niedziela, 1 stycznia 2017

Legendy chrześcijańskie. Kaftanik dla Dzieciątka - Promic

Legendy bardzo lubimy, bo w bajkowy sposób przybliżają nam różne historie, są niewątpliwą atrakcją podczas wieczornego czytania przed snem.
Jedne z ostatnich legend, jakie mieliśmy okazję przestudiować jest książka wydawnictwa Promic ,,Kaftanik dla Dzieciątka. Legendy chrześcijańskie I".


Książka przedstawia sześć opowieści...
Każda z nich w sympatyczny i ciepły sposób zaznajamia nas z różnymi historiami. Każda z tych historii przekazuje nam ciekawostki z dawnych i bardzo dawnych czasów.
Opowieści zawarte w książce pochodzą z różnych stron świata. Mamy tutaj legendy z Polski, z kręgu kultury romańskiej, niemieckiej, skandynawskiej i rosyjskiej, zarówno ludowe, jak i literackie.
Książka jest pięknie ilustrowana, a wydanie posiada piękną solidną oprawę.


Opowieści przekazują pewne nauki.
,,Trzy złote monety", to opowieść o chłopcu, który otrzymuje od dziadka monety, trzy złote monety. Chłopiec robi z nich doskonały użytek...
Niezmiennie naszą ulubioną historią jest ,,Jezus i łotr". Opowiada o Jezusie, jego apostołach i pewnym zachłannym gospodarzu, którego chciwość została suto ,,nagrodzona". ;)Niekłamaną sympatią darzymy także ,,Kaftanik dla Dzieciątka", opowieść o staruszce, która pragnęła wykonać prezent dla Dzieciątka Jezus, wbrew czekającej jej śmierci. Czy dokonała dzieła? Tego można dowiedzieć się z lektury książki. :)


Książka ,,Kaftanik dla Dzieciątka. Legendy chrześcijańskie I" jest wartościową i sympatyczną lekturą w prosty sposób przekazującą wartości chrześcijańskie i dobre obyczaje.


Książkę bardzo serdecznie polecamy. Często do niej wracamy. Jest dobra na okres świąteczny, ale i poza nim, jest też doskonałym prezentem na prezent na różne okazje, jak urodziny, Gwiazdkę, czy Pierwszą Komunię Świętą.

Kaftanik dla Dzieciątka. Legendy chrześcijańskie I
rok wyd.: 2011
 oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
ilość stron: 72
 wydawnictwo

http://wydawnictwo.pl/

6 komentarzy:

 1. lubię takie książki! Bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawa lektura!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest bardzo ciekawa.
   Polecam ją bardzo :)

   Usuń
 3. Promic za dużo książek w ofercie dla dzieci nie ma, ale po raz kolejny potwierdza się, że nie liczy się ilość, ale jakość. A do tej książeczki sama się przymierzałam. Tytuł mnie urzekł, a po Twojej recenzji, widzę, że wnętrze jest równie piękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, książek dla dzieci nie ma zbyt wielu, ale za to pięknie i solidnie wydane.
   :-)

   Usuń

Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...