RODO

Etykiety

Etykiety

Wodne kolorowanie z Bob Budowniczy oraz Tomek i Przyjaciele - Egmont

Kolorowanki, które zamalowuje się tylko wodą, to już atrakcja dla dziecka, a gdy dodamy do tego bohaterów ulubionej bajki, możemy liczyć na radość dziecka i wielki zapał do pracy. Wodne kolorowanie od wydawnictwo Egmont.

Kiedy pokazałam Filipowi najnowsze kolorowanki, bardzo się ucieszył. Od razu zabrał się do dzieła. By rozpocząć zabawę nie potrzeba wielu przygotowań, wystarczy tylko woda w kubku i pędzelki.

Zabawa polega na ,,malowaniu" po zakropkowanych fragmentach za pomocą pędzelka zamoczonego w wodzie. Z tych kropek uwalnia się barwnik, który nadaje obrazkowi bardzo ładne delikatne barwy.

Kolorowanki zostały nadrukowane na grubszym papierze, gramaturą zbliżonym do kartki technicznej. Dzięki temu dziecko może bez obaw kolorować jeden obrazek po drugim, bez obawy, że poprzednie dzieła się uszkodzą. Obrazki znajdują się tylko z jednej strony, więc można wyciąć gotową pracę i zawiesić na ścianie :)

W każdej z książeczek znajduje się po 8 obrazków.


 Każdej kolorowance towarzyszy krótka opowiastka o cechach ich bohatera.Tak wygląda kolorowanie w praktyce :)


Takie kolorowanki świetnie wpływają pozytywnie na dziecko, są świetnym umilaczem czasu, a do tego ćwiczą koncentrację, małą motorykę i cierpliwość.

Wraz z kolorowankami warto zaopatrzyć dziecko w książeczki z opowieściami. Pisałam o nich TU.

http://inaisewa.blogspot.com/2017/05/moje-bajeczki-masza-i-niedzwiedz-bob.html    http://inaisewa.blogspot.com/2017/05/moje-bajeczki-masza-i-niedzwiedz-bob.html


https://egmont.pl/seria/WODNE-KOLOROWANIE,s,732161

6 komentarzy:

 1. Fajne sa! U nas teraz swoje 5 minut ma "Pszczółka Maja" z tej serii 🐝🐝🐝

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubiłam w dzieciństwie takie kolorowanki, choć wtedy dostępne były tylko te zza wschodniej granicy. A tu ulubieni bohaterowie Synka. Chyba skuszę się na Tomkową. Synek miałby radość z malowania, a ja uporządkowałabym sobie imiona lokomotyw i innych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 3. mamy i chłopcy też nimi zachycweni!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieliśmy kolorowanke tego typu jednakże z księżniczkami :)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...