RODO / kontakt z nami

Etykiety

Etykiety

Mataszkowie w Toruniu i na Mazurach - Tomasz Stochmal

Do wakacji niedaleko, więc czytujemy książki o wakacjach, podróżach i tajemniczych miejscach. Za nami lektura interesujących opowieści o wakacyjnych przygodach Mataszków. Tym razem dwie książeczki: ,,Mataszkowie i skarby Torunia" oraz ,,Mataszkowie i mazurska przygoda". Obie książki napisał Tomasz Stochmal.


Lubimy książki detektywistyczne, książki o podróżach, książki opowiadające ciekawe historie. Jedną opowieść o Mataszkach prezentowaliśmy na blogu TU. Książki o Mataszkach są takimi jakie lubimy czytać. Nie brak w nich przygód i tajemniczych miejsc. To co nas fascynuje, to wspólne, rodzinne, odkrywanie nowych miejsc, a Mataszkowie właśnie tak spędzają wakacje - jak my, rodzinnie. Rodzina Mataszków jest więc nam w tym sensie bliska, mimo, że członków ich rodziny jest więcej, zapewne dysponują większym budżetem na swoje wycieczki i posiadają obszerniejszą wiedzą na temat odwiedzanych miejsc, to jednak łączy nas coś - zew przygody.

Książki napisane są lekkim przystępnym językiem, w książeczkach nie brak ilustracji, jest i mapka.


,,Mataszkowie i skarby Torunia"Mataszek, Grzybcio, Kasztanek, wujek i rodzice Mataszka wyruszają do Torunia - miasta pełnego zabytków i tajemnic. Oprócz pierników i pomnika Mikołaja Kopernika są i mniej znane zakamarki Torunia. Mataszkowie penetrują różne zakątki starówki, by odnaleźć skarb. Czy go odnajdą, jeśli tak, to komu on przypadnie? O Tym wszystkim przeczytacie w książce. Zapewniam, że będzie ciekawie, że spotka ich niewielkie niebezpieczeństwo, ale historia zakończy się pozytywnie. Zatem ruszajcie z Mataszkami do Torunia.


***

,,Mataszkowie i mazurska przygoda"Tym razem nasi bohaterowie wyruszają na Mazury, gdzie podążają śladami legendy o zaginionych ikonach i staroobrzędowców. Najpierw trafiają na jedną wskazówkę, potem doszukują się kolejnych i następnych, a do odgadnięcia będzie hasło, czyli Mataszków czeka lato pełne przygód w rodzinnym gronie w otoczeniu mazurskiej przyrody.

Książkę tę, jak i poprzednie, czyta się gładko i przyjemnie. Mamy tutaj ciekawą wciągającą historię, tajemnicę, zagadkową społeczność Staroobrzędowców i wiele więcej.


Oprawa książek, to miękka lakierowana okładka z kolorową i estetyczną grafiką. Książki zawierają szkicowane rysunki autorstwa Hanny Urbankowskiej.
Książki bardzo serdecznie polecamy.
O idei podróżowania i więcej książkach przygodowych o Mataszkach TUTAJ (klik).

12 komentarzy:

 1. Szkoda trochę że nie mają kolorowych ilustracji ;) a tak wydają się być całkiem ciekawe;)

  OdpowiedzUsuń
 2. książki wydają się być bardzo ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe te książki, ale u nas chyba jeszcze by nie przeszły

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla młodych czytelników i miłośników podróżowania, moje dzieci chętnie zajrzałby do takich książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż przypominają się czasy kiedy sam czytałem książki Alfreda Hichcocka o Trzech Młodych Detektywach, do dziś pamiętam imiona i nazwiska postaci :) Jak wspomniał któś w komentarzach szkoda, że nie ilustracje nie są kolorowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe historie w murach polskiego zamczyska. Wprawdzie nie znam tych książek, ale post zaciekawia mnie bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Obowiązkowa lektura przed wyjazdem w te okolice.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na
Facebooku ➡
https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍