RODO

Etykiety

Etykiety

MiSiA i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent - Aniela Cholewińska-Szkolik - Zielona Sowa

MiSiA i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent. Nowość od Wydawnictwo Zielona Sowa i już nasza ulubiona książka o zwierzętach. Tytułowa bohaterka, Misia, prowadzi własną klinikę weterynaryjną. Książka jest kontynuacją dwóch pierwszych części, które opisałam TU.
Mała Misia jest weterynarzem, prowadzi własną klinikę dla zwierzaków, rozumie mowę zwierząt. Zaaranżowała ją w swoim domku na drzewie na skraju ogrodu.
Opowieść jest bogato ilustrowana. Ilustracje, które wykonała Agnieszka Filipowska, są piękne kolorowe, po prostu wspaniałe, idealnie dopełniają treść, którą zawdzięczamy Anieli Cholewińskej-Szkolik. Ilustracje przyciągają uwagę dzieci. Jesteśmy nimi zachwyceni.

W ,,MiSiA i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent" znajdziemy trzy opowiadania. W każdym z nich opowiedziano odrębną historię chorego zwierzątka, które potrzebuje pomocy.
Misia pomoże górskiemu jagniątku; małemu kotkowi z sąsiedztwa oraz samotnemu łabędziowi.
Przepełniona troską o milusińskich Misia rozczula nas do cna. Taka lektura jest idealnym lekarstwem na długie jesienne wieczory, to książka do której wraca się z przyjemnością. 


Naszą ulubioną opowieścią jest ta o samotnym łabędziu. Niesie ze sobą naukę i skłania do refleksji. Po jej przeczytaniu nasz syn zadawał mnóstwo pytań, chciał wiedzieć, jak my możemy pomóc zwierzętom podczas zimy. Co prawda dokarmialiśmy ptaki, ale Filip ma chęć zrobić więcej. Czy uda nam się uruchomić jakąś pomoc? Będziemy próbować. Tymczasem gromadzimy karmę dla ptaków, by zimą nie ginęły z głodu.


Książkę ,,MiSiA i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent" serdecznie polecamy.

Książki znajdziecie na stronach wydawnictwa Zielona Sowa TU

http://www.zielonasowa.pl/wyszukiwarka/?fraza=&seria=MISIA%20I%20JEJ%20MALI%20PACJENCI4 komentarze:

  1. Uwielbiamy serię o Misi. Świetnie napisana, cudownie zilustrowana, dla dzieci idealna:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Nam także. Mam nadzieję, że będą kolejne. O, jakby było coś z świątecznym akcentem 😊

      Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...