RODO

Etykiety

Etykiety

Odkrywamy Polskę, odkrywamy Europę, czyli podóże z Clementoni

Dziś prezentuję nasz najnowszy nabytek, czyli piękne edukacyjne puzzle z serii ,,Uczę się bawiąc" od Clementoni. Filip z dużym zapałem podszedł do układania puzzli. Jakie były jego i moje wrażenia? O tym w dalszej części wpisu.Odkrywamy Polskę.Puzzle dedykowane są dla dzieci od 7 roku życia (umiejące czytać nawet młodsze dzieci sobie poradzą). Puzzle składają się z 104 elementów, a wymiar całej układanki to 48x68 cm. Puzzle są dwustronne i posiadają mapę fizyczną oraz mapę polityczną.Na mapach zawarte są informacje o najważniejszych jeziorach i rzekach.Mapy udekorowano kolorowymi fotografiami kilku miejsc polski.


W pudełku znajdziemy także 32 dwustronne karty. Z jednej strony każdej karty znajduje się podpisana piękna fotografia oraz nazwa miasta i regiony, w którym się znajduje, z drugiej krótki opis, fragment mapy, w którym znajduje się dane miasto oraz dwie istotne informacje dotyczące miasta: liczba ludności i powierzchnia. Dane na karcie są przybliżone.
Karty mogą posłużyć do zabaw sprawdzających wiedzę o Polsce. Podano instrukcje dwóch propozycji gier.


Odkrywamy EuropęPuzzle dedykowane są dla dzieci od 7 roku życia (umiejące czytać nawet młodsze dzieci sobie poradzą). Puzzle składają się z 104 elementów, a wymiar całej układanki to 48x68 cm. Puzzle są dwustronne i posiadają mapę fizyczną oraz mapę polityczną Europy.Na obrzeżach mapy fizycznej zawarte są flagi wszystkich flag Europy.
W pudełku znajdziemy także 32 dwustronne karty. Z jednej strony każdej karty znajduje się podpisana piękna fotografia oraz nazwa miasta i państwa, w którym ono się znajduje, z drugiej krótki opis, fragment mapy przedstawiający dane państwo, w którym znajduje się dane miasto oraz dwie istotne informacje dotyczące miasta: liczba ludności i powierzchnia. Dane na karcie są przybliżone i zostały uwzględnione tylko kraje należące do Unii Europejskiej.
Karty mogą posłużyć do zabaw sprawdzających wiedzę o Europie. Podano instrukcje dwóch propozycji gier.


Puzzle układaliśmy wspólnie, to świetna i relaksująca zabawa dla całej rodziny, posiadająca walory edukacyjne.Karty oczywiście wykorzystaliśmy do kilku zabaw. Jedna z nich, to wskazywane miast na mapie politycznej, które przedstawione są na wylosowanej karcie.
Oba zestawy puzzli serdecznie polecamy, to cały pakiet edukacji przez zabawę. Z takimi puzzlami nauka geografii przebiega łatwo i przyjemnie. Układanie puzzli z mapami utrwala także posiadaną już wiedzę.

Puzzle serdecznie polecamy. 

http://www.clementoni.com/pl/

Informacje o puzzlach znajdziecie na stronie Clementoni.

http://www.clementoni.com/pl/

11 komentarzy:

 1. Śliczne!!! Uwielbiamy takie rzeczy!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjne są te puzzle :-). Myślę że nadadzą się nawet jeszcze dla mojej 9 latki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadadzą idealnie. Myślę, że Dusia będzie zadowolona :)

   Usuń
 3. Świetnie że Filip zadowolony. Nauka przez zabawę najskuteczniejsza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, prawda, nauka przez zabawę jest bardzo skuteczna. 😊

   Usuń
 4. Ileż dobrodziejstwa w jednym pudełku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Za to lubimy takie pomoce i zabawki, zato lubimy Clementoni.

   Usuń
 5. Uwielbiamy takie geograficzne puzzle, córka poznała dzięki nim położeniu wielu europejskich krajów :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...