RODO

Etykiety

Etykiety

,,Szlaczki figlaczki" i ,,Pewnym krokiem do szkoły" - wydawnictwo Niko

Już niebawem Filip ruszy do szkoły jako uczeń klasy pierwszej. A by taki start był łatwiejszy sięgamy po zeszyty ćwiczeń doskonalące Jego umiejętności grafomotoryczne, a także inne elementy edukacji. Tym razem na tapetę wzięliśmy książki od wydawnictwa Niko.Wydawnictwo Niko posiada w swej ofercie cały szereg różnych książek doskonalący umiejętność kształtnego pisania. My zapoznaliśmy się z dwiema książeczkami o różnym stopniu trudności.
Dzięki nim nasz Synek na liniaturach trenuje stawianie kresek, liń prostych, ukośnych i różnych wzorków. 
Szlaczki uczą cierpliwości, a ćwiczenia odwzorowywania znaków wpływa na usprawnienie mięśni dłoni. Jak wiadomo to bardzo ważne, gdyż w szkole pisze się dużo, więc dziecko nie będzie się zbyt szybko męczyć podczas pisania.

,,Szlaczki figlaczki ułatwiające naukę pisania i spostrzegania"W tej książeczce znajdują się duże proste wzory do rysowania. Przeznaczona jest dla najmłodszych przedszkolaków (w wieku 6-7 lat). Liniatura, w której znajdują się szlaczki jest powiększona, a proponowane wzory nawiązują do kształtu liter. Szlaczki związane są z kolejnymi miesiącami roku szkolnego. Dzięki temu dziecko uczy się systematyczności i dyscypliny.

Zadaniem dziecka jest przyjrzenie się wzorowi, poprawienie po śladzie zgodnie ze strzałkami na nim, następnie po linii przerywanej, w w końcu samodzielnie jego odtworzenie. Praca z książką lepiej gdy odbywa się pod nadzorem osoby dorosłej, która pokaże dziecku jak należy trzymać ołówek oraz zwrócenie uwagi na prawidłową jego postawę podczas pracy. Ważna jest też pochwała i motywacja dziecka. Jeśli weźmiemy pod uwagę te wszystkie szczegóły, na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

***

,,Szlaczki figlaczki"Tak, podobnie jak poprzednia książeczka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które chcą usprawnić rękę, wzbogacić wyobraźnię, nauczyć się koncentracji uwagi. 
Książeczka ma podwyższony stopień trudności, niż poprzednia, i polecana jest dla uczniów klas I-III. Tutaj wzory do odwzorowania są mniejsze i jest ich znacznie więcej.
Systematyczna praca z książką przyniesie sukcesy.
 ***

,,Pewnym krokiem do szkoły"


Książka adresowana jest do starszych przedszkolaków. Daje podstawę do podjęcia nauki w szkole. Zawiera elementy edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej.
Zadania w książce są bardzo zróżnicowane. Mamy tutaj m.in. wyodrębnianie głosek, rozpoznawanie liter, czytanie sylab, wyrazów i krótkich zdań, podporządkowywanie przedmiotów o różnej wielkości, porównywanie liczebności zbiorów, dodawanie i odejmowanie, rozwiązywanie prostych zadań itp.
Dodatkowym atutem książki są różne i ciekawe ćwiczenia grafomotoryczne typu: łączenie kropek, pisanie i rysowanie po śladzie, a także rysowanie i wycinanie konturów.


Książki polecam.
Te i inne ciekawe i wartościowe publikacje znajdziecie: Wydawnictwo NIKO
 
http://wydawnictwoniko.pl/

7 komentarzy:

 1. Takie propozycje lubimy najbardziej, przygotują zabawia w letni czas, przed pierwsza klasa jak znalazł. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieci z chęcią sięgały po takie książeczki, dziś mogą pochwalić się naprawdę ładnym charakterem pisma. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie zeszyty ćwiczeń to świetny pomysł na ciekawe spędzienie czasu w domu i oczywiście nauka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie ćwiczenia :) Chętnie trenowałam na nich z dzieciakami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak pracowalam na książkach lubiłam takie slaczki i sama robiłam bahab

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż przypomniały mi się moje szkolne zeszyty z zerówki i pierwszej klasy, gdzie ćwiczyło się rękę rysując takie esy floresy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tych wydawnictw to się ostatnio mnoży... ;)

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...