RODO

Etykiety

Etykiety

Maria Skłodowska-Curie - Polscy Superbohaterowie - Wyd. RM

Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE od wydawnictwo RM, to książki opowiadające ciekawe historie o niezwykłych Polkach i Polakach. W tym wpisie prezentacja książki ,,Maria Skłodowska-Curie - Polscy Superbohaterowie".


Nowa seria wydawnictwa RM wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Dzięki niej młody czytelnik może dowiedzieć się, jak żyli, o czym marzyli i co osiągnęli, a przede wszystkim co zawdzięczamy Polskim bohaterom. 
Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej serii, wiedziałam, że będą to dla nas interesujące lektury i nie pomyliłam się.


Książka napisana jest prostym i barwnym językiem. Opowieść rozpoczyna się na skwerku przy pomniku, gdzie mała Zosia spaceruje ze swoim pieskiem, Lancetem. Ten niepozorny niedzielny poranek owocuje nową wspaniałą znajomością. Kiedy piesek znika z zasięgu wzroku dziewczynki, zaczyna wołać go po imieniu. Pieska nigdzie nie ma.


Na ławce przy pomniku siedzi staruszka, choć rodzice upominali Zosię nie raz, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi zaczyna nieśmiałą rozmowę z nieznajomą panią. Starsza pani wspomina jej o pewnym psie z przeszłości, którego miała w dzieciństwie. Tworzy się piękna atmosfera i od słowa do słowa nawiązuje serdeczna przyjaźń. Starsza pani, która ma na imię Janina, opowiada Zosi nie tylko o psie Lancecie, ale także o swoim dzieciństwie i Marii Skłodowskiej, która jak wiemy, po ślubie z Francuzem, Piotrem Curie otrzymała nazwisko Curie.


Dzięki tej lekturze czytelnik nie tylko udaje się w sentymentalną podróż w odległą (współczesnym dzieciom) przeszłość, ale także poznaje życie i różne wydarzenia z życia Marii Skłodowskiej-Curie, jej dzieciństwa, nauki, a także pracy naukowej i humanitarnej. Poznajemy także bliżej członków jej najbliższej rodziny - rodziców oraz rodzeństwo, a także, późniejszych, męża i dzieci.
Czy wiecie, że Maria Skłodowska, jako dziecko, była pieszczotliwie nazywana Anciupecio? O jej wielkim marzeniu, czyli o wykładaniu na paryskiej Sorbonie wielu słyszało, ale czy dzieci wiedzą o tym, że w tamtych czasach tylko mężczyźni mogli być tam wykładowcami? A jak to się stało, że udało jej się utrzymać na studiach we Francji? Tyle fascynujących rzeczy kryje się w opowieści, którą autorka Małgorzata Sobieszczak-Marciniak napisała dla dzieci. Ilustracje wykonała Kasia Kołodziej. Swoją drogą ilustracje bardzo przypadły nam do gustu na równi z tekstem.Polecamy tę fascynującą lekturę, bo nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i daje świadectwo dawnych lat. Młody czytelnik przekona się, że dzięki wytrwałej nauce i pracy wiele może osiągnąć dla siebie i innych.


W serii ukazała się także druga książka: ,,Rotmistrz Witold Pilecki".


Maria Skłodowska-Curie
Autor:  Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Ilustracje: Kasia Kołodziej
Oprawa twarda
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017

12 komentarzy:

 1. Zapowiada się świetna seria!!!! Czytamy coś w tym stylu po angielsku, super że teraz możemy także i po polsku. Sylwetke Marii moja corka juz poznała jestem pewna, że ta ksiazka bedzie sie jej podobać! Dzieki za recenzje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😍 Książka ciekawa i bardzo przyjemna do czytania także dla starszego czytelnika (czytaj rodzica) 😍.
   Polecam serdecznie

   Usuń
 2. Fantastyczna seria! Musze się za nią rozejrzeć, warto by dzieciaki uczyły się w tak fajny sposób o znanych i ważnych ludziach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dowiedzieć się z niej większość ciekawych rzeczy 😃.
   Polecam

   Usuń
 3. dzięki za wpis, sprawdzimy czy i u nas się "przyjmie" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😃.
   Odnoszę wrażenie, że książka każdemu się spodoba 😇

   Usuń
 4. Zapowiada się ciekawa seria.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, tak. Już nie możemy doczekać się kolejnych.

   Usuń
 5. oj chciałabym takiw ksiażki dla chłopców!

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...