niedziela, 11 czerwca 2017

Maria Skłodowska-Curie - Polscy Superbohaterowie - Wyd. RM

Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE od wydawnictwo RM, to książki opowiadające ciekawe historie o niezwykłych Polkach i Polakach. W tym wpisie prezentacja książki ,,Maria Skłodowska-Curie - Polscy Superbohaterowie".


Nowa seria wydawnictwa RM wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Dzięki niej młody czytelnik może dowiedzieć się, jak żyli, o czym marzyli i co osiągnęli, a przede wszystkim co zawdzięczamy Polskim bohaterom. 
Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej serii, wiedziałam, że będą to dla nas interesujące lektury i nie pomyliłam się.


Książka napisana jest prostym i barwnym językiem. Opowieść rozpoczyna się na skwerku przy pomniku, gdzie mała Zosia spaceruje ze swoim pieskiem, Lancetem. Ten niepozorny niedzielny poranek owocuje nową wspaniałą znajomością. Kiedy piesek znika z zasięgu wzroku dziewczynki, zaczyna wołać go po imieniu. Pieska nigdzie nie ma.


Na ławce przy pomniku siedzi staruszka, choć rodzice upominali Zosię nie raz, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi zaczyna nieśmiałą rozmowę z nieznajomą panią. Starsza pani wspomina jej o pewnym psie z przeszłości, którego miała w dzieciństwie. Tworzy się piękna atmosfera i od słowa do słowa nawiązuje serdeczna przyjaźń. Starsza pani, która ma na imię Janina, opowiada Zosi nie tylko o psie Lancecie, ale także o swoim dzieciństwie i Marii Skłodowskiej, która jak wiemy, po ślubie z Francuzem, Piotrem Curie otrzymała nazwisko Curie.


Dzięki tej lekturze czytelnik nie tylko udaje się w sentymentalną podróż w odległą (współczesnym dzieciom) przeszłość, ale także poznaje życie i różne wydarzenia z życia Marii Skłodowskiej-Curie, jej dzieciństwa, nauki, a także pracy naukowej i humanitarnej. Poznajemy także bliżej członków jej najbliższej rodziny - rodziców oraz rodzeństwo, a także, późniejszych, męża i dzieci.
Czy wiecie, że Maria Skłodowska, jako dziecko, była pieszczotliwie nazywana Anciupecio? O jej wielkim marzeniu, czyli o wykładaniu na paryskiej Sorbonie wielu słyszało, ale czy dzieci wiedzą o tym, że w tamtych czasach tylko mężczyźni mogli być tam wykładowcami? A jak to się stało, że udało jej się utrzymać na studiach we Francji? Tyle fascynujących rzeczy kryje się w opowieści, którą autorka Małgorzata Sobieszczak-Marciniak napisała dla dzieci. Ilustracje wykonała Kasia Kołodziej. Swoją drogą ilustracje bardzo przypadły nam do gustu na równi z tekstem.Polecamy tę fascynującą lekturę, bo nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i daje świadectwo dawnych lat. Młody czytelnik przekona się, że dzięki wytrwałej nauce i pracy wiele może osiągnąć dla siebie i innych.


W serii ukazała się także druga książka: ,,Rotmistrz Witold Pilecki".


Maria Skłodowska-Curie
Autor:  Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Ilustracje: Kasia Kołodziej
Oprawa twarda
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017

12 komentarzy:

 1. Zapowiada się świetna seria!!!! Czytamy coś w tym stylu po angielsku, super że teraz możemy także i po polsku. Sylwetke Marii moja corka juz poznała jestem pewna, że ta ksiazka bedzie sie jej podobać! Dzieki za recenzje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😍 Książka ciekawa i bardzo przyjemna do czytania także dla starszego czytelnika (czytaj rodzica) 😍.
   Polecam serdecznie

   Usuń
 2. Fantastyczna seria! Musze się za nią rozejrzeć, warto by dzieciaki uczyły się w tak fajny sposób o znanych i ważnych ludziach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dowiedzieć się z niej większość ciekawych rzeczy 😃.
   Polecam

   Usuń
 3. dzięki za wpis, sprawdzimy czy i u nas się "przyjmie" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😃.
   Odnoszę wrażenie, że książka każdemu się spodoba 😇

   Usuń
 4. Zapowiada się ciekawa seria.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, tak. Już nie możemy doczekać się kolejnych.

   Usuń
 5. oj chciałabym takiw ksiażki dla chłopców!

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...