RODO

Etykiety

Etykiety

,,Poradnik wiercipięty. Czyli jak uwolnić energię na 101 sposobów" oraz nasze zabawy - wydawnictwo Jedność

Poradnik dla aktywnych dzieci, wyjątkowy zbiór inspiracji do zabawy od wydawnictwa Jedność. We wpisie nie tylko prezentacja książki ,,Poradnik wiercipięty. Czyli jak uwolnić energię na 101 sposobów", ale także fotograficzny i filmowy zapis dwóch zabaw inspirowanych książką. W dobie wszechobecnej elektroniki łatwo dzieciom zapomnieć o wspaniałych zabawach i aktywnościach, które dla nas, rodziców młodego pokolenia, były czymś naturalnym i oczywistym. Warto, więc przypomnieć, nauczyć, zainspirować dzieci, by umiały cieszyć się przyrodą, powietrzem, ruchem, czasem spędzonym z rodzeństwem i przyjaciółmi, a do tego w ciekawy i rozwijający sposób.
Książka ,,Poradnik wiercipięty. Czyli jak uwolnić energię na 101 sposobów" , to źródło wspaniałych propozycji na atrakcyjne spędzenie czasu. 

Książka zawiera 101 pomysłów, na zabawy, eksperymenty, gry, aktywności fizyczne, edukacyjne, plastyczne, elementy szkoły przetrwania i inne.
Z tą książką dzieci zyskają wiele więcej, niż podczas zabaw tabletem, smartfonem, czy komputerem.


W książce zaprezentowano szczegółowe instrukcje, jak przeprowadzić daną zabawę - opisano to w punktach. Zostały wyszczególnione potrzebne przedmioty lub/i miejsce zabawy. Książka jest pięknie i ciekawie ilustrowana. 

Nie pozostaje nic dzieciom innego, jak zebrać rówieśników, spakować koszyk na piknik; zbudować foto-budkę; posadzić roślinki; zbudować sadzawkę; wdrapać się na drzewo; nadać alfabetem semaforowym lub Morse'a, czy zagrać w klasy lub w gumę, by wspaniale się bawić niezależnie od pory roku, bo w książce są propozycję na wszystkie pory roku - na zimę: m.in. zabawy na śniegu; zrobienie stroika na święta Bożego Narodzenia. Na wiosnę, lato i jesień: galeria na sznurku bielizny; frisbee; naszyjnik z kwiatów; hodowla ziemniaków, czy domino z kamyków. Moc pomysłów i inspiracji. 

Książka odpowiednia jest dla dzieci niemal w każdym wieku, począwszy od 6 roku życia, dla dziewczynek, jak i chłopców.
 
Od książki trudno się oderwać. My wykonaliśmy dwie zabawy, a przed nami całe mnóstwo kolejnych. Filip już planuje na lato budowę szałasu, bo w książce jest świetna instrukcja jego wykonania.


Książkę ,,Poradnik wiercipięty. Czyli jak uwolnić energię na 101 sposobów"  bardzo serdecznie polecamy i zapraszamy na prezentację naszych zabaw.

Pierwsza nasza zabawa:
Aniołki na śniegu:
Do tej zabawy potrzeba być ciepło ubranym, i mieć do dyspozycji czysty, niepodeptany śnieg. 
Zabawa była przednia. Wystarczyło klapnąć ciałem na śnieg i wykonać aniołka. Filipowi zabawa bardzo się spodobała, jego Mamie także ;) 

Druga nasza zabawa (zabawka):
Łuk:
Do tej zabawy potrzebne są: drewniana szpatułka laryngologiczna lub patyczek po lodach; duże naczynie, woda, szklanka, nożyk, nici, patyczki kosmetyczne, nożyczki.

Lekko zmodyfikowaliśmy ten łuk ;). 
Zanurzamy szpatułkę w wodzie i pozostawiamy na noc (my obciążyliśmy szpatułkę szklanką).


Po tym czasie mokrą szpatułkę wkładamy do szklanki tak, by powstał łuk, to będzie działko ;) Gdy szpatułka wyschnie, nacinamy nożykiem w 4 miejscach po dwa nacięcia na obu końcach szpatułki. Zawiązujemy nić i dociągamy do drugiego końca szpatułki i zawiązujemy nitkę z drugiego końca szpatułki. Tak powstaje naprężona cięciwa. Patyczki kosmetyczne obcinamy z jednego końca, pozbawiając je wacików. Tak powstają strzałki.


Tak wygląda łuk:


A tak strzelanie:
Z łuczku strzela się bardzo wygodnie, a strzałki lądują całkiem daleko.

,,Poradnik wiercipięty. Czyli jak uwolnić energię na 101 sposobów"


Książkę serdecznie polecamy.
http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2090

10 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, dziś cała ta cyfryzacja oduczyła dzieci korzystania z własnej wyobraźni. Czesto sięgam po podobne książeczki, żeby coś ciekawego moim dzieciakom zaproponować. Z tej też na pewno skorzystam. ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez wciaz szukamy kreatywnych zabaw dla dzieciaków. Dużo większa frajda niż bajki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. wydaje się, że to super fajna ksiązka

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż szkoda ,że nie mam takich małych dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki z tego wydawnictwa nigdy mnie nie zawiodły :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale genialne! Świetny sposób na poznawanie przez dziecko świata z różnych stron. Zabawa gwarantowana, w niektórych przypadkach nawet dla dorosłych :D Zapraszam, http://juliamickiewicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczny powrót do lat dzieciństwa! Dobrze, że są wydawnictwa, które propagują takie aktywności!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka! Warto ją zakupić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka idealnie by się u nas spisała :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka. I nam by się przydała, bo chodzi za nami altanka z wierzby :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...