RODO

Etykiety

Etykiety

Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy SuperBohaterowie - wydawnictwo RM

Polscy SuperBohaterowie, to niezwykła seria książek wydawnictwa RM, która opowiada o zasłużonych Polakach, o ludziach mądrych, skromnych i bardzo odważnych. Książka to nie typowa biografia, jakich wiele, ale pięknie ilustrowana opowieść o współczesnych dzieciach, które zaznajamiają się biografią bohaterów narodowych. Niesamowite ilustracje do książki wykonał Tomasz Łaz.
Książka napisana jest prostym przystępnym językiem. 
O innej książce pisałam TU.


Autorką książki jest Małgorzata Strękowska-Zaremba, to wspaniała opowieść historyczna, przekazana w nietuzinkowy sposób za sprawą współczesnych harcerzy, którzy zapoznając się z biografią Rotmistrza Witolda Pileckiego gromadzą różne ciekawe rekwizyty.
Pileckiego poznajemy od jego przyjścia na świat w zaborze Rosyjskim, przez jego dzieciństwo i młodość w okresie, gdzie Polski nie było na mapie świata. Rotmistrz wychował się w rodzinie patriotycznej w miłości do języka ojczystego i polskości. Gdy rozpoczął edukację w szkole przystąpił do skautów. Przez całe lata ćwiczył charakter i silną wolę. Walczył w obu wojnach i był w obozie Auschwitz. To niezwykła historyczna postać, którą koniecznie trzeba poznać. 

Książkę i całą serię serdecznie polecamy. Jesteśmy nimi zachwyceni. Nie dość, że to wspaniałe opowieści o wielkich Polakach, to jeszcze ciekawa opowieść o współczesnych dzieciach wydane w pięknej twardej oprawie ze wspaniałymi ilustracjami.

6 komentarzy:

 1. Seria ma świetną oprawę wizualną. Myślę, że to fajna opcja dla dzieci na zaznajomienie się z historią, wyglad na pewno je zachęci do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. teraz jest moda na tą tematykę więc myślę że wielu chętnych czytelników sie na tą pozycje znajdzie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakże potrzebne są takie publikacje, trzeba znać profile wielkich Polaków. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie się cieszę, że powstają tak wartościoee książki dla dzieci.To ważne aby znały naszą historię i postaci, które odegrały w niej wielką rolę.Wspaniałe publikacje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo spodobała mi się ta książeczka!

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...