RODO

Etykiety

Etykiety

Pan Toti i robocik - Joanna Sorn-Gara - wyd. Arti

Od niedawna jesteśmy fanami pewnego małego stworka. Wielki dziw mnie bierze, że do tej pory nie słyszałam o kimś takim, jak on... O kim mowa? O Totim! To bardzo uroczy jegomość w czerwonym płaszczyku i kapelusiku do kompletu. Słyszeliście o nim?
Na pierwszy ogień trafił do nas ,,Toti i robocik". Bardzo fajna opowieść od wydawnictwo Arti.


Mały człowieczek, który jest bohaterem nie tylko książek, ale i serialu tv, przeżywa różne ciekawe przygody. W części ,,Pan Toti i robocik" opowieść zaczyna się od poszukiwania skarbu. Toti zabiera ze sobą niebieską łopatkę i lampę i schodzi pod podłogę do kopalni. Kopie i odkopuje zębatki. 
Do czego służą koła zębate czytelnik dowiaduje się z przypisów w ramce. Oprócz tych edukacyjnych dopisków natrafimy na szereg zadań. Dziecko ma za zadanie przejść labirynt, ponumerować łóżka wg. wielkości, a także nauczy się rozpoznawać planety.

A co z naszym głównym bohaterem i jego zębatkami? Zębatki chwilowo pójdą w odstawkę, bo trafi się sprawa niecierpiąca zwłoki, w której to główną rolę odegra tytułowy robocik, któremu trzeba będzie pomóc. W opowieści nie zabraknie bliźniaków o wrednawej naturze i innych. Więcej dowiecie się z lektury książki.
Książeczka jest bardzo ciekawa, wciągająca i wygodna w czytaniu. Dialogi zostały podzielone na kolory wg. postaci, każda z postaci otrzymała inny kolor tekstu. Oprócz tego książka posiada kolorowe i czytelne ilustracje, które przyciągają uwagę dziecka. Duża ilość zadań i zagadek urozmaica czytanie.

Książkę serdecznie polecamy. Już nie możemy doczekać się kolejnych części z serii: ,,Pan Toti i sprawa z makaronem" oraz ,,Pan Toti i ziarenko".

Pan Toti i robocik
Autor: Joanna Sorn-Gara
Oprawa: twarda
Format: 21x22
Liczba stron: 48 

http://old.artibiuro.pl/nowosci/pan-toti-i-robocik

4 komentarze:

 1. Pan Toti, pan Toti to ja, ostatnio oglądałam tą bajkę razem z córką, bardzo ciekawa, sympatyczni bohaterowie,córka zaciekawiona bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bajka super, ale dla nas pierwsze miejsce zajmują książki :)

   Usuń
 2. Pan Toti mignął mi kiedyś w tv, ale bliżej nie zdążyliśmy go poznać.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...