Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE od wydawnictwo RM, to książki opowiadające ciekawe historie o niezwykłych Polkach i Polakach. W tym wpisie prezentacja książki ,,Maria Skłodowska-Curie - Polscy Superbohaterowie".
Nowa seria wydawnictwa RM wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Dzięki niej młody czytelnik może dowiedzieć się, jak żyli, o czym marzyli i co osiągnęli, a przede wszystkim co zawdzięczamy Polskim bohaterom.
Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej serii, wiedziałam, że będą to dla nas interesujące lektury i nie pomyliłam się.
Książka napisana jest prostym i barwnym językiem. Opowieść rozpoczyna się na skwerku przy pomniku, gdzie mała Zosia spaceruje ze swoim pieskiem, Lancetem. Ten niepozorny niedzielny poranek owocuje nową wspaniałą znajomością. Kiedy piesek znika z zasięgu wzroku dziewczynki, zaczyna wołać go po imieniu. Pieska nigdzie nie ma.
Na ławce przy pomniku siedzi staruszka, choć rodzice upominali Zosię nie raz, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi zaczyna nieśmiałą rozmowę z nieznajomą panią. Starsza pani wspomina jej o pewnym psie z przeszłości, którego miała w dzieciństwie. Tworzy się piękna atmosfera i od słowa do słowa nawiązuje serdeczna przyjaźń. Starsza pani, która ma na imię Janina, opowiada Zosi nie tylko o psie Lancecie, ale także o swoim dzieciństwie i Marii Skłodowskiej, która jak wiemy, po ślubie z Francuzem, Piotrem Curie otrzymała nazwisko Curie.
Dzięki tej lekturze czytelnik nie tylko udaje się w sentymentalną podróż w odległą (współczesnym dzieciom) przeszłość, ale także poznaje życie i różne wydarzenia z życia Marii Skłodowskiej-Curie, jej dzieciństwa, nauki, a także pracy naukowej i humanitarnej. Poznajemy także bliżej członków jej najbliższej rodziny - rodziców oraz rodzeństwo, a także, późniejszych, męża i dzieci.
Czy wiecie, że Maria Skłodowska, jako dziecko, była pieszczotliwie nazywana Anciupecio? O jej wielkim marzeniu, czyli o wykładaniu na paryskiej Sorbonie wielu słyszało, ale czy dzieci wiedzą o tym, że w tamtych czasach tylko mężczyźni mogli być tam wykładowcami? A jak to się stało, że udało jej się utrzymać na studiach we Francji? Tyle fascynujących rzeczy kryje się w opowieści, którą autorka Małgorzata Sobieszczak-Marciniak napisała dla dzieci. Ilustracje wykonała Kasia Kołodziej. Swoją drogą ilustracje bardzo przypadły nam do gustu na równi z tekstem.
Polecamy tę fascynującą lekturę, bo nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i daje świadectwo dawnych lat. Młody czytelnik przekona się, że dzięki wytrwałej nauce i pracy wiele może osiągnąć dla siebie i innych.
W serii ukazała się także druga książka: ,,Rotmistrz Witold Pilecki".
Maria Skłodowska-Curie
Autor: Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Ilustracje: Kasia Kołodziej
Oprawa twarda
Liczba stron: 96
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017
Świetna seria!!!
OdpowiedzUsuńTo prawda, wspaniała 😃
UsuńZapowiada się świetna seria!!!! Czytamy coś w tym stylu po angielsku, super że teraz możemy także i po polsku. Sylwetke Marii moja corka juz poznała jestem pewna, że ta ksiazka bedzie sie jej podobać! Dzieki za recenzje!!!
OdpowiedzUsuń😍 Książka ciekawa i bardzo przyjemna do czytania także dla starszego czytelnika (czytaj rodzica) 😍.
UsuńPolecam serdecznie
Fantastyczna seria! Musze się za nią rozejrzeć, warto by dzieciaki uczyły się w tak fajny sposób o znanych i ważnych ludziach :)
OdpowiedzUsuńMożna dowiedzieć się z niej większość ciekawych rzeczy 😃.
UsuńPolecam
dzięki za wpis, sprawdzimy czy i u nas się "przyjmie" :)
OdpowiedzUsuń😃.
UsuńOdnoszę wrażenie, że książka każdemu się spodoba 😇
Zapowiada się ciekawa seria.
OdpowiedzUsuńO, tak. Już nie możemy doczekać się kolejnych.
Usuńoj chciałabym takiw ksiażki dla chłopców!
OdpowiedzUsuńświetnie zapowiadająca się seria
OdpowiedzUsuń