RODO

Etykiety

Etykiety

Księga pierwszych czytanek - Polscy autorzy i ilustratorzy - Wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej

Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej przygotowało  zbiór opowiadań ,,Księga pierwszych czytanek" dla dzieci, które znają już wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia, potrafią składać wyrazy, a nawet całe zdania, ale nie umieją jeszcze płynnie czytać. 

W książce dziecko znajdzie aż osiem opowiadań o różnej tematyce. Każde z nich ma dużą czcionkę, przejrzysty tekst, a do tego jest pięknie ilustrowane. Historyjki nie są długie, więc nie nużą młodego czytelnika.Łatwo odnieść wrażenie, że książka jest bardzo interesującą publikacją i dla dziewczynek, i dla chłopców. W każdej z opowieści znajduje się ciekawa historyjka, w której każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Mamy tutaj opowieści o tematyce bliższej dziewczynkom, inne bliższe chłopcom, ale wszystkie przyciągnęły uwagę naszego Synka i z przyjemnościom oddawał się lekturze. ,,Zuzia i piesek w kratkę" opowiada o małej Zuzi, która miała pieska. Nie miał ubranka, jak inne pieski. Mała Zuzia pragnęła, by i jej piesek miał piękne wdzianko. Co z tego wszystkiego wynikło?


W każdym z opowiadań trudniejsze słowa zostały zostały wypisane na boku tekstu.
Mamy m.in.:
- słowniczek wyrazów:


- Głoskowanie:


- Objaśnienia:
Są też sylaby, oraz samogłoski i spółgłoski. Wszystkie te elementy ułatwiają naukę płynnego czytania.
,,Antek i stara jabłonka", opowieść o Antku i jego dziadkach, a przede wszystkim o jabłonce, która była dla chłopca czymś wyjątkowym. Pewnych wakacji z ulubionym drzewem zaczęło dziać coś się niedobrego. Co zrobi Antek, by ocalić ukochane drzewo?

,,Zosia i fiołkowy kapelusz". Opowieść o zapominalskiej Zosi i jej wielkim smutku, który został uleczony pewnym zdobnym detalem, który podarowała dziewczynce mama...
,,Jaś i zaczarowany przyjaciel", to opowieść o tym, jak Jaś narysował sobie przyjaciela, który go wspierał w trudnych chwilach.

,,Matylda i czekoladowe ciasto", apetyczna opowieść o tym, jak Matylda dzięki cioci poznaje różne smaki. Mamy tutaj sporo o słodkościach. Aż ślinka cieknie ;)
,,Kuba i niesforna piłka", historia pewnej piłki ,,zmyłki", którą znalazł Kuba. Jest też pies, Rogal i mała Ewa. Co takiego niezwykłego jest w tej opowieści? Wielkie zaskoczenie i sporo śmiechu.


A to kolejne (w tej recenzji) przykładowe zestawienie pobocznych wspomagaczy, których w książce co nie miara. Są one bardzo użyteczne i wzbudzają zainteresowanie dziecka, przez co uczy się łatwiej i naturalnie przyswaja wiedzę.

,,Lenka i magiczne drzewo". Kolejna opowieść o drzewie, ale tym razem o drzewie, które nie dość, że rosło szybko, to jeszcze miało inne niespotykane właściwości. To opowieść także przyjaźni, którą warto pielęgnować. 


 

,,Franek i zielony stworek", Był sobie zielony sweterek, który za sprawą nożyczek oraz igły z nitką zamienił się w pięknego stworka. Mały Franio był nim oczarowany, lecz pewnego razu stworek się zagubił i trzeba było go odnaleźć, ale wcale nie było to takie łatwe. Dlaczego? O tym dowiecie się z lektury książki.Książka jest wartościową i piękną publikacją, która zawiera mnóstwo pozytywnych treści. Opowieści są krótkie, posiadają morał oraz puentę. To, że książka jest dość gruba nie zraża dziecka do czytania, gdyż opowieści są ciekawe, więc przechodzi chętnie z jednej opowieści do drugiej w wielkim zapałem do czytania.

Polecamy serdecznie. Oby pojawiało się więcej takich publikacji.

Księga pierwszych czytanek
Autor: praca zbiorowa
Wiek: 6-9 lat
Format: 200x220mm
Liczba stron: 264
Okładka: Oprawa twarda
Premiera: 15.03.2017

https://publicat.pl/ced/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/ksiega-pierwszych-czytanek

3 komentarze:

  1. Świetna książka dla wszystkich, którzy rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

    OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...