RODO

Etykiety

Etykiety

Mikrokosmos - rodzinny wypad

Około godziny jazdy od naszego domu, w województwie łódzkim, w miejscowości Ujazd, znajduje się świetne miejsce dla miłośników owadów, roślin, ptaków i relaksu na świeżym powietrzu. Tym świetnym miejscem jest Mikrokosmos Park Edukacyjno - Rozrywkowy. Zapraszamy na naszą relację z mnóstwem zdjęć.Mikrokosmos, to park tematyczny poświęcony owadom, roślinom i innym ciekawostkom przyrodniczym. Park urządzony w sposób bardzo przemyślany, w stylu ogrodu botanicznego. Wśród alejek jest tysiące roślin, wśród nich spotkamy m.in. storczyki, kaktusy, tulipany, wiele odmian roślin i krzewów, a między tymi pięknymi roślinami kilkadziesiąt gigantycznych rzeźb owadów i mikroorganizmów. Każda z zaprezentowanych rzeźb jest starannie wykonana z wielką dbałością o szczegóły. By lepiej poznać dany gatunek owada czy mikroorganizmu, zamieszczono duże czytelne tablice z charakterystyką danego obiektu. Rośliny także posiadają podpisy.


Żyrafka madagaskarska
Gigantyczne rzeźby wywołały duże wrażenie na naszej całej trójce. Z wielką przyjemnością przemieszczaliśmy się po wytyczonych ścieżkach i podchodzimy tylko do rzeźb owadów, by dokładniej im się przyjrzeć i przestudiować ich budowę zewnętrzną oraz sfotografować te piękności. ;P

W końcu kwietnia, kiedy to odwiedziliśmy Mikrokosmos, roślinność była w pełnym rozkwicie. Wszędzie były kwiaty i bujna trawa.


Jelonek rogacz

Mucha domowa
Paź królowej
Fruczak gołąbek
Komar brzęczący
W parku znajdują się także rzeźby grzybów, jest ich tylko kilka, za to są pięknie wykonane i podpisane. Zasłoniak fioletowy

Pięknoróg lepki

Pozytywnym zaskoczeniem dla nas były woliery z ptakami, w których podziwiać mogliśmy: kiściec srebrzysty, bażanta złocistego, pawia indyjskiego.
Na terenie parku w niewielkim stawie pływają sobie łabędzie czarne.Gdy już bardzo się zmęczyliśmy, skorzystaliśmy z dostępnych w obiekcie wygodnych miejsc relaksu, gdzie dodatkowo jest obszerny plac zabaw z konstrukcjami do wspinania się, huśtawkami oraz klockami do budowania. Są też giga szachy, a nawet tyrolka dla dzieci.

Gdy już bardzo zgłodnieliśmy, a do tego pogoda całkowicie się zepsuła, bo zaczęło padać, udaliśmy się do mieszczącego się w obiekcie ,,Cafe & Bar", gdzie do w karcie były różne fast-foodowe przekąski, napoje, kawa i herbata. W barze można płacić kartą. Oferta jest obszerna, a do tego można nabyć różne ciekawe pamiątki, książki, figurki owadów, magnesy i inne drobiazgi. 

My skusiliśmy się na zestaw kart edukacyjnych ze stereoparami prezentującymi aż 12 gatunków. Wystarczy wsunąć kartę w tekturową oprawkę ze szkiełkami, by zobaczyć owady 3D, a na odwrocie przeczytać opis owada oraz zeskanować kod QR, dzięki któremu można posłuchać głos owada.

Zanim wyszliśmy z parku pewien czas poświęciliśmy obserwacji mikroorganizmów. Jest ich aż 25 sztuk. Każdy z nich posiada etykietę z opisem. Eksponaty są wielkie - w wielomilionowym powiększeniu.Organizatorzy parku podarowali swoim odwiedzającym wiele przyjemności, a już całkowitym miłym dla ,,oka" zaskoczeniem były dla nas zabawne rymowane wierszyki przyrodnicze, których jest tam bardzo wiele.
Park bardzo nas zafascynował. Wszędzie było czysto i elegancko. W otoczeniu pięknej przyrody i ogromnych rzeźb świetnie się zrelaksowaliśmy, a nawet dowiedzieliśmy wiele ciekawostek o owadach i mikroorganizmach.Odwiedziny w parku serdecznie polecamy.

Cennik i inne informacje znajdziecie na stronie Mikrokosmos.

13 komentarzy:

 1. SUper - bardzo ciekawe miejsce. Extra fotorelacja! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajne miejsce. ja muszę poczytać czy coś ciekawego jest w mojej okolicy, córka na pewno by się ucieszyła z takiego wypadu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne miejsce. Chętnie odwiedziłabym je z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe miejsce, cieszy, że coraz więcej takich parków powstaje, edukacja poprzez zabawę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. super wpis!

  OdpowiedzUsuń
 6. Te duże robaczki zrobiły by wrażenie na moim synu :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow mega miejsce, musimy sie tam wybrać przy okazji pobytu w Polsce

  OdpowiedzUsuń
 8. o łał ale piękne miejsce- sliczne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Owady przerażają mnie nawet w swoich naturalnych rozmiarach, to co dopiero w takiej skali 😀 Ale za to wierszyki urocze 😉

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam pojęcia o takim świetnym miejscu! Wpisuje na listę miejsc do odwiedzenia na te wakacje. Zwłaszcza, że mamy tylko jakąś godzinę drogi! Dzięki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...