RODO / kontakt z nami

Etykiety

Etykiety

Mataszkowie i tajemnice Helu - Tomasz Stochmal

Ciekawa i pełna tajemnic historia wakacyjna Mataszków i ich przyjaciół napisana przez Tomasza Stochmala.


Książka opowiada o wakacjach Mataszka i jego rodziców na Półwyspie Helskim. Bohaterami opowieści jest Mataszek; rodzice Mataszka; wujek; latarnik Janusz i jego żona, Danuta oraz ich synowie Grzybcio i Kasztanek, a także kot Gacek.


Mataszkowie i synowie latarników, (którzy spędzili cały rok u Mataszków), po długiej podróży z gór docierają do Helu.
Wakacje trwały w najlepsze. Rodziny postanowiły spędzić razem lato. Chłopcy są bardzo szczęśliwi.Mając mnóstwo energii i zapału postanowili zbudować fort. Najlepszym miejscem na to okazała się domowa piwnica.


I tutaj zaczyna się ciąg niezwykłych wydarzeń obfitujących w dziesiątki zagadek i tajemnic. Będzie także trochę niebezpiecznie, będzie i choroba jednego z chłopców. Co się wydarzy? Tego nie mogę, oczywiście, zdradzić. Dodam tylko, że będzie żywiołowo, sympatycznie i bardzo ciekawie.


Książka napisana jest bardzo ciekawym i zgrabnym językiem. Czyta się ją bardzo przyjemnie, akcja jest wartka i nie zagmatwana. Czytelnik dowiaduje się wielu ciekawostek o Helu i półwyspie. Jej lektura może być początkiem planów podróżniczych i zachętą do poszukiwania kolejnych informacji o naszym półwyspie. Czytając ją mieliśmy chęć spakować plecaki i pognać nad morze... :)


Oprawa książki, to miękka lakierowana okładka z kolorową i estetyczną grafiką. Książka zawiera szkicowane rysunki autorstwa Hanny Urbankowskiej.

Książkę bardzo serdecznie polecamy.

O idei podróżowania i więcej książkach przygodowych o Mataszkach TUTAJ (klik)

4 komentarze:

 1. Ciekawa pozycja, jestem bardzo ciekawa tych przygód w piwnicy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podejrzewam, że bohaterowie znaleźli jakieś pamiątki z przeszłości, ale żeby się przekonać muszę zajrzeć do środka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj Wy lubicie takie detektywistyczne książki:) hihihi

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa ;) idealna do przeczytania przed wakacjami nad morzem, my przynajmniej lubimy czytać legendy, opowiadania etc o miejscach gdzie jedziemy ;)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na
Facebooku ➡
https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍