RODO

Etykiety

Etykiety

Jak łatwo rachować? - Licząca małpka Wam pomoże - Uczy i bawi

Jest wiele możliwości, by dziecko trenowało rachowanie. My znaleźliśmy bardzo fajną metodę nauczania przez samo sprawdzanie. Sami zobaczcie o co chodzi. Prześledzicie to także na filmikach.


Wykorzystywaliśmy już różne zestawy do nauki rachowania, były to m.in. klocki, liczmany, puzzle itd., ale jeszcze nie korzystaliśmy z tzw. kalkulatora, a tym bardziej uroczej małpki.
Zestaw pomaga dzieciom ćwiczyć dodawanie w zakresie do 20, mnożenie w zakresie do 80. Nie ma możliwości liczenia jednakowych składników/czynników (oczywiście chodzi np. o 2+2, 8+8, 5x5, 9x9).

Zestaw zapakowany jest w duże, pięknie nadrukowane opakowanie z rączką do wygodnego przenoszenia pudełka (wymiary opakowania: 24 x 21,5 x 6,5 cm). Pudełko jest solidne dobrze chroni zawartość przed uszkodzeniem.


Licząca małpka - Math Monkey
dedykowany jest dla dzieci od 4 lat.

W skład zestawu wchodzą:
- kalkulator z liczącą małpką
- karty z cyframi
- szablony do mnożenia i dodawania
- instrukcjaWszystkie elementy są wykonane bardzo starannie. Karty z cyframi i szablony są z niegrubego, ale nie wyginającego się, laminowanego kartonu. Małpka wykonana jest z wytrzymałego plastiku.Korzystanie z produktu jest bardzo proste. Wystarczy zsunąć nóżki małpki na odpowiednie liczby, by sprawdzić jaki jest wynik rachowania.
U nas korzystamy tak:

Decydujemy jakie będzie wykonywane działanie - dodawanie, czy mnożenie. Do mnożenia wkładamy różową planszetkę mnożenia. Na szablon układamy liczby, które będziemy rachować i obliczamy w pamięci, a potem sprawdzamy wynik. Następnie odpowiedni wynik kładziemy w wyznaczone miejsce na szablon. Przy trudniejszych zadaniach sprawdzamy wynik odrazu, a to daje możliwość zapamiętywania. Takie liczenie ćwiczy umiejętność rachowania, ćwiczy koncentracje i cierpliwość.

Poniżej prezentujemy najprostszą formę korzystania z kalkulatora.

DODAWANIE:

MNOŻENIE:
Najpierw wkładamy trójkąt z tabliczką mnożenia...

Zestaw serdecznie polecamy. U nas doskonale się sprawdza, zachęca dziecko do rachowania, a częste treningi rachowania przynoszą efekty.


Liczącą małpkę znajdziecie w sklepie Uczy i bawi TU

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja! ;)
  Zapraszam również do nas!
  http://www.kingakosciak.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super! Ostatnio córka, ku mojemu zaskoczeniu, zainteresowała się liczeniem. To będzie dla nas pozycja obowiązkowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. o kurcze jakie to świetne!!! zapisuję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwsZy raz słyszę o tej małpce...
  super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa sprawa z tą liczącą małpką. My naukę rachowania mamy jeszcze przed sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że taka małpka istnieje. Jeszcze nauka rachunków przed nami, ale zapiszę sobie tego pomocnika.

  OdpowiedzUsuń
 7. Małpko, małpko, zapraszamy do nas, zaczynamy dodawać, mnożenie daleko przed nami, a więc zamieszkałabyś u nas na długo. Jestem pełna podziwy autorom zabawki, jest genialna w każdym szczególe.-

  OdpowiedzUsuń
 8. Nauka rachowania jeszcze przed nami, ale dobrze wiedzieć, że są takie wspaniałe pomoce dla dzieci. Na pewno w taki sposób nauka przychodzi łatwiej. A ta małpka jest urocza! ��

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...