RODO

Etykiety

Etykiety

,,Muminek i Pieśń Oceanu" oraz ,,Muminek i urodzinowy guzik - wydawnictwo Egmont

Lubicie Muminki? My bardzo. Dziś przybywamy z recenzją książek o Muminkach od wydawnictwa Egmont.W skład serii książeczek o Muminkach weszło 8 tytułów. Dziś przedstawimy dwa z nich. Każda z książek opisuje przygody jedną z przygód Muminków i ich przyjaciół.
Książeczki są bogato ilustrowane. Kolorowe grafiki przyciągają uwagę dzieci. Opowieści napisane są prostym, przystępnym językiem, a duża i czytelna czcionka uławia dzieciom samodzielną lekturę.

,,Muminek i urodzinowy guzik"


Dla Muminka nadchodzi wyjątkowy dzień, dzień jego urodzin. Pora jest na świętowanie. Niestety wszyscy sprawiają wrażenie bardzo, ale to bardzo zajętych. Muminek martwi się, że bliscy o nim zapomnieli. Nawet Panna Migotka nie ma dla niego czasu. Muminek nie wie, że szykuje się dla niego urodzinowa niespodzianka. Tymczasem Mama Muminka, by pocieszyć synka, przygotowuje piękny, apetyczny tort. Choć to nieco rozchmurzyło Muminka, to jednak nie pozbył się gniewu. Po chwili ktoś woła go na dwór... Co zorganizowali dla Muminka jego przyjaciele? O tym dowiecie się z treści książeczki. :)
***

,,Muminek i Pieśń Oceanu"


Tatuś Muminka znajduje na strychu swój stary kufer Odkrywcy. Wśród rzeczy zgromadzonych w kufrze znajduje się muszla. Muszla związana jest z legendą. Tatuś Muminka opowiada legendę o Pieśni Oceanu. Gdy Muminek opowiada o muszli przyjaciołom, wpada na pomysł, by i oni poszukali własnych śpiewających muszli. Włóczykij doradza im wyprawę na Samotną Wyspę. Przyjaciele wyruszają na wyprawę po muszle. Co znajdą na Samotnej Wyspie? O tym polecam przekonać się osobiście z lektury książki.

Książki o Muminkach, to opowiadania pełne pozytywnych emocji, książki o przyjaźni i beztroskim dzieciństwie małego przyjaznego trola i jego przyjaciół. Opowiadania są inspiracją do zabaw dla dzieci.

Serdecznie polecamy.

Książki znajdziecie TU
http://www.egmont.pl/

18 komentarzy:

 1. Mamy...mamy... ;) Przeczytaliśmy je już jakiś czas temu i bardzo nam się spodobały. Czekamy na kolejne przygody Muminków!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My po kilka razy, bo są bardzo fajne, choć niezbyt długie

   Usuń
 2. Jako dziecko uwielbiałam Muminki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydania. My przerabiamy teraz Świnkę Pepę 😄

  OdpowiedzUsuń
 4. Muminki to moje dzieciństwo, czasami płakałam jak je widziałam bo ta bajka byłą trochę straszna,ale książeczki czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam Muminki! mój syn póki co nie podziela tej miłości, może jeszcze przyjdzie ona z czasem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Upodobania się zmieniają, więc kto wie .😉

   Usuń
 6. Śliczne książeczki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. I my zaprzyjaźniamy się właśnie z Muminkami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamietam ! Pamietam Muminki z dziecinstawa :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...