RODO

Etykiety

Etykiety

Paleta. Wyprawka Pierwszoklasisty i podręcznik metodyczny - Epideixis

Paleta. Wyprawka Pierwszoklasisty od wydawnictwa Epideixis znamy od niedawna, ale na tyle dobrze go poznaliśmy, że już wiemy iż warto z niego korzystać.
We wpisie jak zawsze dużo zdjęć.Paleta. Wyprawka Pierwszoklasisty, to komplet na dobry początek, który jest systemem skutecznej edukacji, który rozwija u dzieci spostrzegawczość, koncentrację, uczy logicznego myślenia i zapamiętywania dodatkowo kształtuje osobowość i charakter. Wielką zaletą Palety jest to, że dziecko w każdej chwili może kontrolować poprawność wykonanych zadań, ma możliwość korygowania błędów, dzięki temu uczy się wytrwałości, co wzmacnia w nim wiarę we własne możliwości. 
Paleta, dzięki szerokim walorom edukacyjnym, może być wykorzystywać zarówno w grupie (w szkole), jak indywidualnie (w domu). Jest idealnym materiałem w zajęciach ogólnorozwojowych, jak i terapeutycznych.Zestaw:
Paleta ze sklejki w kształcie okręgu przypominająca paletę, posiada 12 okrągłych wgłębień, w których umieszcza się 12 okrągłych kolorowych klocków (6 krążków i 6 pierścieni). Wszystkie elementy są wysokiej jakości, są dokładnie oszlifowane i nie mają żadnych ostrych krawędzi.
Tarcze - 12 tematycznych laminowanych tarcz (zapakowane w kartonową teczkę) - ćwiczenia WPK, przystosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku szkolnym, opartych na podstawowych założeniach programowych klasy pierwszej (mamy m.in. ukryte cyfry, dobieranie par, wyrazy trzyliterowe, dodawanie i odejmowanie w zakresie do 20, brakująca sylaba, dary pór roku...).
Jak bawić się paletą, czyli na czym to polega?
- Najpierw należy wyjąć z palety wszystkie kolorowe klocki.
- Wybraną tarczę umieścić na palecie i dopasować otwory tarczy do kołeczków na palecie.


- Wybrać klocek, rozwiązać zadanie, włożyć klocek w na pole obok poprawnej odpowiedzi.- Udzielić wszystkich odpowiedzi.


- Zdjąć tarczę, odwrócić na drugą stronę, nałożyć na kołeczki i sprawdzić poprawność odpowiedzi (czyli, czy kolory klocków zgadzają się z z półkolami na tarczy).

- Samokontrola - poprawienie błędów: jeżeli wzór kolorystyczny nie jest zgodny, to należy wyjąć klocki przy błędnych odpowiedziach, odwrócić kartę, udzielić poprawnych odpowiedzi, a następnie po raz kolejny sprawdzić ich poprawność.


 Korzystanie z zestawu jest łatwe, przyjemne i przynosi dziecku sporo satysfakcji.
Paleta. Wyprawka Pierwszoklasisty, to genialny w swej prostocie zestaw, który dzięki wysokiej jakości elementów i przemyślanej mechanice uczy i rozwija dzieci.
U nas Paleta świetnie się sprawdza, a Syn z chęcią i przyjemnością wykonuje kolejne zadania.

System Paleta obejmuje cały szereg różnych kompletów tarcz. W bogatej ofercie wydawnictwa Epideixis znalazły się tarcze dla przedszkolaków i uczniów wczesnoszkolnych. Tematyka jest bardzo zróżnicowana, a wśród nich są: Dodawanie i odejmowanie w zakresie do 20 i do 100, mnożenie, dzielenie, działania mieszane, środowisko, zasady ruchu drogowego i inne, a także tarcze blanko, na których opiekun sam może wprowadzić zadania.

***

Paleta.
Podręcznik metodyczny


Podręcznik metodyczny ukazuje, jak praktycznie wykorzystać Paletę w nauczaniu: języka polskiego matematyki, środowiska, a także innych przedmiotów, a także inspiruje jak do układania własnych zadań z wykorzystaniem tarcz blanko.
Książka zawiera gry i zabawy z Paletą, przykłady zastosowania tarcz na zajęciach. Opisano cele ogólne i szczegółowe oraz polecenia i tematykę.
Pokazano, jak poprowadzić zabawę, by zainteresować dzieci oraz przygotować ćwiczenia doskonalące percepcję wzrokową, ćwiczenia językowe poszerzające słownictwo, ćwiczenia związane z liczenie.
Wzbogaceniem i uzupełnieniem treści jest artykuł prof. Bogusława Śliwerskiego ,,Samokontrola i samoocena uczącego się w modelu prometejskiej edukacji". W artykule wyjaśniono dlaczego tak ważne w rozwoju człowieka są samoświadomość, samodzielna nauka, samokontrola i samoocena.

 Polecam nauczycielom, terapeutom i rodzicom zainteresowanym szczerszym wykorzystaniem systemu Paleta. 
(książka nie wchodzi w skład zestawu).

***

Zestaw ,,Paleta. Wyprawka Pierwszoklasisty" serdecznie polecam, to doskonały produkt, który rozwija dziecko, a jakość wykonania zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Oprócz Palety. Wyprawka Pierwszoklasisty wydawnictwo Epideixis w swojej ofercie ma także zestaw i tarcze dla przedszkolaków dedykowane dla dzieci 4+.
Jedno czego żałuję, to tego, że dopiero niedawno mieliśmy okazję poznać Paletę, ale co się odwlecze, to  nie uciecze. ;)

http://www.pus.pl/

16 komentarzy:

 1. Paletę znam tylko z różnych recenzji ale wnioskuje, że to naprawdę fajna rzecz... coś gdzie połączona jest nauka z zabawą a do tego w fajnym wydaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale to świetne, ogólnie ta firma jak dla mnie to numer 1 - wszystko maja takie dopasowane do dziecka i zabawa otaz nauka w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Często korzystam z tych pomocy na zajęciach wyrównawczych

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek ma dopiero 14 miesięcy, więc do wyprawki mamy jeszcze sporo czasu, ale jak patrzę na tą paletę, to sama bym "pograła" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż samej zachciało mi sie być pierwszoklasista :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czad! Bardzo przypomina mi to metodę edukacji wg Montessori, gdzie dzieci ,, doświadczają " nauki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie połączenie nauki z zabawą najbardziej mnie przekonuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tego wydawnictwa mamy PUS-y i świetnie się sprawdzają jako pomoc edukacyjna. A paleta wygląda świetnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mi się podoba, świetny sposób na przyjazne przyswajanie wiedzy!

  OdpowiedzUsuń
 10. I u nas ostatnio Paleta na czasie, z tym że w wersji dla przedszkolaków.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie to wygląda, widać, że dzieci mogą wiele wynieść z takiej "palety". Łączenie nauki z zabawą to świetny pomysł, sama wiele się dzięki temu nauczyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mają świetne propozycje edukacyjne, kilka znam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ach świetna, wielozadaniowa pomoc naukowa :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajna pomoc. My jesteśmy na etapie uczenia się kolorów. Myślę, że taka plansza mogłaby być świetnym urozmaiceniem nauki :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...