RODO

Etykiety

Etykiety

To jest super!. 70 pomysłów na naukę przez zabawę - Arkady

Lubimy książki, które zawierają mnogość aktywności edukacyjnych. Taką książkę prezentuję dziś. Wydana przez Wydawnictwo Arkady książka podzielona na 6 wartościowych rozdziałów.


W każdym z rozdziałów dziecko poznaje inny szeroki zakres informacji. Spis treści na początku treści książki pokieruje dziecko do wybranego rozdziału.


Do wyboru ma rozdziały:
,,Zabawna litery" rozdział, w którym przewodnikiem jest fioletowa krówka Klara.


W rozdziale znajdują się mi.in. nauka alfabetu z podziałem na kształty liter. Jest tutaj podział na spiczaste, zaokrąglone, wysokie, ze zwisającymi ogonkami - taki podział jest bardzo pomocny w nauce. Maluch w bardzo pomysłowy sposób uczy się rozpoznawania liter. Pierwszy raz spotykam się z takim podziałem i przyznam, że jest to bardzo pomocne.


W dalszej kolejności jest nauka pisania. Tutaj dziecko ma wiele zadań, które wdrożą go w tę trudną sztukę. W rozdziale znajduje się także wiele zabaw i gier, które pomogą w utrwalaniu informacji.,,Zabawa liczbami" to rozdział, w którym przewodnikiem po świecie liczb jest uroczy pies o imieniu Kacper.


W tym rozdziale dziecko nauczy się liczyć w zakresie do 10 oraz liczenia, dodawania i odejmowania prostych działań arytmetycznych. W rozdziale znajduje się wiele zabaw i gier, które pomogą w zdobyciu i utrwalaniu wiedzy.
,,Zabawa kolorami". Tutaj przewodniczką jest przesłodka świnka o imieniu Paulina.


Znajduje się tutaj sporo wiedzy na temat kolorów. Przez różne zabawy, kolorowanki, różne zadania oraz gry dziecko przyswoi sobie wiele ciekawych zagadnień, takich jak mieszanie kolorów, dziecko przyswoi sobie także jakich kolorów są różne zwierzęca, owoce, czy warzywa..Sporo jest tutaj zabawy z użyciem farb.
,,Zabawa kształtami". Przewodnikiem w rozdziale jest zebra Zosia.


To bardzo fajny rozdział, w którym dziecko zapozna się ze wszelakimi kształtami. Dowie się, gdzie znajdzie je w otaczającym je świecie. Na wielu atrakcyjnych przykładach zaprezentowano m.in. podstawowe figury geometryczne oraz inne, jak serce, czy gwiazdy.
W rozdziale znajdują się liczne kolorowanki, labirynty oraz gry.,,Zabawa muzyką". Tutaj przewodnikiem jest słodki aligator Ali.


Tutaj dziecko dowie się, jak w bardzo łatwy sposób wykonać wiele ciekawych instrumentów muzycznych z materiałów, które znajdują się w każdym domu. 
Na początku podano, co jest potrzebne do wykonania danego instrumentu.
Z szczegółowym instruktażem i przy pomocy rodzica dziecko wykona m.in. gwiaździsty bębenek, megafon lub rybkę potrząsajkę i inne.,,Warto wiedzieć", przewodnikiem w nim jest miś polarny o imieniu Piotrek.
To ulubiony przez naszego Syna rozdział.


Tutaj dziecko dowiaduje się o tym jak i dlaczego coś działa. W bardzo przystępny sposób podana jest wiedza o działaniu magnesów, jak powstaje tęcza, jak lata samolot i inne. Wiedza opisana w rozdziale poparta jest wieloma interesującymi eksperymentami, które bez problemu można wykonywać w domu.
Na końcu książki znajduje się indeks.
Cała książka ma bogatą kolorystykę, przyjemną dla oka czcionkę oraz wspaniałe pomysły na zabawy i gry oraz eksperymenty. Ten, nie zanadto obszerny, egzemplarz przesiąknięty jest wiedzą po same brzegi.
Serdecznie polecamy.

TO JEST SUPER! 70 pomysłów na naukę przez zabawę
Rok wydania 2013
Format 23x30,5
Oprawa miękka,
Stron 160

Książkę znajdziecie:
Wydawca Arkady


http://www.arkady.info/to-jest-super-70-pomyslow-na-nauke-przez-zabawe.html

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Polecam serdecznie, choćby na prezent 😄

   Usuń
 2. Wyglada to dosc ciekawie. Szczerze to nie znalam tego wydawnictwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawa i użyteczna. Myślę, że obaj chłopcy znajdą w niej coś dla siebie. Starszy eksperymenty i kilka zabawek muzycznych do wykonania, a młodszy całą gamę gier, zadań, eksperymenty.

   Usuń
 3. Nie wiedziałam, że Arkady ma takie ciekawe książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że od dawna ma wspaniałe książki nie tylko dla dzieci, ale dla każdego. Wczoraj odkryłam na swoim regale moją ulubioną książkę o fotografii, która ma że 20 lat i wydało ją Wydawnictwo Arkady. 😄

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...