RODO

Etykiety

Etykiety

Atlas smaków - Olesiejuk

Atlas, z którym ,,odbędziemy" kulinarną podróż do różnych zakątków świata i wcale nie trzeba będzie ruszać się z domu... chyba że po lekturze książki do spożywczaka ;)

,,Atlas smaków" posiada  mapy z naniesionymi ilustracjami tradycyjnie występujących potraw, napojów, gatunków sera, owoców morza, zwierząt hodowlanych, zbóż i deserów.

Pięknie ilustrowany przez Febe Sillani atlas zabiera poszukiwacza smaków na wszystkie kontynenty. 

Na początku atlasu na dwóch stronach znajduje się mapa polityczna świata. Naniesiono na niej czytelny spis treści, który pomoże czytelnikowi ,,ogarnąć" zawartość publikacji. Stronice zawierają także krótkie wprowadzenie do tematu.


 Każdy kolejny kontynent posiada osobną mapę polityczną. Zaznaczono na nich wszystkie kraje, a na nich produkty i regionalne, potrawy i zwierzęta hodowlane.Wiele krajów ,,potraktowano" indywidualnie. Ponad 39 krajów posiada osobne mapy.


 W atlasie znajdziemy wiele ciekawostek i faktów na temat jedzenia i roślin. Każdy z krajów, które zaszczycono osobną mapą posiada ciekawy opis.


Ilustracje są kolorowe piękne i apetyczne, aż ślinka cieknie ;)


Jednym z ciekawych rozdziałów jest ,,Podróże kulinarne", to z niego dowiemy się, jaką drogę musiało pokonać jedzenie, by stało się częścią naszego posiłku
Skąd pochodzi kawa, gdzie dziko rosną arbuzy, kto przywiózł pomidory do Europy, co wiemy o pochodzeniu ryżu? Tego wszystkiego i oczywiście wielu więcej dowiemy się czytając opisy w tym rozdziale.


Cały atlas niesie ze sobą wyobrażenie o smakach i zapachach potraw i produktów świata, których w większości, nie uda nam się posmakować, ale nie zaszkodzi o nich poczytać. Książka jest wielkim ,,zachęcaczem" do poszukiwań nowych informacji, do zgłębiania tematu oraz zachętą do poszukiwań składników w rodzimych sklepach, by samemu przygotować apatyczne dania.


Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.plZnajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Wydawnictwo: Olesiejuk

4 komentarze:

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...