RODO

Etykiety

Etykiety

Seria z niezapominajką: Proszę słonia oraz Marceli Szpak dziwi się światu - wydawnictwo Wilga

Zawitały do nas i podbiły nasze serca dwie niezwykłe książki z serii z niezapominajką ,,Proszę słonia" i ,,Marceli Szpak dziwi się światu". Wydawnictwa Wilga.Pięknie wydana przez wydawnictwo Wilga seria składa się obecnie z kilku tytułów najpiękniejszych i najbardziej znanych książek dla dzieci, które uczyły i bawiły pokolenia dzieci w Polsce i na świecie. 

Proszę słonia - Ludwik Jerzy KernKsiążka opowiada o Piotrusiu, czyli Pinio. Pewnego dnia Pinio znajduje na strychu białego, porcelanowego słonia. Słoń jest niewielki, ale podoba Się Piniowi, więc zabiera go do swojego pokoju. Słoń Dominik, bo tak mu na imię, był kiedyś ozdobą na wystawie w aptece ,,Pod słonie".  Od tej pory słonik ,,mieszka" sobie wśród książek na półce w pokoju Pinia.
Rodzice Pinia bardzo martwią się o to, że chłopiec wolno rośnie. Podają więc synkowi witaminy. Pinio nie chce ich zażywać, więc wciska każdą tabletkę w trąbę słonia, by przekonać się, czy bez nich także będzie rósł. Chłopiec jednak rośnie bez witamin. A co ze słoniem Dominikiem? Także rośnie, i to jak! Staje się olbrzymim porcelanowym słoniem. :)
Między Piniem, jego rodzicami i słoniem słoniem nawiązuje się wielka przyjaźń. 
Książka zawiera ciekawe zakończenie z morałem. Jakie? O tym przeczytajcie już sami, bo nie chcę psuć Wam niespodzianki.

Książkę czyta się jednym tchem. Miło jest powrócić do dawno zapomnianych drobiazgów z dzieciństwa, a dziecku przekazać ten klimat, choćby w przeczytanej na głos lekturze, która dodatkowo jest pięknie ilustrowana (ilustrował Zbigniew Rychlicki). Nie zabrakło wiele archaicznych nazw, kiedyś na co dzień słyszanych, a teraz już ,,zapominanych", jak ,,milicja" ;), czy ,,Kronika Filmowa" :). 
To zdecydowanie warta uwagi książka, którą serdecznie polecamy.


***

Marceli Szpak dziwi się światu - Joanna PollakównaKsiążka opowiada o dwóch kompanach, szpaku i zającu, którzy inaczej podchodzą do świata i życia. Zamyślony Marceli Szpak buja w obłokach, rozmyśla o różnych nawet najdrobniejszych sprawach, za to jego przyjaciel Leszek Zając, realista i często sprowadza szpaka na ziemię. Obaj mają mnóstwo tematów do rozmów, bo w koło zawsze dzieje się tyle niezwykłych rzeczy.

W książce opowiedziano 11 przygód naszych wspaniałych bohaterów. Oprócz głównych bohaterów w książce swoje ,,5 minut" mieli i inni, m.in. Borsuk, którego odwiedzają przyjaciele; Petronela Sowa, która pożycza im lupę; Wiewiórki, które rywalizują w skokach oraz inne leśne zwierzęta.Książkę czytaliśmy z wielkim zapałem, bo znani z wieczorynki bohaterowie miło się kojarzą i przywołują słodkie wspomnienia z dzieciństwa dorosłych, a dzieci po prostu się podoba :).

Książka jest pięknie wydana i zilustrowana (ilustracje: Karolina Dziewa). Twarda oprawa książki także jest solidna, a śnieżnobiałe strony szyte i wytrzyma niejedno pokolenie.Warto zapoznać współczesne pokolenie dzieciaków z tymi ponadczasowymi lekturami, bo choć świat się zmienia, to jednak pewne wartości pozostają niezmienne i warto je przekazywać i pielęgnować, by przetrwały.
Polecamy je serdecznie.

Wydawnictwo Wilga
 

9 komentarzy:

 1. Naprawdę piękne wydania! Grafika interesująca i kolorowa, super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale pięknie wydane książeczki! Muszę taką sprezentować córce mojej przyjaciółki! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mamy kilka książek tej serii, nadal jestem zachwycona ich wydaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę, ślicznie wydane! Koniecznie muszę podsunąć siostrzenicy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Marceli Szpak, czy nie była taka bajka na dobranoc?

  OdpowiedzUsuń
 6. Obrazki w tych książkach są po prostu piękne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mamy jeszcze żadnej książki z wydawnictwa Wilga ale coś czuję, że musimy to nadrobić. Fantastyczne są!

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...