RODO

Etykiety

Etykiety

Bolek i Lolek zwiedzają Polskę - Zuzanna Kiełbasińska - Wydawnictwo Znak emotikon

,,Bolek i Lolek zwiedzają Polskę" od Wydawnictwo Znak emotikon. Otwieramy książkę i wyruszamy w niezwykłą podróż po dookoła Polski wraz z Bolkiem i Lolkiem, czyli znanymi i lubianymi bohaterami kreskówki. Nasi bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż, by odnaleźć Smoka Wawelskiego, który się gdzieś ,,zawieruszył" ;)... Podróż czas zacząć! Gotowi?


Bolek i Lolek wyjechali z rodzicami do Krakowa na wakacje. Ich największym pragnieniem, poza zwiedzaniem różnych atrakcji miasta, było zobaczenie smoka Wawelskiego.


Wybrali się na spotkanie ze smokiem. Kiedy dotarli nad Wisłę do smoczej jamy, okazało się, że tam nie ma smoka, a tylko ziejący ogniem pomnik smoka. Chłopcy poczuli się rozczarowani, ale tylko przez chwilę, bo zaraz trafili na coś, co poprawiło im humory i napełniło nadzieją, a co najważniejsze, zapałem do dalszych poszukiwań. Była to mapa... i to podpisana przez smoka.

Chłopcy udali się najpierw do Wieliczki. Spotkali tam Kingę i Skarbnika. Oni wskazali chłopcom kolejny kierunek podróży. Kolejno udają się m.in. do Katowic, Bielsko-Białej, ..., Kaplicy Czaszek w Kudowa-Zdrój, a potem przemieszczają się dalej to tu to tam. Odwiedzone miejsca można zobaczyć na mapce, która znajduje się na wewnętrznej stronie okładki.
Bolek i Lolek zahaczają i o Częstochowę, a w zasadzie o Jasnogórski dziedziniec, gdzie jest mnóstwo ludzi, a obiektem, który wywołał takie zainteresowanie jest pilnujący klasztoru August Kordecki ;) Jak możecie się domyślić, to postać z posągu ;)


Wśród wielu odwiedzonych miejsc nie mogło zabraknąć i Warszawy. Tyle pięknych miejsc odwiedzili, wiele postaci zobaczyli, mnóstwo przygód mieli za sobą, a jeszcze kolejne przed sobą.


W końcu nasi bohaterowie docierają do Zakopanego, a precyzyjniej mówiąc, do Tatr. Chłopcy są uradowani. Dlaczego? Domyślcie się, a by się upewnić, że odpowiedź jest poprawna zajrzyjcie do książki, bo naprawdę warto! :)

Książka posiada piękne kolorowe ilustracje, które przyciągają uwagę dziecka oraz ciekawą opowieść z wartką akcją i ciekawymi bohaterami w tle. Do tego na stronicach książki ,,poukrywały się" różne detale, które należy odszukać, to zdecydowanie dodatkowy atut książki.

Książkę bardzo serdecznie polecamy. Czytaliśmy ją kilka razy i jestem pewna, że jeszcze nie raz ją przeczytamy. :)


http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7604,Bolek-i-Lolek-zwiedzaja-Polske

Tekst: Zuzanna Kiełbasińska
Ilustracje: Anna Nowacka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Książkę znajdziecie TUTAJ

7 komentarzy:

 1. Córka lubi Bolka i Lolka a ta wersja na pewno tez by jej się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Bardzo lubimy tego typu ksiażki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bolka i Lolka znam z tv i bardzo lubiłam, więc tym chętniej sięgnę do książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale świetna książka! Nie znałam jej wcześniej, a widzę że jest rewelacyjna. Musimy ją zakupić koniecznie.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...