RODO

Etykiety

Etykiety

Sztuka. Encyklopedia dla dzieci - wydawnictwo Arkady

,,Sztuka. Encyklopedia dla dzieci" od wydawnictwa Arkady, wprowadza dzieci w świat sztuk wizualnych, to bogato ilustrowana perełka wydawnicza.Książka jest imponującej grubości, na 208 stronach encyklopedii młody czytelnik prześledzi ewolucję malarstwa, od prehistorycznych jaskiń po współczesną sztukę uliczną. Nie zabrakło także fotografii, która pokazuje rzeczywisty lub zniekształcony obraz świata.
W książce zamieszczono wspaniale reprodukcje najważniejszych dzieł świata takich jak terakotowa armia w Chinach, rzeźba Dawida Michała Anioła, Gwieździsta Noc Vincenta van Gogha i wiele innych.
Encyklopedie podzielono na działy: Malarstwo, Rzeźba, Fotografia. Przeglądając i czytając liczne opisy dzieł, młody czytelnik uwrażliwia się na sztukę, poznaje są i momentami zaczyna inspirować.

Na początku książki mamy szczegółowy spis treści, a na końcu słowniczek i indeks. Wszystko solidnie zaplanowano, opisano i zobrazowano tak, by łatwo było zaznajomić się z nieznajomym. 
Bardzo wciągające są ,,sylwetki" najważniejszych twórców sztuki, takich artystów jak Leonardo da Vinci, Jan Vermeer, Rembrandt, Pablo Picasso, Barbara Hepworth i inni. Mamy opisane różne nurty i okresy. Z tą książką sztuka stanie się bliska i bardzo zrozumiała.Jeden z działów, który wzbudził wielkie zainteresowanie w naszym domu, to ,,Fotografia". Tutaj opisano i pokazano czym jest fotografia, jak zmieniała się przez lata od jej powstania w latach 20 XIX wieku, aż po współczesność. Pokazano rodzaje fotografii wśród, których występuje m.in. portret, moda. Zaprezentowano też ,,sylwetki" kilku znanych fotografów, którzy wywarli wpływ na tą dziedzinę sztuki.Książka stanowi znakomite wprowadzenie dziecka w świat sztuki. Nam bardzo przypadła do gustu i dlatego polecamy ją i Wam.
Polecamy na prezent na różne okazje.

Książkę znajdziecie:
Wydawca Arkady
http://www.arkady.info/zwierzeta-z-kreskowek-szkola-rysowania.html

5 komentarzy:

  1. Świetna propozycja dla każdego małego artysty. Fajny pomysł na prezent i do domowej biblioteczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ogromną zwolenniczką zarażania dzieci wrażliwości na sztukę od najmłodszych lat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda na bardzo fajna i inspirująca

    OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...