RODO

Etykiety

Etykiety

Mali detektywi - Egmont

Coraz bardziej lubimy rodzinne rozgrywki w gry planszowe i coraz częściej w nie gramy. Jak sądzę, nadszedł już ,,ten czas", w którym nasz syn z całego serca pokochał planszówki. Wcześniej grywał, i owszem, ale nie tyle, co w ostatnich tygodniach. Naprawdę mnie to cieszy, bo gry doskonale wpływają na rozwój małego człowieka, a dorośli świetnie się przy nich relaksują, do tego rodzina spędza czas razem i zacieśnia więzy między-pokoleniowe.

Dziś prezentujemy bardzo fajną grę rodzinną, w której z powodzeniem poradzą sobie już 3 latki.

Rodzinka wygrywa to seria gier kooperacyjnych skierowanych do małych dzieci i ich rodziców. W grach wszyscy gracze wspólnie realizują cele stawiane przez grę, nie konkurują ze sobą ale współpracują, dzielą się emocjami, wspólnie pokonują trudności. Małe dzieci w sposób naturalny uczą się przestrzegania zasad, radzenia sobie z emocjami gdy wygrają lub przegrają.
Gra Mali detektywi, to urozmaicone memory z ciekawymi elementami i dynamiką. 
Gra przeznaczona jest dla graczy od 1 - 8 | wiek +3 lata | czas gry ok. 20 minut.


Elementy gry:
- plansza
- wskazówka zegara
- 12 żetonów z zegarkiem
- 24 żetony przedmiotów (12 par)
- drewniany klocek i naklejka - znacznik skrzyni

Wszystkie elementy są bardzo solidnie wykonane i trwałe. Plansza jest wykonana z grubej sztywnej tektury.
Wszystkie elementy zapakowane są w sztywne pudełko w piękną szczegółową grafiką. Bardzo podoba nam się np. nadruk ceglanego muru na bokach spodniego pudełka oraz na wytłoczce pudełka, która stanowi też podstawkę pod planszę.

Przygotowanie
Przed pierwszą grą:
Po przygotowaniu planszy i żetonów (wypchnięciu elementów z ramki) oraz umocowaniu wskazówki zegara na planszy oraz naklejeniu naklejki na klocek ,,skrzynię" możemy przejść do gry.
Przed każdą grą:
Ustawić wskazówkę na godzinie 12:00. Wyszukać 12 żetonów zegara i odłożyć na bok. Odwrócić pozostałe 24 żetony przedmiotów lupkami do góry i pomieszać. Następnie bez podglądania wziąć trzy sztuki i umieścić je w otworze na strychu (lupkami do góry, tak dla ,,bezpieczeństwa" ;) ) a następnie przykryć niebieską skrzynią. Celem gry jest odgadnięcie jakie przedmioty zostały ukryte.


Przebieg gry
Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. 
W swoim ruchu gracz odsłania dwa dowolne żetony z planszy. Przez chwile pozostawia je odkryte, by wszyscy mogli je zobaczyć. W zależności od tego, co odkrył podejmuje odpowiednie działania.
Jeśli gracz odkrył jednakowe przedmioty, to te żetony układa jeden na drugim na odpowiednim rysunku na dole strony.
Jeśli gracz odkryje różne przedmioty, to żetony zakrywa ponownie i ruch należy do następnego gracza.
Jeśli gracz odkryje różne przedmioty, to wszyscy gracze próbują zapamiętać ich położenie na planszy i zakrywa je.
Jeśli gracz odkryje jeden zegar i jeden przedmiot, to wrzuca zegar do otworu w planszy i przesuwa wskazówkę zegara o jedną godzinę. Zakrywa przedmiot, który nie miał pary i wszyscy gracze starają się zapamiętać, gdzie się znajduje.
Jeśli gracz odkryje dwa zegary, to wrzuca je do otworu w planszy i przesuwa wskazówkę o dwie godziny.

To zdjęcia z różnych rozgrywek ;)

Zakończenie gry:
Gra kończy się, gdy wskazówka zegara wróci na godzinę 12:00. Nie można odkryć więcej żetonów. Należy teraz rozwiązać zagadkę, jakie żetony znajdują się w skrzyni. 
W tym celu gracze próbują odgadnąć, co znajduje się w skrzyni, gracze przeprowadzają analizę obserwują na dole planszy co udało się odkryć. Ostateczną odpowiedź podaje gracz, który ostatni rozgrywał turę. Odkrywa trzy żetony ukryte w skrzyni.


Są jeszcze dwa warianty gry, dla dzieci młodszych (łatwiejsze od podstawowego) i dla dzieci starszych (trudniejsze od podstawowego).

Wszystkie warianty gry są bardzo emocjonujące, a gra przebiega bardzo dynamicznie.

Gra bardzo nam się podoba i nie mamy do niej żadnych zastrzeżeń, a motyw gry, czyli tajemnica, to magnes dla naszego syna, który lubuje się w detektywach. 

Wydawca:
Egmont Polska

 


Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)


8 komentarzy:

 1. My nieśmiało wkraczamy w świat planszówek. Mamy taką dedykowaną dla dwulatków i czasem udaje się zagrać do połowy. Z tego, co piszesz za rok powinno się udać dojść do końca. A Wasza propozycja wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna jest ta gra, właśnie też skończyłam pisać recenzję, ale publikację ustawiam dopiero na jutro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-)
   Zajrze i do Was, by obejrzec i poczytac Wasze wrażenia :-)

   Usuń
 3. MOja córka uwielbia książki detektywistyczne, więc ta gra na pewno by jej się spodobała, zwłaszcza, że uwielbiamy gry od Egmontu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda ciekawie!
  PS. cudne zdjecia

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...