RODO

Etykiety

Etykiety

Baśnie dla najmłodszych - wydawnictwo Wilga

,,Baśnie dla najmłodszych", to zbiór znanych i lubianych baśni wydanych przez wydawnictwo Wilga.Książka zawiera dziesięć najpiękniejszych baśni. Są one ślicznie ilustrowane w starannie oprawionym egzemplarzu w twardą oprawę z szytymi kartkami. Czcionka tekstu jest w dużym rozmiarze, co ułatwia czytanie początkującym czytelnikom. Książka ma 120 stron.


Baśnie są niezbyt długie, dzięki temu najmłodsi wytrwają do końca lektury, a początkujący czytelnicy nie za bardzo się zmęczą podczas czytania. 

Na uwagę zasługuje fakt, że baśnie mimo zwrotów akcji kończą się szczęśliwie, i jak to powinno być w baśniach, dobro zwycięża nad... niepowodzeniem i złem.Nasze wrażenia z lektury książki są bardzo pozytywne. Nasz Syn, jak i Jego młodszy kuzyn z zainteresowaniem słuchali czytanych opowieści. Chłopcom do gustu bardziej przypadły baśnie takie jak ,,Kot w butach" (gdzie młynarczyk otrzymuje w spadku kota), ,,Jaś i Małgosia" (którzy trafiają do apetycznej chatki na kurzej nóżce), czy ,,Tomcio Paluch" (o maleńkim chłopcu). Za to baśnie takie jak: ,,Księżniczka na ziarnku grochu" (o delikatnej królewnie), ,,Królowa Śniegu (o Gerdzie i Kaju), czy ,,Czerwony Kapturek" (o małej dziewczynce i odwiedzinach u babci) - najbardziej spodobały się mamom chłopców, bo te bajki znają od najmłodszych lat i czytając je swoim dzieciom udają się w sentymentalną podróż do lat swojego dzieciństwa i wyświetlanych na ścianie bajeczek przez rodziców :)
 

Czy książkę polecamy? Oczywiście. Doskonale nadaje się na prezent ,,na zajączka" lub np. na pierwsze lub późniejsze urodziny lub inną okazję.


Wydawnictwo Wilga
 

3 komentarze:

 1. Ciekawa pozycja, ponieważ zawiera kilka baśni, nie tylko jedną oraz, jak piszesz, baśnie są w wersji skróconej, a druk jest duży, więc początkującym czytelnikom ułatwia to czytanie. :)
  Choć ja osobiście lubię szukać takich, jak ja to nazywam, kopniętych bajek, czyli takich trochę na odwrót. Na przykład bardzo podoba mi się bajka "Księżniczka w papierowej torbie", którą sama niedawno recenzowałam na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Baśni dzieci nigdy nie mają dość. :) Pomysł na książkowy prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze lubiłam baśnie, a te mają ten rodzaj ilustracji, który osobiście bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...