RODO

Etykiety

Etykiety

Gra Rach ciach. Exclusive - Alexander Toys

W wielu województwach rozpoczęły się ferie zimowe, więc czas najwyższy, by przedstawić pomysły na ciekawe umilacze czasu podczas długich wieczorów lub leniwych popołudni. Nie da się przez cały czas szaleć na śniegu, bo zimno daje się we znaki. Dziś zaprezentuję bardzo fajną, kolorową grę bez prądu ,,Rach ciach. Exclusive" od Alexander Toys.,,Rach ciach" w wersji Exclusive, to bogaty zestaw składający się z elementów przeznaczonych dla 2 do 5 graczy. Preferowany wiek graczy, to +5 lat. Przy niewielkich modyfikacjach zasad gry wiek graczy może być znacznie niższy. :)

Zawartość pudełka:
- plansza do gry
- pionki - 5 szt.
- kolorowe kule - po 5 szt. w każdym kolorze
- karty - 55 szt.
- podstawki i rurki - po 5 szt.
- kamień celtycki
- dzwonek
- instrukcja

Elementy zostały zapakowane w solidne kolorowe, kartonowe pudełko. Plastikowe elementy są bardzo starannie wykonane, nie posiadają zadziorów i mają ciepłe barwy. Kartonowe elementy z pewnością przetrwają wiele rozgrywek, gdyż równie starannie je przygotowano. Wielkim hitem okazał się dzwonek, który do złudzenia przypomina gongi, jakie widujemy w hotelowych recepcjach (w filmach ;)).


Przykładowe karty układu (występują różne konfiguracje od 3 do 6 kolorów):


Cel gry:
Zadaniem graczy jest jak najszybsze nakładanie na rurki kolorowych kulek zgodnie z układem na karcie.
Podstawowa wersja przewiduje grę z odkrytą kartą, tutaj liczy się szybkość i koncentracja. Trudniejsza wersja przewiduje grę z kartą zakrytą, gdzie atutem okaże się nie tylko szybkość, ale i dobra pamięć...

Przygotowanie do gry:
Plansze do gry należy rozłożyć na stabilnej płaszczyźnie, każdy gracz otrzymuje swój zestaw elementów w wybranym kolorze (czyli pionek, podstawkę z rurką, 6 kul, po jednej z każdego koloru), stawia je przed sobą.
Na środku, w zasięgu ręki każdego gracza ustawiamy dzwonek, a także stosik potasowanych kart układów obrazkami do dołu.

Przebieg gry:
Należy zakręcić kamieniem celtyckim, by ,,wylosować" gracza, który jako pierwszy odkryje kartę układu, którą natychmiast kładzie na środku, w zasięgu wzroku wszystkich graczy.
Od tego momentu każdy z graczy ma za zadanie jak najszybciej odtworzyć układ na karcie. Układ należy odtwarzać od dołu do góry. Dla ułatwienia orientacji na dole każdej karty znajduje się niebieska linia wskazująca dół karty.
Gracz, który jako pierwszy ułoży kolory w odpowiedniej kolejności, przyciska dzwonek, tym samym zatrzymuje rundę i ruch pozostałych graczy. Od tego momentu nie można już niczego dokładać i zmieniać na rurkach.


Porównujemy kolory na rurkach z kolorami na karcie układu. Za każdy poprawnie ułożony kolor na rurce otrzymuje jeden ruch pionka na planszy. Jeśli osoba, która jak pierwsza uderzyła w dzwonek ułożyła cały układ poprawnie, to otrzymuje dodatkowy ruch pionka na planszy.
Użytą kartę odkładamy na spód stosika. Kolej na odsłonięcie karty przechodzi na osobę po lewej od tej, która jako pierwsza odsłaniała kartę.


Zakończenie gry:
Wygrywa gracz, którego pionek dotrze do mety jako pierwszy.

Jest jeszcze wersja pamięciowa tej gry. Gracz odsłania kartę na 5 sekund, dopiero po zasłonięciu jej gracze przystępują do nakładania swoich kul na rurki odtwarzając układ z pamięci. Reszta zasad pozostaje bez zmian.

Nasz pomysł na grę:
- można wykorzystać elementy gry, jako zestaw do zabaw z młodszymi dziećmi, jako układankę ,,nadziewankę", w której maluchy odtwarzają z pamięci lub z karty układ kolorów bez pośpiechu.
- można też odtwarzać układy w pojedynkę, by poćwiczyć pamięć.

Wersji na wykorzystanie elementów gry może być naprawdę wiele.

Wrażenia i wnioski:
Na nas gra zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Świetnie się bawiliśmy podczas rozgrywek. U nas w grę grywają najczęściej dwie osoby, a nie co rzadziej trzy. Niezmiennie nasz Syn wiedzie prym i jest w tej kwestii nie do pokonania. Nie dajemy forów, a jego wyćwiczone paluszki, jego młodziutki umysł i wola walki sprawiają, że jest pierwszy. To daje najlepsze świadectwo, że warto grać, warto się bawić, bo gry bez prądu to świetna rozrywka, ale i dydaktyka.

Polecamy grę Rach ciach. Exclusive


 Grę znajdziecie:
http://www.alexander.com.pl/index.php

6 komentarzy:

 1. własnie widziałam w nowościach tę grę u Alexander Toys , wygląda mega ciekawie :D
  ja sobie zamówiłam inne i się nie mogę doczekać aż mi paczka przyjdzie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. wow mega gra. Ignacy byłby zachwycony :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa gra😃 coś dla naszej 6 latki

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znamy tej gry ale wydaje się być fajna

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę grę na liście do kupienia. Wygląda świetnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy tę gre. Jest naprawdę świetna, a przy tym presją czasu zapewnia dodatkową zabawę i jest przy tym sporo śmiechu u nas 😁

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...