RODO

Etykiety

Etykiety

ZWIERZĘTA Z KRESKÓWEK. Szkoła rysowania - Arkady

Przerabiamy różne książki o różnej tematyce, lubimy książki instruktażowe, więc nie mogło zabraknąć i podręcznika do nauki rysowania zwierząt z kreskówek. Mamy i zachwycamy się nim.


Na początku książki znajduje się spis treści, który pokieruje młodego rysownika do interesującego go rozdziału.
Książka posiada miękką oprawę, dobrej jakości ilustracje i ciekawy tekst.


Pierwszy rozdział przedstawia wiele cennych wskazówek dla początkujących. Z tymi radami bez problemu powstaną piękne rysunki. 
Książka jest wprost przesiąknięta wskazówkami. Znajdują się tutaj rady związane z najlepszym papierem, światłem, przyborami.
Dalej zamieszczono wskazówki dotyczące linii pomocniczych, które według autora są niezbędne i trudno się z nim nie zgodzić. Potwierdzam, przekonaliśmy się na własnej skórze, że wskazówki o liniach pomocniczych, jak o przyborach są jak najbardziej trafione - to naprawdę ułatwia tworzenie rysunków. Muszę też przyznać, że przy tworzeniu rysunków należy wykazać się wytrwałością ;). Nasz Syn, choć woli tworzyć prace przestrzenne oraz rysować według własnego pomysłu, to pod urokiem książki skusił się na wypróbowanie wskazówek z książki.Podział zwierząt ze względu na ich cechy jest bardzo fajne. Mamy tutaj do wyboru zwierzęta małe, duże, kopytne, ptaki, psy, koty i inne oraz nasz ulubiony rozdział nietypowe zwierzęta. W rozdziale znajdują się zwierzaki, które w naturze uchodzą za dziwaczne, a często nawet szkaradne takie, które czymś szczególnym się wyróżniają. Mamy tutaj wyliniałą hienę, która przy okazji przypomina inne zwierzęta we fragmentach, tak jak np. głowę ma podobną do wilka, a tułów także do wilka, ale ma grzywę, jak lew. Z kolei lama, to uosobienie kłębka wełny o sennym spojrzeniu. Te wszystkie cech można umieścić w sylwetkach rysowanych postaci i cieszyć się pierwszymi dziełami sztuki.


Podręcznik rysowania dla dzieci, a można i powiedzieć, że dla każdego, jest skarbnicą wiedzy o cechach zwierząt, a nader wszystko jest doskonałym podręcznikiem dla początkujących rysowników.
Polecamy serdecznie.


ZWIERZĘTA Z KRESKÓWEK. Szkoła rysowania
Rok wydania 2016
Format 23x30,5
Autor: Hart Christopher
Oprawa: miękka
Stron: 120

Książkę znajdziecie:
Wydawca Arkady

http://www.arkady.info/zwierzeta-z-kreskowek-szkola-rysowania.html

6 komentarzy:

 1. Mamy podobne książeczki. Czekają na swój czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo nadejdzie ten czas 😊

   Usuń
 2. Ale fajna,lubimy takie książeczki instruktażowe :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też, choć jeszcze bardziej plastyczne typu ,,zrób to sam" 😃

   Usuń
 3. Dusi zapewne spodobałaby się ta książeczka :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wobec tego spróbować z tą. 😊

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...