RODO

Etykiety

Etykiety

Fascynujący świat. Atlasy - wydawnictwo Solis

,,Fascynujący świat", to seria czterech niezwykłych atlasów, które wprowadzą dzieci w świat zwierząt, dinozaurów, kosmosu i ludzkiego ciała. Książki od wydawnictwa Solis.Książki z serii Fascynujący świat, to pięknie ilustrowane, atlasy bogate w informacje, pełne szczegółowych informacji. Każda z nich opisuje odrębną tematykę.

Każda z książek ma twardą lakierowaną oprawę, posiada czytelny spis treści, słowniczek oraz indeks. Książki zawierają mnóstwo fotografii i ilustracji, które przygotowano z wielką dbałością o szczegóły.


Fascynujący świat.
Atlas dinozaurów.


Z niego młody czytelnik dowie, jak wyglądały, kiedy i gdzie żyły, czym się żywiły, jak wychowywały potomstwo prehistoryczne gigantyczne jaszczury, skrzydlate pterozaury oraz morskie potwory. Książka ukazuje sylwetki 140 prehistorycznych stworzeń, najbardziej prawdopodobne rekonstrukcje dinozaurów w 3d, wspaniałe ilustracje ożywiające świat prehistorii, poparte ciekawymi informacjami, rekordy dinozaurów - największe, najmniejsze i najdziwniejsze okazy. Wszystkie te szczegóły opisano językiem. By łatwiej było zrozumieć potęgę danego osobnika, w książce przedstawiono skale, która ułatwia dostrzeżenie różnic wielkości prehistorycznych zwierząt i skamieniałości stosując porównania (graficzne), do człowieka lub jego dłoni.
Książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikowi dinozaurów i innych stworzeń prehistorycznych.
 ***

Fascynujący świat.
Atlas Kosmosu.


Wyjątkowy atlas, który zabierze czytelnika w fascynującą podróż na księżyc i planety oraz gwiazdy, a nawet do mariańskiego łazika. Przedstawi różnice i rodzaje teleskopów. Książki dowiecie się m.in. co to jest mgławica, skąd bierze się zaćmienie i jak działa teleskop.
Książka przedstawia opisy 170 planet, gwiazd, rakiet i łazików, zawiera szczegółowe zdjęcia, przedstawia zadziwiające fakty. W książce znajduje się kalendarium badań kosmicznych.
W książce przedstawiono graficzną skalę wielkości planet, księżyców oraz teleskopów w stosunku do kuli ziemskiej, księżyca, Boeinga 747, człowieka. Tak łatwiej dostrzec różnice.
Książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikowi kosmosu.
***

Fascynujący świat.
Atlas zwierząt.


Atlas przedstawia świat królestwa zwierząt i wskazuje jego unikatowe cechy, od malutkiej muszelki do ogromnego słonia. Wspaniały przewodnik po świecie zwierząt, który odkrywa przed czytelnikiem różnorodność życia na Ziemi. Czytelnik dowie się czym żywią się zwierzęta, jak budują swoje domy, jak znajdują partnerów, którym gatunkom i dlaczego grozi wyginięcie. To wszystko okraszone dziesiątkami pięknych fotografii. Ukazano sylwetki aż 200 zwierząt, rekordy w świecie zwierząt i wiele innych. W celu określenia wielkości zwierząt zastosowano graficzne skale porównawcze w porównaniu do sylwetki człowieka, dłoni oraz palca.

 ***

Fascynujący świat.
Atlas ludzkiego ciała.


To, że ciało ludzie to niezwykła maszyna nikogo nie trzeba przekonywać. Składa się on z 200 kości i milionów komórek. Z atlasu młodszy czy starszy czytelnik dowie się czym niezwykłym charakteryzuje się ludzki organizm, jak wyglądają ludzkie komórki i narządy, co to są odruchy, dlaczego potrzebujemy jedzenia, jak bije serce i inne. Fascynująca podróż wgłąb ludzkiego ciała od czubka nosa, po koniuszki palców. W książce wszystko o ludzkim ciele od kości i układu oddychania po składniki krwi i pracę mózgu, zawiera unikatowe zdjęcia, precyzyjne rysunki ze szczegółowymi opisami. Idealna książka dla wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć swoje zdumiewające ciało.


Seria atlasów ,,Fascynujący świat", to wartościowe książki, które dostarczą czytelnikom gigantyczną ilość informacji i pobudzą ciekawość świata nauki.


Książki serdecznie polecamy.

14 komentarzy:

 1. Miałam tego typu książki za dzieciaka i były to moje ulubione książki :) Zawsze coś nowego tam wyczytałam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy z tej serii Atlas ludzkiego ciała i ogromnie sobie go chwalę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój starszak byłby zachwycony, uwielbia dinozaury!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy byłam mała miałam mnóstwo takich atlasów , uwielbiałam je czytać i przeglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie zostały wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas od jakiegoś czasu trwa fascynacja dinozaurami i ciałem ludzkim. Od kilku dni trwa zaciekawienie kosmosem, ale widzę, że te książki to jeszcze nie przedział mojej córki. Niemniej zapiszę sobie, może przydadzą się w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne są te atlasy! Wspaniała pomoc naukowa, ale i taka, która rozwija w dziecku pasję i zainteresowanie otaczającym je światem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne :) Pamiętam, że swego czasu miałam hopla na punkcie atlasów i ilustrowanych encyklopedii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe, edukacyjne książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 10. I dorosły znajdzie tu coś dla siebie. Bardzo ciekawe wydania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne książki, mamy podobne w naszych zbiorach, zwłaszcza syn się nimi zachwyca :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tygrys lubi oglądać tego typu książki. Chętnie sięgnąłby do atlasu o zwierzętach i dinozaurach, choć ostatnio coraz częściej dopytuje o ciało.

  OdpowiedzUsuń
 13. W Atlasie dinozaurów mój mąż by się zakochał :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe książki, małe encyklopedie służące na lata, z dinusiami prawdziwy papierowy czad, ilustracje bardzo realistyczne.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...