RODO

Etykiety

Etykiety

Afryka Kazika, czyli niezwykła podróż po Afryce - Łukasz Wierzbicki - Bis

Pewien czas temu czytaliśmy, niezwykłą książkę o podróży po Afryce, którą napisał Łukasz Wierzbicki.


To bardzo wciągająca opowieść o pięcioletniej niezwykłej podróży Kazimierza Nowaka, który ponad 80 lat temu  rozpoczął ją na dworcu kolejowym w Poznaniu.
Jesteśmy niejako świadkami i uczestnikami tej podróży, gdyż książka to pamiętnik z podróży napisany ręką Łukasza Wierzbickiego, który korzystając z materiałów archiwalnych napisał tę barwną opowieść (najpierw jako książkę dla dorosłych, a na jej podstawie dla dzieci).

W trakcie lektury czytelnik przeżywa barwną przygodę na Czarnym Lądzie, gdzie niesiony przez los, wraz z bohaterem, przemierza zakątki Afrykańskiego kontynentu początku XX w.

mapa Afryki dołączona do ksiązki
podróż Kazimierza Nowaka po Czarnym Lądzie

Kazimierz Nowak swą podróż rozpoczął w Poznaniu. Na dworzec odprowadziła go żona oraz córka i syn.
Nasz niezwykły i odważny podróżnik dotarł  do Trypolis.
Miał ze sobą niewielki bagaż oraz niezwykły środek transportu, rower. Stary zdezelowany rower, który wiernie mu służył podczas podróży.
Kazik przeżywa mnóstwo ciekawych i niebezpiecznych przygód, z których wychodzi obronną ręką, poznaje także wiele ciekawych osób.


Książkę czytaliśmy rozdział za rozdziałem i mieliśmy odczucie, jakbyśmy podróżowali wraz z Kazikiem po nieznanych nam dotychczas zakątkach Afryki.

Pozycję tę bardzo serdecznie polecamy. Rysunki są piękne, kolorowe i świetnie ilustrują czytany tekst. Z kolei sztywna okładka książki jest trwała, strony zostały solidnie zszyte i nie rozpadają się.


format: 16,8 x 24,0 cm 
stron 168 
wydanie 2 oprawa: twarda 

Wydawnictwo Bis

http://www.wydawnictwobis.com.pl/

Strona Internetowa Łukasza Wierzbickiego, autora książki (więcej info o książce):
TUTAJ

8 komentarzy:

 1. jak byłem mały, to rajcowało mnie czytanie książek przygodowych. Poznawanie świata, nowych miejsc, kultur, czy wierzeń. Ta książka przywróciła właśnie garstkę tych prawie zapomnianych już wspomnień. Chętnie się zaopatrze w taką, żeby za jakiś czas czytać ją razem z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja osobiście nigdy nie zaprzestałam czytać książek podróżniczych. Teraz także i nasz synek ma okazje śledzić losy podróżników, kiedy czytamy Mu na głos :-)

   Usuń
 2. Coś dla moich chłopców :) Super książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka naprawdę bardzo fajna. Świetnie się ją czyta.

   Usuń
 3. Najlepsze książki dla dzieci w ostatnim czasie to Łukasza Wierzbickiego; organizujcie spotkania z pisarzem, a zobaczycie, jak to wpływa pozytywnie na wzrost czytelnictwa i naukę języków, nie pomijając faktu, że dzieciaki piszą lepiej, dbają o swój rozwój intelektualny, chętnie uczestniczą w promocji czytelnictwa. Bawią się w podróżników i potrafią zafascynować innych tym, co przeczytali. W naszej szkole mieliśmy cztery razy okazję gościć Łukasza Wierzbickiego i wierzcie nam, sami rodzice uznali to za ewenement czytelniczy. Dzieci nie mogły się "nagadać" po tych wspaniałych spotkaniach z pisarzem na żywo. Zespół Edukacyjny nr 4 w Zielonej Górze(Drzonków).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za głos, dziękuję za ten miły komentarz.
   Podzielam zdanie w kwestii spotkań autorskich. To wspaniałe doświadczenie dla dzieci. Jeśli będzie taka okazja, to podeślę naszego synka na takie autorskie spotkanie, bo pokochał książkę ,,Afryka Kazika" i z przyjemnością uczestniczyłby w takim spotkaniu.
   Od jakiegoś czasu oglądam zdjęcia ze spotkań autorskich p. Łukasza Wierzbickiego i szczerze dzieciakom zazdroszczę ;)
   Polecam wszystkim takie spotkania. Nasz synek nie był na żadnym autorskim (ma niespełna 6 lat, nie było okazji), ale bywał na innych spotkaniach i pokazach, jak choćby cykl spotkań z pszczelarzem, pokazy pierwszej pomocy, czy warsztaty muzealne i te spotkania sprawiły, że dziecko ,,zaraziło się" tematem i z entuzjazmem uczestniczy w zabawach edukacyjnych w domu, a także w przedszkolu. Bardzo wiele zapamiętuje z takich spotkań i chętnie o nich opowiada.

   Usuń
 4. W podstawówce najchętniej czytaną przez mnie książką była "W pustyni i w puszczy". Myślę, że mi samej spodobałaby się Twoja propozycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,W Pustyni i w puszczy" także bardzo lubiłam... film ;). Wtedy jeszcze nie pałałam taką miłością do czytania, a jedynie do samych książek ;) Dziwne, wiem.
   ,,Afryka Kazika" jest napisana w ciekawy sposób, ale w o wiele ,,lżejszym" języku niż dzieło Sienkiewicza, przez to łatwo i przyjemnie się czyta. :)

   Usuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...