RODO

Etykiety

Etykiety

Basia - WIELKA kolekcja - wydawnictwo Egmont

Basia, to bohaterka niezwykłej serii książek dla dzieci, którą napisała Zofia Stanecka, a zilustrowała Marianna Oklejak. Książki wydawnictwa Egmont.
Zerknijcie do wpisu i zobaczcie, jakie fajne to książki.
Książki o Basi, jej rodzinie i przyjaciołach, to pięknie ilustrowane, pouczające lektury, które podobają się dzieciom i ich rodzicom. Takie książki pomagają dzieciom lepiej zrozumieć świat i rządzące nimi obyczaje i obowiązki.
Książki opisują życie zwykłej polskiej rodziny - rodziny składającej się z obojga rodziców i trójki dzieci. Rodzina Basi spędza czas razem, przeżywa łatwe i trudne chwile, wspiera się. Rodzice z troską i cierpliwością tłumaczą dzieciom zawiłości życia w rodzinie i społeczeństwie.


 BASIA. WIELKA KSIĘGA SŁÓW


Świat Basi tworzą słowa, te słowa są dla jednych zrozumiałe, a dla Basi specyficzne, często trudne i niezrozumiałe. To słowa nazywają zachodzące w nim zjawiska i emocje, nadają mu charakter. 
W książce zawarto zestawienie tematów opisanych we wszystkich tomach Basinych przygód. Młody czytelnik dowie się, co oznaczają poszczególne słowa w świecie Basi, jakie wzbudza skojarzenia i uczucia. Dowie się np. kim dla Basi jest ,,babcia", co wie o Haiti, jakie emocje przynosi choinka, jak rozumie pojęcie ,,wolność" i wiele innych. W książce jest wiele pomysłów na zabawy, a nawet przepisy i instrukcje ich wykonania. Mamy m.in. podpowiedź, jak wykonać ,,błotne kotleciory", telewizor, czy jak ugotować pierogi. 

To książka dla miłośników Basi i sympatyków jej przygód oraz fascynatów słów i ciekawych ich znaczeń. Czytając KSIĘGĘ powracaliśmy wspomnieniami do przeczytanych wcześniej książek oraz poznawaliśmy te tematy, których dotychczas nie mieliśmy okazji przeczytać.

Książka wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Chętnie do niej wracamy.


***

WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD 4. BASIA


To zbiór siedmiu opowieści, które dotychczas ukazały się w osobnych książkach. Każda opowieść, to odrębna historyjka, która rozpoczyna się okładką, jaką miała odrębna książka.
My z nich wszystkich mieliśmy okazję przeczytać tylko ,,Basia i biblioteka", tym chętniej przeszliśmy do lektury tego zbioru, by nadrobić zaległości ;)

,,Basia i remont" - rodzice Basi zaplanowali remont w mieszkaniu...
,,Basia i piłka nożna" - o tym, jak Janek kolekcjonuje karty z piłkarzami...
,,Basia i wyprawa do lasu" - o tym jak Basia wraz z rodziną wybiera się do lasu i odwiedza leśniczówkę...
,,Basia i biblioteka" - w tej części Basia wraz ze swoją klasą wybierają się na lekcję biblioteczną, na której poznają autorkę książek dla dzieci...
,,Basia i wolność" - Basia wybiera się do muzeum i trapi ją temat ,,wolności"...
,,Basia i zwierzaki - to opowieść o choince i świętach, które miały być idealne, ale czy takie właśnie są?...
,,Basia i narty" - Basia wraz z rodzinką wybiera się na ferie w góry, by zażywać świeżego powietrza i uprawiać sporty zimowe...

Książkę polecamy szczególnie tym, którzy nie znają tych opowieści z poszczególnych tomów.
Książka idealnie nada się na upominek z jakiejkolwiek okazji.

 ***

BASIA I BASENMama Basi zachorowała, leży w łóżku i wypoczywa. By nie przeszkadzać jej w leczniczym śnie, Tata zabiera Basię i Janka do parku wodnego. Tacie marzy się relaks w jakuzzi, ale dzieci mają inne plany na spędzenie czasu na pływalni. Jakie? Jak spędzą czas na basenie? Oczywiście w wodzie ;P
Czy Basia pokona strach i nauczy się pływać? Czy odważy się zjechać z wielkiej zjeżdżalni? Na basenie było wiele śmiechu i zabawy, pojawił się nawet ,,rekin" ;) Czy Basi udało się przed nim uciec? O tym wszystkim dowiecie się z książki.  ***

BASIA I TABLET


Janek, brat Basi, dostaje od kuzyna tablet, jest tuż przed rodzinnym wyjazdem nad morze. Dzieci postanawiają zabrać go ze sobą. Tablet, wg. Basi jest taką wielką pokusą jak żelki - trudno się od niego oderwać. Mama narzeka, że dzieci się uzależnią od niego. Jak to jest z tabletem, czy da się bez niego żyć, czy jest to niemożliwe? A jak do urządzenia podchodzą dzieci, czy umieją się nim dzielić i jak wpływa on na relacje miedzy rodzeństwem, a co na to rodzice?Czy uda wybrnąć się z trudnych sytuacji i czy tablet nie zepsuje rodzinnego wyjazdu?
W książce jest bardzo ładnie przedstawiony ,,problem", jaki niesie ze sobą współczesna technologia.

  ***

BASIA I PRZYJACIELE. LULA


Basię i jej kuzynkę Lulę czeka wielkie wydarzenie - występ baletowy na sali przed pełną widownią. Czy tata dotrze na występ? A co jeśli Basia popsuje przedstawienie, do którego tak długo się przygotowywali? Czy ambitna Lula wypadnie najlepiej? Dziewczynki bardzo się stresują przed tym wielkim wydarzeniem.
Taki występ i próba pokonania tremy, to niełatwa sprawa, zwłaszcza kiedy patrzy na was tak wiele osób. Z lektury książki dowiecie się, jak Lula poradzi sobie ze stresem i małymi wpadkami, które przydarzyły jej się tamtego dnia.
BASIA, to książki które wciągają i fascynują dzieciaki oraz ich rodziców.
Serdecznie je polecamy. :)


Książki znajdziecie TU

http://www.egmont.pl/

12 komentarzy:

 1. "Błotne kotleciory" mnie rozbroiły... :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubimy serię o Basi i skrupulatnie kolekcjonujemy

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak się zastanawiałam, skąd znam tę twarz - widziałam ostatnio plakat filmu o Basi! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Obawiam się, że jak będę miała kiedyś dzieci, to zbankrutuję na książeczki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna seria, dotyka takich niby normalnych, ale jednak niekiedy uciążliwych problemów. dzieciaki z pewnością sporo się z niej nauczą.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Basia jest bardzo fajna, aż sama się dziwie, że jeszcze nie ma jej w naszej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne, pouczające i wzruszające książki.
  Przeczytałam jedną stronkę z Twojego zdjęcia, tą dotyczącej chorej mamy- coś drgnęło i poruszyło moje wrażliwe struny. heeh Dzięki Ci za tę rekomendację, strasznie się przyda- wydaje mi się, że moja prawie 3,5 latka będzie gotowa na opowieści o Basi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Basia to nasz książkowy numer 1

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczna pozycja dla najmłodszych!

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne są te książeczki, bardzo kolorowe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubimy Basię. Ostatnio udało nam się nawet zdobyć autograf od ilustratorki.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...