RODO

Etykiety

Etykiety

Jeżyk zwany Pajacykiem - Alicja Podgrodzka

,,Jeżyk zwany Pajacykiem" autorstwa Alicji Podgrodzkiej, to książka dla dzieci o walorach terapeutycznych, ze wzruszającą historią i pięknymi ilustracjami.,,Jeżyk zwany Pajacykiem", to niezwykła wzruszająca historia, która opowiada historię autentycznych wydarzeń z życia rodziny autorki, Alicji Podgrodzkiej. Zdobyła ona I miejsce w konkursie „Książka Przyjazna Dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Głównym bohaterem książki jest zabawka, przytulanka jeżyk, którą zwą Pajacyk. To była ukochana zabawka małej Edytki do czasu, aż dziewczynka podczas pobytu w szpitalu dostaje lalkę. Wtedy porzuca Jeżyka w szpitalu. 
Biedny, porzucony Jeżyk spędza samotne dni na szpitalnej półce wraz z innymi porzuconymi zabawkami. Jeżyk bardzo się stara, by któreś z dzieci zwróciło na niego uwagę i zaprosiło go do zabawy.
Pewnego dnia ktoś z dorosłych podaje Jeżyka zapłakanemu małemu chłopcu. Chłopiec jest bardzo chory i potrzebuje przyjaciela, a Jeżyk świetnie spisuje się w tej roli.
Chłopiec zabiera Jeżyka do domu. Obaj, Jeżyk i chłopiec są bardzo szczęśliwi, ale niestety pojawiają się kolejne przeciwności losu. Czy losy ich dwóch się poprawią? 

Książkę czyta się jednym tchem. Ta debiutancka powieść Alicji Podgrodzkiej jest wspaniałą opowieścią przyjaźni, chorobie i sile miłości. Na uwagę zasługują piękne ilustracje Aleksandry Włodarczyk.

W książce jest wspaniała inspiracja dla rodziców do tego, by zachowywać ważne pamiątki z życia ich dzieci, by skrzętnie wszystko zapakować, bo to historia ich dorastania.


W epilogu poznajemy synka autorki, który przeżył historie z Jeżykiem i w trudnych chwilach zyskał przyjaciela.

Filip swoją książkę otrzymał z rąk samej autorki, Alicji Podgrodzkiej z imienną dedykacją. Było to miłe, choć bardzo krótkie spotkanie. Pani Alicja jest sympatyczną osobą. Z tego miejsca życzymy Jej samych sukcesów na autorskiej drodze.


1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza książki autorka przekazuje na rzecz wewnątrzmacicznego leczenia przepukliny oponowo-rdzeniowej płodu na Oddziale Patologii Ciąży Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu.

Książkę możecie zakupić TU

8 komentarzy:

 1. Rzeczywiście przemiła historia, którą polubiłby mój synek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sympatyczna przygoda czytelnicza, jestem przekonana, że znajdzie spore grono swoich młodych miłośników. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój syn już za duży, ale chętnie kupię na prezent!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna i bardzo wartościową książka. Spotkanie z jej autorką było pewnipewnie niezapomnianym przeżyciem 🙂
  Piękny cel przewodzi tej publikacji. Zapisuję tytuł i na pewno będę miała go na uwadze przy zakupach książkowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli ksiazka przyjazna dziecku to muszę ją kupić dla mojego przedszkolaka. Uwielbiamy czytać i staram się wybierać wartościowe ksiazki dla synka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa propozycja dla nas😃-a Filipowi gratuluje spotkania z autorka

  OdpowiedzUsuń
 7. Mówią nie sądź książki po okładce, a ja własnie jestem oczarowana cała strona graficzną. Zbozny cel przyświeca tej publikacji, to się chwali..

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna historia myślę że moim dzieciom by się spodobała

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...