RODO

Etykiety

Etykiety

Poczet królów, książąt i patriotów polskich dla dzieci - Wyd. Św. Filipa Apostoła

Książki wprowadzające dzieci w dzieje historii Polski oraz zaznajamiające je z ważnymi postaciami historycznymi, to publikacje niezbędne w każdym domu, w którym są dzieci.
W tym wpisie zaprezentuję dwie wartościowe pozycje od Wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła.Książki stanowią bogate źródło wiedzy na temat postaci historycznych, naszych rodaków.
W obu książkach znajdziemy nie tylko sylwetki władców i patriotów polskich, ale i kolorowanki; naklejki; quizy, a także upominki: zawieszkę Orła i magnes mapa Polski.

Poczet królów i książąt polskich dla dzieci


Dzięki tej książce dzieci poznają sylwetki najważniejszych władców Polski, tu znajdą krótkie wierszyki opowiadające o Mieszku I, Jadwidze, Zygmuncie Starym, czy Stanisławie Auguście Poniatowskim. Autorem tych wierszyków jest Władysław Bełza, pisarz i podróżnik. 
Przy każdym wierszu znajduje się portret opisanego władcy, to kolorowanki, których w książce jest aż 39. Dla ułatwienia do książki dołączono arkusze z naklejkami, które należy wkleić w wyznaczone miejsca na kolorowankach i wg. nich kolorować. Naklejek jest aż 48. 
Przy każdej postaci znajduje się quiz historyczny, który sprawdzi wiedzę młodego czytelnika. Odpowiedzi należy szukać w tekstach lub na końcu książki. Na końcu książki znajduje się także dyplom do wycięcia dla ,,Małego Patrioty". Na wewnętrznej stronie tylnej okładki zamieszczono kalendarium z latami panowania władców.
Do książki dołączona jest zawieszka Orła.Poczet królów i książąt polskich dla dzieci
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 96
Format: 21.0x29.5cm
Oprawa: Twarda
Poczet polskich Patriotów dla dzieci


Z tej książki dzieci dowiedzą się kim byli m.in. Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Józef Piłsudski, czy Danuta Sedzikówna ,,Inka". W książce znajdują się informacje nie tylko na ich temat, ale o innych sławnych Polakach, dla których najważniejsza była Polska. Poznają wiele ciekawostek z historii naszego kraju. 
Przy każdej opisanej postaci znajduje się quiz, który sprawdzi wiedzę czytelnika, a odpowiedzi znajdzie w tekście i na końcu książki. Całostronicowe kolorowanki uprzyjemnią naukę, jest ich tutaj 43. 
Książka zawiera 48 naklejek, które należy nakleić w wyznaczonych miejscach na portretach postaci.
Na końcu książki znajduje się także dyplom do wycięcia dla ,,Małego Patrioty". Na wewnętrznej stronie tylnej okładki zamieszczono wybrane herby / godła Polski.
Do egzemplarza dołączono magnes w kształcie mapy Polski.


Poczet polskich Patriotów dla dzieci
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 96
Format: 21.2x29.0
Oprawa: Twarda


Obie książki gorąco polecamy. Są pięknie ilustrowane, treść zamieszczona w publikacjach podana jest przystępnym i zrozumiałym językiem. Drastyczne szczegóły z życia i śmierci wielu postaci opisano łagodnym językiem, dzięki temu historie nie przerażą nawet przedszkolaków (,,oddali własne życie"; ,,za swoje oddanie Ojczyźnie poświęciła życie" itp.). W umiejętny sposób pominięto takie szczegóły, jak katowany, czy maltretowany.
Zamieszczenie portretów postaci jako kolorowanek, to moim zdaniem, strzał w dziesiątkę. Dzieci mają zadanie pokolorować rysunki oraz nakleić liczne naklejki. To dodatkowo utrwala wiedzę.

Do publikacji często powracamy.


http://www.swietyfilip.pl/

5 komentarzy:

 1. Fajnie wygląda choć to nie nasze tematy

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieki tak ciekawie wydanym ksiażkom dzieciaki łatwiej chłoną wiedzę, nawet jeśli czegoś nie lubią, tak jak ja nie lubię historii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiadają się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy pomysł na naukę historii i doskonała lekcja patriotyzmu:)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...