RODO

Etykiety

Etykiety

Abecadło i Akademia Malucha - czerwiec 2017 - Wyd. Aksjomat

Kolejne numery miesięczników Abecadło i Akademia Malucha od wydawnictwo Aksjomat u nas zagościły i wywołały wiele pozytywnych emocji. Te magazyny są doskonałe dla każdego przedszkolaka młodszego i starszego. Miesięczniki Aksjomat polecają się również na prezenty dla przedszkolaków. :) 


W bieżących numerach nie zabraknie ani nauki, ani rozrywki, a jak zawsze jest miło, kolorowo i przyjemnie. Tym razem Filip skusił się, by pokazać do recenzji, że i ,,Akademią Malucha" też lubi. Fakt, jest skierowana do maluchów, ale jeśli, tak jak my, znajduje się w domu, to bez wielkiego skrępowania podsuwajmy i starszym przedszkolakom, bo i tu znajdą coś dla siebie.

,,AKADEMIA MALUCHA"


Na 25 stronicach mnogość atrakcji. Czytelny spis treści pomoże odnaleźć ulubione rubryki.


W całym magazynie znajduje się kilka opowiadań. Jednym z naszych ulubionych jest ta z przygodami wiewiórki Agatki. Kolorowe wyraźne ilustracje, zabawne dialogi, ciekawa opowiastka, a na końcu pytania sprawdzające. Taki tekst jest doskonałą rozrywką dla dziecka i czytającego Mu rodzica.


Quizy, to już nieodłączny element ,,Malucha". Proste zadania dla gimnastyki rączki i główki. Doskonała rozrywka i ćwiczenie spostrzegawczości i trening manualny.
W zadaniu czerwcowego numeru należy wkleić naklejki, których w numerze sporo. Za wykonane zadania dziecko nakleja Lwa z napisem ,,Brawo", to dodatkowy motywator, by dziecko z chęcią przystąpiło do dzieła.

,,Opowieści świnki Malwinki" wprowadzają w miły nastrój. Tym razem świnka przyjmuje gości. Jak zakończy się ta wizyta?


Cyferki. Doskonały pretekst do nauki liczenia. Nie tylko cyferki się poznaje, ale także uczy rymowanych wierszyków.


 Kolejne proste zadanie, które u nas wzbogaciliśmy o pisanie.


Zadania na spostrzegawczość :)W tym numerze nie zapomniano o tatusiach. Znajduje się prosta instrukcja przesłodkiej laurki dla Taty. My guziczki już zakupiliśmy (pozostałe materiały także mamy) i przystąpimy do dzieła. O tym napiszemy w osobnym wpisie.


 Masażyki malucha i wierszyk. :)


 Kolejny quiz.


W numerze są i labirynty i kolorowanka. Nie zabrakło lekcji angielskiego, a także nauki literek (K i L).

,,ABECADŁO"


Podobnie jak w ,,Akademia Malucha", tak i w ,,Abecadło" nie zabrakło ciekawych czytanek.Prosty komiks ,,rozgrzeje" i zachęci do... wycieczki. Bohaterowie wyruszają na weekendową wycieczkę.


W comiesięcznej rubryce ,,Co to znaczy" nasz przedszkolak dowiedział się kilku przydatnych wyrażeń. I choć jeszcze przez długie lata będzie ,,na garnuszku" u rodziców, to już teraz wie, co to wyrażenie oznacza ;), ale też wie, że jak już na nim nie będzie, to ,,nie pocałuje" klamki, bo także i to wyrażenie poznał, więc w porę będzie się upewniał, czy rodzice są w domu, zanim się do nich wybierze. ;)


Dorosłość! Które dziecko jej nie pragnie. Wielu dorosłych pragnie powrotu do dzieciństwa. A co na to Tornado i Królik? O tym w bardzo pouczającym opowiadaniu, które zakończone jest pytaniami ćwiczącymi słuchanie ze zrozumieniem. Bardzo nam się takie opowiadanie podoba.


 Kolejne zadania ćwiczące intelekt, koncentrację i sprawność nadgarstka :)Za wykonane zadanie dziecko nakleja sobie naklejkę z Lwem:


 A to już lekcja angielskiego. Syn bardzo chętnie wypełnia zadania.


W numerze jest opisany i zilustrowany prosty eksperyment chemiczny, który z pewnością kiedyś zaprezentujemy (często wracamy do numerów archiwalnych).
Bardzo ciekawą propozycją jest wykonanie laurki dla Taty na Dzień Ojca. Każdy tata zapewne ucieszy się z rękodzieła swojego dziecka.Inne ciekawe rubryki w tym miesiącu, to min. obserwacja przyrody. Mały przyrodnik dowie się takich ciekawych rzeczy, jak to skąd wiadomo, że jest już lato; ile trwa astronomiczne lato, czy jaką porę roku mają inne regiony świata. Jest także dużo informacji na temat dzieci różnych zwierząt.

W tym numerze nie zabrakło także liczb, gdzie dziecko poznaje liczby 11 i 12, a także liter, gdzie poznaje literki K i L.

Na uwagę zasługuje także kącik logopedyczny z ćwiczeniami artykulacyjnymi.

A na koniec zachęcam do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który zamieszczony jest w miesięczniku ,,Abecadło". By wziąć w nim udział wystarczy wykonać pracę plastyczną i przesłać ją wraz z kuponem wyciętym z 23 stron. Do wygrania atrakcyjne nagrody.


Miesięczniki bardzo serdecznie polecamy. Są doskonałe na każdą porę roku :)

Poprzednie numery opisałam:
Akademia Malucha TU
Abecadło TU

http://www.aksjomat.com/1969/ksiazki_dla_dzieci/ABECADLO---maj-2017.html

3 komentarze:

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...