RODO

Etykiety

Etykiety

Akademia Malucha - Miesięcznik dla maluchów - Aksjomat

,,Akademia Malucha", to bardzo ciekawy miesięcznik dla najmłodszych. Kolorowa, pełna edukacyjnych i rozrywkowych treści pozycja od wydawnictwo Aksjomat.


Zabawa i nauka przez cały rok. Co miesiąc Maluch w magazynie znajdzie mnóstwo atrakcji do zabawy i nauki. Co czeka malucha? Bardzo wiele.

Na początku znajduje się bardzo przejrzysty spis treści. 


W numerze majowym pojawiło się wiele wiosennych treści, które bez wątpienia będą aktualne i w czerwcu. Jeden z tekstów, który przypadł nam do gustu w bieżącym numerze, to rubryka Czytam z mamą i tatą - wiersz do wspólnego czytania ,,Rowerowa majówka". Rodzic czyta, a dziecko obrazek zastępuje właściwym słowem. Bardzo fajna opcja niezależnie od wieku (czy to 2, 3, czy 4 latek polubi takie czytanie, a nawet starsze dzieciaki).

Jest także ,,Przygoda pieska Boryska", to historyjka obrazkowa z pytaniami ,,kontrolnymi". Bardzo sympatyczna opowiastka.


Kolejne, to Quiz malucha i labirynt. Tutaj jest możliwość zaangażowania Maluszka do treningu rączek i główki ;). Są miejsca, gdzie należy wkleić załączone do czasopisma naklejki, a w labiryncie zaprowadzić kaczuszkę do mamy. Labirynty, to niezwykle przydatne zadanie, które wkręca dziecko w trening rączki.


Są i inne zadania, takie jak ćwiczący spostrzegawczość u dziecka, to ,,Zosia, Kuba i Filemon". Dziecko ma za zadanie odpowiedzieć: co widzi na rysunku; wskazać maki i bławatki; odszukać kota Filemona.

Kolejne opowiadanie o śwince Malwince.


Nauka literek i cyferki. W tym numerze jest to literka I oraz J. Cyferka, to 5. Dziecko poznaje kształt i wodzi paluszkiem po ich kształcie zgodnie z kierunkami wskazywanymi przez strzałki. Dodatkowo są wierszyk, które ułatwią dziecku utrwalanie wiedzy. Naklejki, które należy przyklejać we wskazanych miejscach.


,,Myślę, rysuję, wiem", to kolejna porcja zadań. Tutaj dziecko ma za zadanie wysłuchać opowiadania o lwie Leonie i narysować trasę jego wędrówki. 

Jest i rubryka z językiem angielskim. Dziecko wraz z rodzicem utrwali kilka angielskich słówek.

Następnie są jeszcze kolejne zadania, które rozbudzą ciekawość świata malucha.

Kolejny dział obok którego nie mogliśmy przejść obojętnie, to ,,Lubimy razem gotować". W tym numerze Maluch wraz z rodzicem mogą poszaleć w kuchni przygotowując Muffinki na majówkę. Składniki zaproponowane do ich wykonania są popularne, ale i co ważne, zdrowe(!). Przepis jest wart uwagi, zapewniam :)


Nie zabrakło także piosenki z zapisem nutowym. W tym numerze jest to znana i lubiana ,,Mam chusteczkę haftowaną". Nagranie jest bezpłatnie dostępnie na stronie wydawcy. Można je pobrać.


Na końcu znajduje się prosta kolorowanka.

Miesięcznik bardzo serdecznie polecamy. Jest on dedykowany dla najmłodszych dzieci w wieku od 2 - 4. Zapewniam jednak, że jeśli w domu mamy i przedszkolaka w wieku do ok. 6 lat także nie będzie się nudził z tym miesięcznikiem, po prostu poziom trudności jest trochę niższy, niż np. opisywane przeze mnie ,,Abacadło" TU.

http://www.aksjomat.com/1968/ksiazki_dla_dzieci/Akademia-Malucha---maj-2017.html


http://www.aksjomat.com/1969/ksiazki_dla_dzieci/ABECADLO---maj-2017.html

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Strzał w dychę. Idealne dla Was. 😍.
   Polecam serdecznie

   Usuń
 2. ciekawa propozycja dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubimy tego typu gazetki... Tzn kiedyś, bo teraz Dusia z racji wieku stawia już na inne tytuły ;-)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...