RODO

Etykiety

Etykiety

Car Cards - gra podróżna - Trefl Joker Line

Zbliża się sezon częstszych wyjazdów dłuższych, bądź krótszych. Podróż autem czasem daje się dziecku we znaki, zaczyna panować nuda, która z czasem staje się męcząca nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców, którzy w ,,panice" poszukują ciekawego zajęcia dla swojej pociechy. Ciekawym pomysłem walkę z nudą jest gra wieloosobowa, która angażuje wszystkich członków rodziny. Dziś przybywamy właśnie z takim antidotum na nudę, czyli z kartami ,,Car Cards" Wydawnictwa Trefl-Kraków


W niewielkim, kwadratowym pudełeczku znajduje się talia 55 dwustronnych kart oraz złożona na cztery instrukcja z zasadami gry.


O kartach, jak to z Treflem jest, są dobrej jakości i przetrwają bardzo wiele rozgrywek. Za to pudełeczko, w które zapakowano karty, jest niezbyt wytrzymałe, ale można rzec, że to nie stanowi większego problemu, tym bardziej że taki stan rzeczy nie odbiega za bardzo od innych tego typu publikacji. Tak, nie należy przejmować się opakowaniem, a cieszyć się zawartością ;).

Jak już wspomniałam zawartość, to 55 kart i obu stronach znajduje się obiekt do odnalezienia podczas jazdy.

Przebieg gry jest bardzo prosty, a zasady niezwykle łatwe do zapamiętania. W instrukcji podano dwa warianty gry: podstawowy i uproszczony.
My korzystaliśmy z podstawowego. 

Cel gry:
Zebranie jak najwięcej trójek". Każda ,,trójka:, to trzy zauważone w czasie jazdy obiekty

Obiektów jest bardzo wiele. Wśród nich mamy auta różnych kolorów, pojazdy specjalne, budynki, ludzie, zwierzęta, znaki drogowe i wiele innych. 


Przebieg rozgrywki:
wariant podstawowy

Rozdać po 5 kart wszystkim uczestnikom rozgrywki (odkąd posiadamy karty odbywaliśmy krótkie wycieczki i stosowaliśmy zasadę z rozdaniem po trzy karty).


Trzymając w ręku karty uczestnicy próbują wypatrzeć za oknem widniejące na kartach obiekty. Gdy trafi na któryś z nich informuje pozostałych graczy i wskazuje na ten obiekt. Następnie szuka dalej, by znaleźć pozostałe obiekty z kart.
Po odnalezieniu trzech obiektów z trzech różnych kart można odłożyć ,,trójkę" i dobrać kolejne trzy karty.

Grę wygrywa gracz, który zbierze najwięcej ,,trójek".

Zasady są niezwykle proste, a karty posiadają atrakcyjną grafikę, co wpływa na miłą rozgrywkę.Talię przechowujemy w aucie i z przyjemnością sięgamy po nią zawsze wtedy, gdy gdzieś wyruszamy. 
Polecamy serdecznie.

wiek: 4+
gracze: 2 - 6 osób
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

http://www.trefl.krakow.pl/product/car-cards/


http://projektgrajmy.blogspot.com/

6 komentarzy:

 1. Ciekawy sposób na uatrakcyjnienie podróży. Szkoda, że jeszcze nie dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubimy te karty! Małe, kolorowe, edukacyjne i wszędzie można je zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko ruszamy w dalsze trasy ale jak się zdaży to Dusia często na nasze polecania wypatruje za szybą różne rzeczy także te karty napewno sprawdziłyby się u nas :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka bardzo lubi karty,takich jeszcze nie widzieliśmy, Ciekawa idee-a. założenie autora gry.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...