RODO

Etykiety

Etykiety

Ciekawe dlaczego. Księga przyrody i zwierząt - Olesiejuk

Ciekawe i zachęcające do lektury, przyciągające pięknymi ilustracjami - takie powinny być encyklopedie dla najmłodszych. Dwie piękne książki wydało Wydawnictwo Olesiejuk. W tym wpisie zaprezentuję dwie bardzo wartościowe pozycje książkowe. 
KSIĘGA PRZYRODY


Pierwsza z nich jest bardzo rozbudowana tematycznie. Mamy tutaj przekrój tematów przyrodniczych całej planety oraz kosmosu.

Na początku egzemplarza znajduje się szczegółowy spis treści. Książka została podzielona na kilka rozdziałów. Znajdziemy:
Kosmos, Czas i pory roku, Nasza planeta, Morze i oceany, Góry i jaskinie, Pustynie, Kataklizmy.
Na końcu znajduje się indeks. Wszystko łatwo i sprawnie da się odnaleźć.Z tym egzemplarzem dziecko ma możliwość zgłębienia wiedzy na tematy związane z przyrodą. Pozna wiele ciekawostek o kosmosie, pozna podziemne królestwo, góry i jaskinie. Każdy z rozdziałów niesie ze sobą dawkę wiedzy i ciekawostek popartych pięknymi ilustracjami.


W rozdziale ,,Kosmos" zaprezentowano planety, gwiazdy, ludzi którzy podróżują w kosmos oraz wiele innych zagadnień.
,,Czas i pory roku". to bardzo ciekawy rozdział. Zawarte są w nim bogate informacje na temat podziału czasu i pór roku oraz praw przyrody. Dziecko dowie się z niego m.in. kto wynalazł kalendarz, jak długi jest miesiąc, jak długo żyją ludzie i setki innych.,,Nasza planeta", tutaj jest cała masa szczegółów na temat naszej niezwykłej planety. Dziecko dowie się m.in. ile lat ma ziemia, czy góry mogą się kurczyć, czym różnią się stalaktyty i stalagmity, jak zimy jest śnieg i wiele więcej.,,Morza i oceany", to w tym rozdziale dziecko zapozna się z różnymi fenomenami podwodnego świata. Wśród wielu informacji znajdzie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: Jaka jest różnica między morzem a oceanem, czy może czerwone jest czerwone, z czego zrobiony jest piasek, co to jest rafa koralowa, czy w morzu są skarby i wiele innych.,,Góry i jaskinie". W rozdziale znajduje się moc informacji na temat gór i jaskiń. Wiele odpowiedzi bardzo zaskoczyła naszego Synka. W tym wieku zadaje ich bardzo wiele, i rozdział okazał się być bardzo przydatny, by sprostać wymaganiom małego poszukiwacza odpowiedzi. Bez zająknięcia można odpowiedzieć dziecku np. dlaczego niektóre góry mają spiczaste wierzchołki, dlaczego na szczytach gór leży śnieg, dlaczego w jaskiniach przechowuje się ser i wiele, wiele innych.,,Pustynie", to bardzo ciekawy rozdział, który odpowiada na wiele pytań odległego nam ,,świata". To tutaj dziecko znajdzie odpowiedzi m.in. na pytania: czy wszystkie pustynie są piaszczyste, gdzie jest największa pustynia na świecie i zobaczy ją na szczegółowej mapie świata. Nurtujące pytania u przedszkolaka czy ucznia to m.in. co to jest oaza, czy na pustyni mogą żyć ropuchy, czy na pustyni są miasta i oczywiście cała mnogość innych pytań i odpowiedzi.


,,Kataklizmy", to ostatni z rozdziałów w tej niezwykłej książce. Po lekturze tego rozdziału odpowiedzi na wiele pytań nie będą stanowić już problemu. Młody człowiek dowie się czym jest piorun kulisty, gdzie jest okno cyklonu, jakie szkody może wyrządzić huragan i wiele wiele innych.Ciekawe dlaczego: Księga przyrody
Strony: 248, 
Format: 18x22 cm
Rok wydania: 2017
Oprawa: oprawa zintegrowana


KSIĘGA ZWIERZĄT


Książka jest wspaniałym zbiorem pytań i odpowiedzi. Książka, jak wszystkie w tej serii, zawiera setki wspaniałych ilustracji, które przyciągają uwagę małego odkrywcy świata, a rodzicom pomagają w przedstawieniu dziecku omawianych zwierząt.

Na początku książki znajduje się spis treści. Pięknie otaczają go rysunki zwierząt, to wstępna zachęta do lektury książki.

 


,,Zwierzęta prehistoryczne". Jeden z ulubionych rozdziałów naszego Synka. Opowiada o zwierzętach których już nie ma na ziemi. 
Opisano w nim zwierzęta lądowe i wodne, zwierzęta chodzące, pełzające, latające oraz pływające. Cały przekrój.

,,Kraina lasów". W tym rozdziale zaprezentowano środowisko współżycia zwierząt i roślin. Podano wiele ciekawych faktów dotyczących  specyfiki roślin n.in. jak wzrastają, jak funkcjonują, jak jak się odżywiają, pachną, rosną.,,Kraina owadów". Dociekliwy mały czytelnik zapozna się z nieco tajemniczym, a zarazem pasjonującym światem tych najmniejszych istot żyjących obok nas. To tutaj przeczyta o budowie, odżywianiu, miejscu zamieszkania i innych cechach owadów.,,Kraina gadów". Obok dinozaurów, to najulubieńszy rozdział naszego Syna. Tutaj znajdują się gady, czyli takie stworzenia, jak żaby, krokodyle czy żółwie. Dla niejednego małego odkrywcy jest to temat wielce pociągający. Z rozdziału dowie się m.in. dlaczego jaszczurki gubią ogony, a to że je gubią było ogromnym zaskoczeniem nie tylko do Syna, ale także dla rodzica, bo nie sposób wszystkiego wiedzieć. Inne ciekawe zagadnienia, to: Jaki gad żyje najdłużej, czy na ziemi żyją jeszcze smoki, które żółwie oddychają przez rurkę i oczywiście wiele, wiele więcej.,,Kraina ptaków". Bardzo ciekawie zaprezentowane ptactwo z całego świata. Opisane są ptaki te najbardziej ,,popularne", jak papugi, pingwiny czy kaczki, ale także te mniej znane, jak choćby koliberek hawajski.Pięknie zaprezentowano pióra różnych ptaków, wykluwanie się z jaj pisklęcia i inne.,,Kraina ssaków". Ten rozdział jest bardzo interesujący i dość obszerny. Opisano tutaj bardzo szeroką ilość zwierząt. To bardzo bogate źródło informacji.


Najbardziej szczegółowo opisano konie i jeździectwo. Czytelnik dowie się jak dbać o konia, jak na niego wsiadać i z niego zsiadać, zaprezentowano budowę konia, a także elementy siodła i uprzęży. 
Jest także wiele interesujących informacji na temat koni mitycznych, koni w pracy, koni sportowych. Całe bogactwo informacji.
 
Ciekawe dlaczego: Księga zwierząt
Stron: 304
Format: 18x22 cm
Data wydania: 2017


Książki bardzo serdecznie polecamy, nie może być inaczej. Nasz sześciolatek bardzo chętnie z nich korzysta, są dla niego inspiracją do prac plastycznych oraz źródłem wiedzy.

Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Wydawnictwo: Olesiejuk

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Świetne. Filip najchętniej zabierały je ze sobą np. na wyjazdy. Kiedyś zabrał do przychodni lekarskiej i podczas oczekiwania na swoją kolej miał ciekawą lekturę

   Usuń
 2. Takich książek nigdy dość więc chciałabym obydwie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. I zgadzam się, że książek nigdy dość 😃

   Usuń
 3. I my już chętnie zaglądamy do podobnych lektur, zwłaszcza o zwierzątkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieci na szczęście są ciekawe świata, więc takie książki bardzo się przydają :)

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...