. Nie sposób niepolubic Reksia.

   Usuń
 5. Świetne propozycje dla najmłodszych. Muszę rozejrzeć się właśnie za podobną encyklopedia dla moich dziewczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Reksia rzecz jasna mam wielki sentyment ale z tych pozycji chyba jednak 12 wyjątkowych postaci najbardziej przyciągneło mą uwagę ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reksio dla starszych, jak Dusia, czy my dorośli, jest wspaniałym powrotem do wspomnień z dzieciństwa.
   ,,12 [...] postaci..." Jest ciekawa lektura dla starszych i rodziców.
   Polecamy wszystkie. To był udany wybór, jeśli chodzi o jesienne nowości Publicat.

   Usuń
 7. Ciekawe książeczki. 12 postaci mamy na półce. Tygrys jeszcze za mały, ale my chętnie czytamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna ta książka. Nie wszystkie postacie były na bliżej znane. Dzięki książce nadrobimliśmy zaległości. 😊

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...