RODO

Etykiety

Etykiety

Pierwsza encyklopedia - Samochody i Rekordy zwierząt - Wyd. Wilga

Dobra encyklopedia dla przedszkolaków jest na wagę złota. Chodzi o taką, która rozbudzi w dziecku ciekawość świata i dostarczy informacji oraz przedstawi rysunki omawianego tematu. Encyklopedie, które bardzo przypadły do gustu naszemu Synowi i nam, to Samochody i Rekordy zwierząt serii Pierwsza encyklopedia od wydawnictwo Wilga. To także świetny pomysł na upominek na zakończenie przedszkola.


Książki są pięknie elegancko oprawione w błyszczące okładki z metalicznymi grzbietami, posiadaj solidną oprawę, kartki zostały starannie klejone i szyte. Taka oprawa jest szczególnie ważna, gdy z książek korzystają małe dzieci. U nas idealnie sprawdzają się podczas wyjazdów, gdy Synek zabiera książki ze sobą i podczas jazdy studiuje sumiennie każdy z egzemplarzy. Książki choć narażone są na gwałtowniejsze przemieszczanie i wertowanie stron nie niszczą się.

Pierwsza encyklopedia. Samochody

Tytuł: Pierwsza encyklopedia. Samochody
Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilość stron: 96
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-05-10
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga

Książka posiada czytelny spis treści z podziałem na kategorie opatrzone drobną grafiką tematycznie nawiązującą do tematu działów, które są podzielone na liczne rozdziały.
W książce są cztery działy:
- Od fabryki do złomowiska
- Na drodze
- Rodzaje samochodów
- Sporty samochodowe
Na końcu książki znajduje się indeks, by łatwo znaleźć potrzebne słowo.


Młody czytelnik z książki dowie się szereg wiadomości ze świata motoryzacji. Przekona się, jak odbywa się produkcja samochodów, o budowie auta, zajrzy także za kierownicę, gdzie na ilustracji dokładnie przedstawiono wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia tj. licznik prędkości, stacyjkę, pedały czy przełącznik świateł. Takie zestawienie jest bardzo ciekawym tematem małego chłopca, który nie ma okazji korzystać z tych instrumentów na co dzień, a tutaj na spokojnie może je sobie pooglądać i dowiedzieć się do czego który służy.Na dalszych stronicach książki jest równie ciekawie. Dziecko ,,uda się" do warsztatu samochodowego, na stację benzynową, do myjni samochodowej, na złomowisko i dowie się co w danym miejscu się robi, pozna przedmioty i czynności. Przy tym wszystkie czasowniki (w całej książce) są umieszczone są w szarym tle. Dzięki temu dziecko dodatkowo poznaje te wyrażenia.

Poza tym w książce pięknie przedstawiono różne środowiska do jazdy autem. Mamy tutaj typową drogę, parkingi, na autostradzie, miejsca na wypoczynek podczas jazdy i inne.
To bardzo fajny i przemyślany dział. Dziecko z zainteresowaniem przegląda poszczególne strony, wypatruje ciekawostek, odczytuje nazwy, wypytuje się.


Mamy też znaki drogowe, rodzaje aut, sporty samochodowe, w którym pokazano słynne wyścigi, są i różne trasy oraz historia motoryzacji, w której nie zabrakło i Henriego Forda.Na końcu każdego z działów jest quiz sprawdzający wiedzę.


Książka doskonale bawi i uczy :).

Pierwsza encyklopedia. Rekordy zwierząt

Tytuł: Pierwsza encyklopedia. Rekordy zwierząt
Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilość stron: 96
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-05-10
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga


Książka posiada czytelny spis treści z podziałem na kategorie opatrzone drobną grafiką zwierząt nawiązującą do tematu działów, które są podzielone na liczne rozdziały.
W książce są cztery działy:
- Mistrzowie świata
- Najlepsi w wyjątkowej kategorii
- Olimpiada zwierząt
- Mistrzowie przetrwania
Na końcu książki znajduje się indeks, by łatwo znaleźć potrzebne słowo.


Książka ma tak piękne ilustracje, że Syn z wielką satysfakcją i ciekawością zabierał się do lektury. Od teorii przeszedł do ,,praktyki". Min. zainteresowały go jaja strusia. Był ciekaw, jak jest w porównaniu z jajem kurzym. Już teraz planuje wyjazd do zoo, w którym są różne ptaszyska, a szczególnie strusie ;)


Z książki dzieci dowiedzą się wiele interesujących i niezwykłych szczegółów o zwierzętach, nie tylko o zwierzętach współczesnych jest mowa, ale także o tych z przeszłości. Zastosowany tutaj podział jest bardzo przemyślany.


Bardzo ciekawie zobrazowano wyjątkowość zwierząt np. pod względem wagi, zwinności, szybkości, ilości spożywanego jedzenia i innych. Dziecko od razu widzi porównanie i łatwiej mu zrozumieć i przyswoić wiedzę.

W książce nie zabrakło i quizu sprawdzającego wiedzę :) Takie quizy znajdują się na końcu każdego z czterech działów.


Obie encyklopedie są doskonałym źródłem wiedzy dla dzieci. Pobudzają wyobraźnię, uczą i rozwijają.
Jeśli macie chęć podarować dzieciom intelektualne ,,pigułki", to te książki idealnie się do tego nadają. Warto wziąć je pod uwagę jako prezent np. na zakończenie przedszkola.
Bardzo serdecznie polecamy.

Książki do nabycia (pod linkami):http://www.gwfoksal.pl/wydawnictwo/wilga/

7 komentarzy:

 1. Bardzo nam się spodobały te encyklopedie

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe pozycje, WQy to zawsze wynajdziecie coś fajnego:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oba tytuły ciekawe, ale coś czuję, że Tygrys przepadłby przy samochodach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka bardzo lubi takie książki, ta o samochodach by jej się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rekordy zwierzat przypadłyby Dusi do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy z tej serii "Mój dzień". Bardzo fajna, przez bardzo długi czas była najważniejszą pozycją w biblioteczce syna, a i teraz jeszcze do niej wraca. Nasza jest zaczytana na śmierć :-D Polecamy :-)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...