RODO

Etykiety

Etykiety

Mity greckie dla dzieci - Greg

Książka pełna mitów, która poniesie czytelnika do znanych od tysięcy lat historii, które kiedyś wyjaśniały świat, a teraz fascynują. Taką dawkę zapewnia nam znane i lubiane wydawnictwo Greg.


Książa dedykowana jest uczniom szkoły podstawowej i nie tylko. Barwne opowieści spodobają się i młodszym i starszym czytelnikom, a rodzic czytający dziecku z pewnością z przyjemnością powróci do znanych mu opowieści ze starożytnej Grecji.

W książce znajduje się jasny i wygodny spis treści, który ułatwi czytelnikowi nawigację po książce.


Książka zawiera całe mnóstwo różnych mitów, wszystkie dotyczą bogów greckich, herosów, tytanów, gigantów, cyklopów, potworów i nadprzyrodzonych mocy.

Na początku opisano czym są mity. Czytelnik dowie się jakich czasów i miejsc dotyczą mity.


Cała książka jest ciekawie ilustrowana. Ilustracje bardzo ułatwiają zrozumienie treści. 

Książka posiada wygodną i zrozumiałą legendę, to z nią wyjaśniono znaczenie poszczególnych oznaczeń przy tekście, takich które warto zapamiętać, są też wyszczególnione ciekawostki oraz dodatkowe fakty.


W książce znajdziemy drzewo genealogiczne, tabelki i całe mnóstwo ilustracji.


Wypisane podstawowe informacje o bogach, gdzie mieszkają, jak wyglądają, jakie posiadają moce, co jedzą, czym się zajmują... 
Dalej po kolei wymienieni i opisani są najważniejsi oraz najbardziej znani bogowie: Zeus, Hermes, Hera, Atena, Ares, Apollo, Artemida, Afrodyta, Hefajstos, Posejdon, Hades, Hestia, Dionizos.Następnie opisano najważniejsze święta ku czci bogów i najsłynniejsze świątynie. 
W tym rozdziale zamieszczono kalendarium i opis igrzysk organizowanych na cześć bogów, a w kolejnym rozdziale znajduje się mini leksykon postaci mitycznych.


Ostatni rozdział to ,,Najsłynniejsze mity". Wśród mitów znajdują się te najpopularniejsze m.in.: o Dedalu i Ikarze, Syzyf, Greccy herosi, Tezeusz i inne.Książka zapewne będzie doskonałą pomocą szkolną oraz lekturą do poczytania na zbliżające się wakacje. My z przyjemnością wracamy do naszych ulubionych mitów. Książkę serdecznie polecamy.
Co najbardziej podoba się w książce? Grafika. Mnogość rysunków, tabel. Bardzo przydatna okazało się drzewo genealogiczne, które w bardzo obrazowy sposób pokazuje kto jest rodzicem kogo itd.
Naszą uwagę podczas lektury przyciągają wszelkie dopiski, które ułatwiają zrozumienie treści.
Mamy także ulubione mity, są nim ,,Mit o Dedalu i Ikarze" oraz Syzyfie".  :)

Mity greckie dla dzieci
ilość stron: 176
format: 17,5x25 cm
rok wydania: 2016

wydawnictwo

http://www.greg.pl/

5 komentarzy:

  1. Ciekawa pozycja... Kusi mnie by zakupić :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mity bardzo lubię i chętnie będę do nich sięgać z Synkiem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy inne wydanie, ale córce bardzo się podobały gdy czytała :)

    OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...