RODO

Etykiety

Etykiety

środa, 28 grudnia 2016

Święta dzieci z dachów - Mårten Sandén - Zakamarki

W Święta sporo czytaliśmy. Koniecznie muszę się pochwalić jedną z nich, którą można raczyć się i w zwykłym czasie, a nie tylko podczas Świąt lub w ich bezpośrednich okolicach. :)


Tym razem przedstawiam bardzo fajną lekturę ,,adwentową", która podzielona jest na 24 krótkie rozdziały posiadające kontynuację poprzednich. My natomiast przeczytaliśmy książkę w dwa wieczory, bo opowieść bardzo nas wciągnęła. :)


Książka opowiada o trójce dzieci, które uciekły z domu dziecka. Jedna z dziewczynek umówiła się z tatą, który mieszka w Afryce, umówili się, że odbierze ją w Sztokholmie. Obiecał również, że zabierze ze sobą także dwoje pozostałych dzieci, o ile będą tego chciały.
Dzieci przybyły na dworzec w stolicy Szwecji w środku nocy. Po chwili natrafiają na bezdomnego, który posiada skrzypce. Jeden z chłopców potrafi grać, a bezdomny udostępnia mu instrument. Dziecko gra na skrzypcach, a ludzie z chęcią wrzucają pieniądze, tak bardzo są zachwyceni grą małego muzyka. Chłopiec pieniądze przekazuje bezdomnemu, ale on nie chce ich przyjąć.
Do sytuacji włącza się nieznajoma dziewczynka i zaczyna się ciąg niezwykłych wydarzeń, który rozwija się przez kolejne rozdziały tej pasjonującej książki.
Poznamy cienie i blaski życia w Sztokholmie, przekonamy się, że w grupie siła i radość oraz to, że warto mieć wiarę, bo wszystko może wyjść na dobre.
Więcej treści nie zdradzę, ale serdecznie polecam jej przeczytanie, bo cala nasza rodzinka z przyjemnością zatopiła się w śledzenie losów jej bohaterów.


W książce jest całe mnóstwo pięknych nostalgicznych ilustracji, które świetnie obrazują czytaną treść. Jesteśmy nimi wprost zauroczeni. Do tego egzemplarz posiada sztywną solidną oprawę.,,Święta dzieci z dachów" jest klimatyczną i bardzo nastrojową lekturą idealną na okres świąteczny i poza nim.

tekst: Mårten Sandén
ilustracje: Lina Bodén
tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
wiek 6+
format: 25 x 27 cm
rok wydania: Poznań 2016
twarda oprawa płócienny grzbiet
100 stron
Wydawnictwo Zakamarki
http://www.zakamarki.pl/index.php/

4 komentarze:

  1. W tym roku w adweńcie czytaliśmy Cebulkę... Za rok sięgniemy po tą pozycje :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cebulkę też chętnie poczytamy i nie tylko w adwencie :-)

      Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...