RODO

Etykiety

Etykiety

Borys i Zajączki - Magdalena Zarębska - Wyd. Bis

Książka pełna przygód i wspaniałych bohaterów, taka do której wraca się i czyta ponownie w całości lub tylko poszczególne rozdziały. Książka od wydawnictwo Bis ,,Borys i Zajączki".
Co w niej niezwykłego? Zapraszam na dalszą część wpisu.


Tytułowe Zajączki to siostry Zajączkowskie, Patrycja i Magda. Pewnego razu w domu rodziny Zajączkowskich pojawił się Borys, kucyk szetlandzki. Wielka radość i zdumienie zagościło w domku przy ul. Krótkiej. Konik stał się pupilkiem członków rodziny, ale nie wszystkich... Mama, która doskonale zdaje sobie sprawę, że konik, to nie tylko radość i zabawa, ale także obowiązki nie do końca jest zachwycona nowym przybytkiem.
A kucyk otrzymał nie lada misję. Ma stać się... ,,kosiarką" ogrodową, bo dotychczasowa się zepsuła.

Borys wraz z rodziną Zajączkowskich przeżywa wiele fascynujących sytuacji, choć nie wszystkie zdarzenia należą do najmilszych. Jest i przykry incydent, otóż pewnego dnia dom nawiedzają... złodzieje! Jak rozwinie się sytuacja, kto upora się z tym problemem? Oczywiście Borys się doskonale sprawdzi w roli opiekuna domu. Borys jest także świetnym świetnym towarzyszem zabaw, ale i łobuziakiem.


Książka posiada podział na rozdziały oraz dużą czcionkę, dzięki czemu książkę czyta się bardzo wygodnie. Z przyjemnością wracamy do poszczególnych rozdziałów i delektujemy się wiejskim klimatem.Na uwagę zasługują liczne, piękne i kolorowe ilustracje, które przygotowała Aneta Krella-Moch.
Poza kolorowymi ilustracjami, w książce urzekły nas i zabawne grafiki rozpoczynające rozdziały. A to Madzia z Borysem, a to Borys i złodziej, a to Borys w błocie i inne ;). Wszystko dopieszczone idealnie.

Jednym z naszych ulubionych rozdziałów jest ten o odwiedzinach babci, zatytułowany ,,Borys i wizyta babci".
Pewnego razu do Zajączkowskich przyjeżdża babcia, by zaopiekować się dziewczynkami. Uzgodniono, że na wsi zostanie kilka dni, by nie musiała codziennie wracać do siebie.
Babcia zjawia się, kiedy w domu nie ma nikogo, poza Borysem. Babcia już od pierwszych chwil wizyty w domu Zajączkowskich przeżywa wiele zabawnych i niezabawnych sytuacji. Nie tylko cierpliwość starszej pani zostaje nadwyrężona, ale i siły fizyczne... ;)
O co w tym wszystkim chodzi? Nie mogę zdradzić, ale zachęcam do sięgnięcia po lekturę, bo naprawdę warto!


Książka, choć jej głównymi bohaterkami są dziewczynki zainteresuje także chłopców. W sąsiedztwie mieszkają dwaj chłopcy, z którymi dziewczynki chętnie się bawią i łobuzują.


Przygody opisane w książce są napisane lekkim i przystępnym językiem. Synek z wielką ochotą słucha, gdy mu czytamy. My sami także mamy wiele radości, gdyż kochamy zwierzęta, a książka dodatkowo przywołuje wiele wspomnień z naszego dzieciństwa.

Książkę polecamy z całego serca. Ma ona niewielki rozmiar, co czyni ją idealną lekturą na wszelakie wycieczki.


Autor: Magdalena Zarębska  
Ilustrator: Aneta Krella-Moch
format: 14,80 x 18,50 cm
stron 144
wydanie 1
oprawa: twarda
data wydania 2015-11-18

wydawnictwo Bis

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1115

10 komentarzy:

 1. Mamy tę książkę i bardzo nam się podobała, przeczytałam ją córce, ale ona sama tez ją sobie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My z samodzielną lekturą syna musimy jeszcze poczekać, ale za to my sami, rodzice, możemy raz po raz powracać na ul. Krótką do naszych bohaterów czytając książkę naszemu Synkowi 😇

   Usuń
 2. Jedna z ulubionych książek Dusi. Pamiętam jak w tym roku szkolnym wraz ze swoją klasą była na spotkaniu z Pisarką i mega ucieszyła się gdy dowiedziała się że to Ona napisała "Borysa i zajączki" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To także jedna z ulubionych książek Filipka.

   Usuń
 3. Bardzo dziękuję za piękną recenzję! Uwielbiam książki, do których lubi się wracać - ogromnie się cieszę, że "Borys i Zajączki" też do nich należą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po naszej stronie 😍🐎

   Usuń
 4. Jesteśmy zachwycone tą książką:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znamy tej książki. Póki co oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...