RODO

Etykiety

Etykiety

Gra Figuraki - Granna

Bardzo lubimy nieskomplikowane, ciekawe gry dla dzieci, a szczególnie wtedy, kiedy odwiedzają nas dzieci znajomych. Gry, które uczą dzieci, rozwijają i dostarczają rozrywki. Niedawno trafiła do nas gra ,,Figuraki" od Granna. 


Figuraki, z którą dziecko doskonali rozpoznawanie figur geometrycznych, kolorów, małej motoryki oraz koncentracji, spostrzegawczości. Gra wchodzi w skład serii ,,Gry i zabawy Smoka Obiboka".

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 7 lat, dla 1 - 4 graczy.

W skład zestawu wchodzą:
- 4 dwustronne plansze
- 72 kolorowe elementy
- kostka z kolorowymi oczkami
- kostka z figurami geometrycznymi
- instrukcja
- w prezencie znajdziemy dwa szablony z elementami do odrysowania.

Wszystkie elementy zapakowane są w sztywne, nieco grube, pudełko z kolorowymi ilustracjami, które przyciągają uwagę dzieci i zachęcają dzieci do zabawy i nauki :)


Elementy w zestawie są trwałe i posłużą bardzo długo. Plansze wykonane są z grubej tektury, elementy, choć nie co cieńsze, także są dość solidne. Kostki plastikowe i świetnie wykonane. Muszę przyznać, że nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości elementów.


 Plansze są bardzo kolorowe i mają pomysłową grafikę.
 W instrukcji oprócz zasad gry znajdują się także zabawne wierszyki o figurach geometrycznych.


W instrukcji podano dwa warianty korzystania z elementów. Jeden z nich, to układanka (np. dla jednej lub więcej graczy), a drugi, gra dla większej ilości graczy (od 2-4 osób).

W grze dzieci wybierają sobie plansze, kładą je przed sobą, po kolei rzucają dwoma kostkami. Np. jeśli na jednej kostce wyrzuci kolor zielony, a na drugiej koło, dziecko sprawdza, czy na swojej planszy ma te figury, jeśli tak, to szuka zielonego koła wśród figur w pudełku i kładzie element na swojej planszy. Jeśli nie ma na swojej planszy tej figury, lub w pudełku się skończyły, to gra toczy się dalej. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży wszystkie elementy.
Na kostce z figurami geometrycznymi jest też znak zapytania, oznacza on, że gracz może sam wybrać jaki kształt w ,,wyrzuconym" kolorze wymiera.

W układance dziecko np. układa figury geometryczne w dowolnych kolorach, ale zgodne z kształtem na planszy.
Tak naprawdę elementy z gry można wykorzystać na wiele sposobów. Można zaproponować dziecku zabawę w układanie rytmów, sortowanie zgodnie z kolorami lub/i kształtami, liczenie, układanie dowolnych obrazków itd.


Grę polecamy.

http://www.granna.pl/ 


14 komentarzy:

 1. Granna ma świetne gry (y) a ta zdecydowanie trafiła w mój gust... jest świetną pomocą matematyczną - idealną dla przedszkolaków ;)
  W ogóle cała seria Smoka Obiboka jest rewelacyjna!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj Grana to my szczególnie darzymy sympatią. Ta gre nie widzieliśmy jeszcze- czas nadrobić:) coś dla naszej Natalki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry tej firmy pamiętam że swojego dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z dzieciństwa pamiętam ubóstwianą grę ,,Zagadki smoka Obiboka". Były zabawne i rymowane, znałam je prawie na pamięć :) To wartościowe gry!

  OdpowiedzUsuń
 5. gry od granny zawsze się u nas sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Barwna gra dla przedszkolaka, podobała mi się zawsze, dostaliśmy od wujka chrzestnego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe układanki! Coś na wzór drewnianych klocków i zabawek, z tą różnicą, że takie niewielkie i lekkie pudełko można wszędzie zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moi chlopcy byliby bardzo zadowoleni z takiej zabawy. Świetna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne, proste układanki :) Przy okazji dziecko może się czegoś dzięki nim nauczyć! Jak mój synek trochę podrośnie, taka gra będzie idealna dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mamy tę grę jeszcze w poprzednim pudełku, swego czasu dziewczyny często po nią sięgały.

  OdpowiedzUsuń
 11. Proste, nieskomplikowane a do tego jak jeszcze się nadarzą niezbyt drogie gry to już w ogóle jest super ;) Też mamy tę grę prosto z allegro. Polecam dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Geometria dla maluchów, moja żona- matematyk kiwa z zachwytem głową.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...